Yöksis Eğitim Bilgileri Nasıl Güncellenir?

ÖSYM’nin sitesine giriş yaptıktan sonra soldaki ‘Eğitim Bilgilerim’ butonuna tıklayın Eğitim Bilgilerimi E-Okul/YÖKSİS’ten Güncelle butonuna tıklayın ‘Güncel’ yazıyor ise sorun yok. Güncel değil uyarısı alırsanız 18 Haziran’da mutlaka tekrar giriş yapın.
— Mezuniyet bilgisi Üniversite tarafından güncellenen mezunlar ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden başvuru yapıyorsa aşağıdaki ekran alıntısında belirtildiği gibi ‘eğitim bilgilerim’ menüsü altında bulunan ‘eğitim bilgilerimi e-okul / YÖKSİS ten güncelle’ butonuna basması gerekmektedir.

Yöksis bilgileri ne zaman güncellenir?

Eğitim bilgilerinde eksiklik/hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları/olacakları yükseköğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini YÖKSİS üzerinden düzelttirmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında 13 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2021/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden

E devlette eğitim bilgileri nasıl güncellenir?

e-Devlet Üzerinde Mezuniyet Bilgileri Güncelleme Kılavuzu İndir

  1. Mezuniyet Bilgileri Sayfası e-Devlet Sistemine giriş yapınız.
  2. Hata ve Eksiklik Bildirimi Sayfası Bu sayfada mezun olduğunuz programa ait bilgileri listeden seçerek giriniz.
  3. Bildirimin Gönderilmesi.

Eğitim Bilgileri Güncelleme nedir?

Eğitim bilgilerinde veya okul birinciliği bilgilerinde eksiklik, hata olduğunu düşünen adaylar, mezun oldukları veya olacakları ortaöğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-Okul sistemi üzerinden düzelttirecek.

Yöksis kaydı nasıl yapılır?

YÖKSİS sistemine kayıt olabilmek için bazı prosedürleri gerçekleştirmek gerekir. Yapılması gereken ilk şey YÖKSİS internet sitesine giriş yapılmasıdır. İnternet sitesinden kayıt olunabileceği gibi üniversitelerin veya fakültelerin öğrenci işlerinden de kayıt yapılabilmektedir.

Yöksis bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

Mezuniyet ve öğrenim bilgilerinize ÖBS’deki http://obs.atauni.edu.tr/moduller/sayfa/info/index# adresinde yer alan ‘YÖKSİS Bilgilerim’ menüsü aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca e-Devlet uygulamasındaki YÖK işlemlerinden de öğrencilik bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Yöksis pasif öğrenci nasıl aktifleştirilir?

Pasif öğrenci yazan kişilerin kayıtlı oldukları üniversitenin akademik takvimine göre ders seçim işlemlerini yapmalarının ardından danışman onayı ile aktif öğrenci yapılması mümkündür. Ders kaydı yapılana kadar ”pasif öğrenci” olarak sistemde gözükmesi mümkündür.

See also:  Izmir Bucadan Havaalanına Nasıl Gidilir?

Okul bilgilerime nasıl ulaşabilirim?

E-Devlet Veli bilgilendirme hizmetini kullanarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kayıtlı olan çocuklarınızın öğrencilik bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dahası isminizin yanındaki bağlantıdan E-Okul sistemine ve böylelikle daha da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eğitim bilgileri nereden öğrenilir?

E- devlet eğitim bilgileri konusunda pek çok husus yer almaktadır. Örneğin E- devlet eğitim bilgileri kapsamında okul sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Özellikle ilkokul çağından lise çağına kadar olan süreçte anne ve babalar çocuklarının eğitim durumlarını E- devlet üzerinden görüntüleyebilirler.

Başvuruda kullanılacak eğitim bilgisi seçilmelidir ne demek?

2017 ÖSYS’ye başvuran tüm adaylar seçme ve onay işlemini yapmadığı takdirde, Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) işlemlerinin yapıldığı tarihte aktif olan eğitim bilgisi kullanılacak. Bu tarihte adayın birden fazla eğitim bilgisi varsa, başvuruda seçtiği bilgi kullanılacak.

Diploma notu onaylanmazsa ne olur?

Adayın başvuruda kullandığı eğitim bilgisi bu tarihte aktif eğitim bilgileri arasında bulunmuyor ise adayın en son mezun olduğu eğitim bilgisi kullanılacaktır.’ Onaylanma olayı sadece öğrencinin obp sini kontrol etmesi içindir.Yoksa onaylanmazsa obp eklenmeyecek diye bir durum söz konusu değildir.

Diploma notu onaylama yapılmazsa ne olur?

İŞLEM YAPILMAZSA SON BİLGİLER DİKKATE ALINACAK

Bu seçme ve onay işlemi yapılmazsa, adayın aktif olan tek bir eğitim bilgisi varsa, bu kullanılacak. Bu tarihte adayın birden fazla eğitim bilgisi varsa ve başvuruda seçtiği eğitim bilgisi, bu bilgiler arasındaysa, adayın bu eğitim bilgisi kullanılacak.

Üniversite kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Elektronik kayıt zorunlu değildir ancak birebir başvuru ile asıl kayıt zorunludur. Elektronik kayıtlar e-Devlet üzerinden alınacak. Yerleşen adaylar e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemleri yapabileceklerdir.

Yöksis kayıt zorunlu mu?

Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK KAYIT YETERLİ Mİ? Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler yerleştiği yükseköğretim kurumuna başvuracaktır.

See also:  Izmir Hatay Semti Nerede?

Yöksis üniversite bilgileri nedir?

– Yükseköğretim Kurulu Bilgi Sistemi (YÖKSİS), Yükseköğretim Kurumlarının alt birim, akademik ve idari personel, öğrenci, akademik personel özgeçmişleri ve farklı birçok bilginin tutulduğu merkezi bir veritabanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector