Izmir Sasalı Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

İzmir Sasalı Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir? Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile kiraladığınız aracınızla E881’i takip edip, E87 karayoluna kuzey yönünde bağlanarak Bornova üzerinden 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Bornova’da bulunuyorsanız, yolun 25 dakika sürdüğünü de belirtelim.

Çiğli Izbandan hayvanat bahçesine nasıl gidilir?

İzban’ı kullanan ziyaretçilerimiz Çiğli Aktarma Merkezi’nden hareket eden 751 nolu otobüslerle İzmir Doğal Yaşam Parkı’na ulaşabilirler.

İzmir hayvanat bahçesi giriş ücreti ne kadar?

İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücreti öğrenciler için 5 TL, yetişkinler için ise 10 TL. Parka çarşamba ve cuma günleri okul ziyaretleri ile gelen öğrenciler ve öğretmenlerden ücret alınmıyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı’na girişler gişelerden alınan park jetonu ve İzmirim Kart ile yapılıyor.

Sasali hayvanat bahçesine nasıl gidilir?

Araç ile gelmek isteyenler; Çevre yolu Çİğli istikametinde Sasalı yol ayrımına girerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 777 ya da 751 numaralı halk otobüslerini kullanarak buraya ulaşım sağlayabilirler.

İzmir hayvanat bahçesi hangi semtte?

İzmir Hayvanat Bahçesi Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesidir. Önceleri Fuar alanı içerisinde bulunan yer daha sonra 2008 yılında Çiğli ilçesinin Sasalı’ya taşınmıştır. Burası bir doğal yaşam alanıdır.

Sasalıda hangi hayvanlar var?

Hayvanat bahçesi çeşitli alanlara ayrılmış ve bunlar: kanatlı barınağı, Afrika savanı, gölet, maymun adaları, tropikal merkez, Asya filleri, çocuk hayvanat bahçesi, yırtıcı kuşlar, diğer memeliler ve diğer kuşlar şeklindedir. Afrika savanı kısmında zürafalar, su aygırları, zebralar ve deve kuşları yer almaktadır.

Sasalı açık mı?

İzmir Doğal Yaşam Parkı 365 gün, haftanın 7 günü ziyarete açıktır. Hafta sonları, özel günlerde, bayramlarda ve resmi tatillerde de İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. PARK HER GÜN SABAH 09.00’da AÇILIR. TROPİK MERKEZ PAZARTESİ GÜNLERİ BAKIM DOLAYISIYLA KAPALIDIR.

See also:  Izmir Şehir Koleji Kimin?

Sasalı hayvanat bahçesine giriş ücreti ne kadar?

9. İzmir doğal yaşam parkı giriş ücretleri – sasalı hayvanat

Tam (Yetişkin) girişi: 10 TL. ÜCRETSİZ GİRİŞLER: 0-6 yaş grubu çocuklar için parkımız her gün ücretsizdir.

İzmir hayvanat bahçesinde neler var?

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan barınaklar: Gölet (Kuğular, Ördekler, Su Kuşları), Mirket ve Yer Sincabı, Gine Domuzları-Pelikanlar (Ak Pelikan ve Tepeli Pelikan),Tavus Kuşları, Sülünler, Afrika Savanı (Zürafalar, Zebralar, Su aygırları, Deve kuşları), Çocuk Hayvanat Bahçesi (Küçük atlar, Cüce keçiler, Kamerun

Hayvanat Bahçesi ücreti ne kadar?

Giriş Ücretleri (2021)

Darıca Hayvanat Bahçesi yetişkinler için tam bilet ücreti 70 TL’dir. Öğrenci için ise 60 TL’dir.

Çiğliye hangi otobüs gider?

İzmir şehir merkezinden Çiğli’ye ulaşım 542, 547 ve 920 no’lu Eshot hatları ile sağlanmaktadır.

Bursa hayvanat bahçesi hangi otobüs gider?

Bursa Hayvana Bahçesi’ne şehir merkezinden 35/A, 15, 15/E numaralı otobüsler ile kapının önüne kadar gidebilirsiniz. Ayrıca, kent meydanından Soğanlı-Botanik Park minibüsleri ile yürüme mesafesinde. Şehrin Batı bölümünden ise Terminal otobüsleri ile gidebilirsiniz.

777 Eshot nereden kalkıyor?

777 (ESHOT)

777 otobüs hattının ilk durağı Karşıyaka İskele olup son durağı Çiğli Fen Lisesi durağıdır. 777 (Doğal Yaşam Parkı), her gün çalışıyor.

İzmir hayvanat bahçesi nereye taşındı?

İzmir Fuar Hayvanat Bahçesi, İzmir Kültürpark içerisinde, 9 Eylül Kapısı ile Cumhuriyet Kapısı arasında bir mevki bulunan bir hayvanat bahçesiydi. 2008 yılında kapatılmış, tüm hayvanlar İzmir Doğal Yaşam Parkı’na taşınmıştır.

Bornova metrodan Sasalıya nasıl gidilir?

Parkı hiç oturmadan gezmeye kalksan en az 3 saat sürüyor. 330 veya 130 ile ya da metro+vapur ile KSK iskeleye, oradan da 777 numaralı otobüsle Sasalı’ ya gidebilirsin. İskele’ den Sasalı’ ya kadar 45 dk. sürüyor. Hafta sonu gitmeni önermem çok kalabalık oluyor.

See also:  Izmir Ismet Inönü Sanat Merkezi Nerede?

Sasalı nasıl bir yer?

sasalı dosyal yaşam parkı, karşıyaka’dan buralara uzanan güzel bir bisiklet yolu ve bir piknik alanına sahip olan belde. tabi köyü ve etrafını çevreleyen irili ufaklı fabrikaları da unutmamalıyız. ayrıca etrafı rant için oldukça uygun boş araziyle doludur! lapa lapa kar yağan yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector