Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Oldu?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, görevini Ziya Selçuk’tan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Bakan Özer, en temel amacının Türkiye’nin neresinde olursa olsun tüm çocukların kaliteli bir eğitim almaları için fırsat eşitliği sağlamak olduğunu belirtti.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Oldu 2021?

06.08.2021/.

5 Mayıs 1970 yılında Tokat’ta doğan Mahmut ÖZER, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur.

Yeni Mili eğitim Bakanı kim oldu?

Milli Eğitim Bakanlığına, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni MEB Bakanı Mahmut Özer kimdir?

Dr. Mahmut Özer (5 Mayıs 1970) Türk akademisyen, bürokrat ve siyasetçi. Mevcut Türkiye Millî Eğitim Bakanı. Daha önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi rektörlüğü görevlerinde bulundu.

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kimdir?

Ziya Selçuk, 1 Mayıs 1961 tarihinde Ankara’nın Emirler köyünde doğdu. Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu.

Mahmut Özer Instagram hesabı var mı?

̈ (@mahmutozzer) Instagram photos and videos.

Mahmut Özer okullar kapanacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer koronavirüs salgını sürecinde okullardaki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, ‘Okulları kapatmak çözüm değil, aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector