E Okul 8383 Nasıl Iptal Edilir?

MEB Mobil Bilgi Servisi olan 8383 üyelik iptali için cep telefonunun mesaj bölümüne IPTAL yazıp 8383’e göndermeniz yeterli olacaktır. E-okul üyeliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Aynı şekilde MEB Mobil Bilgi Servisi üyeliğinizi iptal ettirdikten sonra tekrar istediğiniz zaman üyeliğinizi başlatabilirsiniz.
E-okul sms aboneliğini iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken “IPTAL” yazıp 8383 ‘e göndermek. İptali istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

8383 sms nasıl iptal edilir?

IPTAL yazıp 8383’e göndererek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

MEB mesajları nasıl iptal edilir?

E-Okul SMS bilgilendirme sisteminden mesaj gelmesini istemiyorsanız cep telefonunuzun mesaj bölümünden IPTAL yazıp 8383′e gönderebilirsiniz. Böylece sistemden çıkmış olursunuz. Servisi yanlışlıkla iptal ettiyseniz ve yeniden üye olmak istiyorsanız Öğrenci TC Kimlik numarasını yazarak 8383′e gönderebilirsiniz.

MEB nasıl iptal edilir?

MEB Mobil Bilgi Servisi üyeliklerini sonlandırmak istediğinizde İPTAL yazıp 8383 ‘e kısa mesaj göndererek servis kaydınızı iptal edebilirsiniz.

8383 neyin numarasıdır?

Yurtiçinde yaşayan ve okul kaydı aktif olan tüm öğrenci ve öğrenci velileri MEB Mobil Bilgi Servisi’nden yararlanabilmektedir. MEB Mobil Bilgi Servisi’ne nasıl üye olabilirim? Üye olmak için cep telefonunuzdan, eğitim bilgilerini almak istediğiniz öğrencinin, TC Kimlik Numarasını yazarak 8383’e göndermeniz yeterlidir.

Ilk SMS nedir?

O zamanlar bir lüks olan cep telefonları, 25 yıl önce ne kısa mesaj gönderebiliyor ne de alabiliyordu. Bu çerçevede ilk SMS bir cep telefonundan değil, bir bilgisayardan gönderildi. Bu şerefe nail olan Vodafone teknisyenlerinin gönderdiği ilk mesajsa şuydu: ‘Mutlu Noeller’.

E okul SMS bilgilendirme ücretli mi?

Servise üye olmak için: ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASINI yaz 8383’e gönder. Servise üye olan ya da üye olmayan tüm kullanıcıların yapacakları her bir sorgulama için 1 TL ücretlendirme yapılır.

Okuldan gelen mesajlar nasıl engellenir?

Android cihazlarda ise “Mesajlar – Ayarlar – Mesajları Engelle” bölümünü takip edip SMS gönderen numara veya numaraları elle veya gelen kutusundan girerek engellemek mümkün.

See also:  2016 Гјniversite tercihler ne zaman?

Kurum mesajları nasıl engellenir?

Engellemek istediğiniz bir numara, kurum, marka tarafından gönderilen SMS’i açın. Bilgi simgesine dokunun. Bilgi ekranını aşağıya doğru kaydırın ve bu arayanı engelle yazısına dokunun. Ayarlar > Mesajlar seçeneğini takip edin ve ardından bilinmeyenleri filtrele seçeneğini işaretleyin.

Mesaj engelleme nasıl yapılır?

Mesajlar’da bir kullanıcıdan gelen mesajları engelleyebilirsiniz.

Görüşmeyi engelleme

  1. Mesajlar uygulamasını açın.
  2. Ana ekranda engellemek istediğiniz görüşmeye dokunup basılı tutun.
  3. Engelle. Tamam’a dokunun.

E-okul ücretli mi?

Hayır EOkul tamamen ücretsiz olarak milli eğitim bakanlığı tarafından sağlanmaktadır.

8383 e nasıl abone olabilirim?

Üye olmak için cep telefonunuzdan, eğitim bilgilerini almak istediğiniz öğrencinin, TC Kimlik Numarasını yazarak 8383’e göndermeniz yeterlidir. MEB Mobil Bilgi Servisi’ne hangi kanallardan üye olabilirim? MEB Mobil Bilgi Servisi’ne SMS yoluyla üye olabilirsiniz.

8383 e mesaj ne zaman gelir?

Milli Eğitim Bakanlığı, isteyen velilere öğrencilerin devamsızlık, sınav tarihi ve not gibi bilgilerini kısa mesajla iletecek. Devamsızlık bilgisi en geç bir saat içinde, ders notları ise en fazla üç saat içinde cep telefonuna gelecek. Milli Eğitim Bakanlığı, ”8383 Mobil Bilgi Servisi”ni hayata geçirdi.

8383 nasıl iptal edilir Vodafone?

Servis aboneliğimi nasıl iptal ederim? MEB Mobil Bilgi Servisi aboneliğinizi iptal etmek için IPTAL yazıp 8383’e gönderin.

MEB Mobil Bilgi Servisine Nasıl Üye Olunur?

Öğrenci bilgilerini mobil ortamdan SMS ile OTOMATİK olarak alabilecekler. Bunun için üye olmanız yeterli. Servise üye olmak için: ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASINI yaz 8383’e gönder.

MEB Mobil Bilgi Servisi nedir?

MEB Mobil Bilgi Servisi Milli Eğitim Bakanlığı veritabanında yer alan öğrenci bilgilerinin MEB Mobil Bilgi Servisine üye olmadan SMS komutları ile de takip edilebildiği bir servistir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector