universite yatay gecisleri ne zaman 2021?

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Kurumlar Arası Yatay geçiş başvuruları 23 – 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında https://sis.sdu.edu.tr/oibs/hoa_app adresinden online olarak yapılacaktır.

2021-2022 yatay geçiş ne zaman?

2021-2022 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı için yatay geçiş başvuruları 27 Aralık 2021 – 28 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adayların, Başvuru Formunu doldurup ıslak imzalı olarak ve formda belirtilen evraklarla birlikte şahsen veya posta ile Enstitü Sekreterliğine teslim etmesi gerekmektedir.

YÖK yatay geçiş 2021-2022 ne zaman?

15 Temmuz-5 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olup

Üniversiteler arası yatay geçiş ne zaman yapılır?

Yatay Geçiş birinci dönemin sonundan itibaren yapılabilir. Fakat bazı üniversiteler geçiş için dönem aralarını kabul etmeyip ilk yılın sonunda yatay geçişe izin veriyorlar. Birinci yıldan son yıla kadar geçiş yapabilirsiniz fakat son yıl geçiş yapamazsınız.

Yatay geçiş başvuruları ne zaman başlar?

Geçiş Zamanı: Öğrenciler en erken 1. öğretim yılını tamamladıklarında yatay geçiş başvurusu yapabilir. Hazırlık ilk yıl sayılmaz, öğrencilerin not ortalamasının hesaplanabilmesi için bölümlerinde bir yılı tamamlamaları gerekir.

Bahar yarıyılında yatay geçiş yapılır mı?

Kurumlar Arası Yatay Geçiş: Önlisans öğrencileri kurumlar arası yatay geçiş hakkı müracaatları yılda iki defa yapılmaktadır. Önlisans Öğrencileri Aralık Ocak aylarında bahar dönemi için Haziran- Temmuz ayları için Güz dönemi için yatay geçiş başvurusunda bulunabilir.

Yatay geçiş ne zaman yapılır bahar dönemi?

Yatay Geçiş başvurusu ne zaman yapılır? Bu başvurular bahar dönemi bitişi ile güz dönemi başlangıcı arasında akademik takvimde ilan edilen tarihlerde alınmaktadır. Irregular eğitime başlayan öğrencilerin Irregular dönemde geçirdikleri süre başvuru süresinden sayılmaz.

Yatay geçiş sonuçları ne zaman açıklanacak?

(4) Yükseköğretim kurumlarının belirlenen yatay geçiş kontenjanları ile başvuru ve değerlendirme takvimi, Yükseköğretim Kurulu internet sayfasında ilan edilir. Temmuz ayı içinde ilan edilir.

See also:  E Okul Teog Sonuçları Nasıl Bakılır?

Hangi bölümler arasında yatay geçiş yapılabilir?

Cevap 2 – Fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulunun kendi bünyesindeki veya üniversite içinde yer alan diğer fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulunun bünyesindeki eşdeğer düzeyde diploma programlarına ilgili yönetim kurulu tarafından belirlenen kontenjanlar dahilinde yatay geçiş yapılabilir.

Yatay geçiş yaparken kaç tercih hakkı var?

Yatay Geçiş için başvuru sınırlaması var mıdır? Hayır, istediğiniz kadar üniversiteden, istediğiniz kadar bölümüne başvurabilirsiniz.

Yatay geçiş ne zaman yapılır 2022?

2021-2022 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı için yatay geçiş başvuruları 27 Aralık 2021 – 28 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adayların, Başvuru Formunu doldurup ıslak imzalı olarak ve formda belirtilen evraklarla birlikte şahsen veya posta ile Enstitü Sekreterliğine teslim etmesi gerekmektedir.

YKS puanı ile yatay geçiş ne zaman yapılır?

MYP’ye ile ne zaman yatay geçiş yapabilirim? Merkezi Yerleştirme Puanıyla hem güz hem de bahar döneminde yatay geçiş yapabilirsiniz. Güz döneminde üniversiteler genellikle ağustos ayında belirlenen tarihlerde başvuru alırken bahar döneminde ise başvurular ocak ve şubat aylarında yapılmaktadır.

Programlar arası yatay geçiş ne zaman yapılır?

MADDE 7 – (1) Diploma programları arasında yatay geçiş başvuruları, sadece ilan edilen süre içerisinde yapılır. (2) (Değişik:RG-21/12/2019-30985) Bu Yönetmelikteki şartlara ilave olarak yatay geçiş başvurularının değerlendirilmesinde üniversite senatolarınca ayrıca kullanılacak kriterler belirlenebilir.

Yatay geçiş için başvuru nasıl yapılır?

Yatay geçişe ilişkin kontenjanlar ve başvuru şartları Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının internet sitesinde ilan edilir. Yatay geçiş başvurusunu nasıl yapabilirim? Başvurular, bütün belgeler tamamlanmış olarak Üniversitenin ilgili birimine elden ya da posta ile yapılır.

Birinci sınıfta yatay geçiş olur mu?

ÜNİVERSİTE 1. SINIFTA YATAY GEÇİŞ OLUR MU? Üniversite eğitiminin birinci yılı içinde yatay geçiş yapılması mümkün değildir. Yatay geçiş başvuruları not ortalamasına göre de yapılabildiği için, birinci yılın sonunda ortaya çıkan ilk yıla ait not ortalaması belli olmadan yatay geçiş başvurusu almak mümkün olmamaktadır.

See also:  Sivas Izmir Otobüs Bileti Ne Kadar?

Üniversitelere yatay geçiş nasıl yapılır?

Kurumlar arası yatay geçiş ile de başka üniversitelere geçiş yapma imkanı bulabilirsiniz. Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yaparak üniversiteyi kazandığınız sene aldığınız puan ile değerlendirme yaparak yatay geçiş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector