Otobüs Kartlarına Hes Kodu Nasıl Yüklenir Bursa?

Hes Kodu Eşleştirme

 • TC KİMLİK NO * TC kimlik numarası ile HES kodu eşleştirmesi için kart sahibinin TC kimlik numarasını giriniz.
 • AD * Kart Sahibinin Adı’nı Giriniz.
 • HES KODU *(!)
 • CEP TEL * Tüm bilgilerin doğruluğunu teyit için doğrulama kodu gönderilecektir.
 • HES kodunu otobüs kartına yükleme nasıl yapılır?

  Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.

  Bursa HES kodu olmadan otobüse binilir mi?

  TC Kimlik numarası, Bursakart nosu, Süresiz Hes kodu ve doğrulama işleminin gerçekleşmesi için geçerli bir cep telefonu bulunan vatandaşlar, işlemlerini online olarak ücretsiz ve kolay bir şekilde yapabilecek. 16 Mayıs’a kadar HES kodu tanımlamalarını yapmayan vatandaşlar, toplu ulaşım araçlarından yararlanamayacak.

  Bursakart seri numarası nerede yazar?

  Bu işlem sadece sarı renkli temassız logosu bulunan yeni Bursakart’ların arka yüzündeki sağ altta bulunan 14 haneli numara ile yapılabilir.

  Bir HES kodu kaç karta yüklenir?

  HES Kodu Uygulaması

  Her bir kart için sadece bir HES Kodu kaydedilebilir. Aynı HES Kodu ile farklı kartlar kaydedilemez.

  Otobüs kartına HES kodu yükleme kalktı mı?

  Pandemiyle birlikte yürürlüğe giren İstanbulkartlarına HES kodu yükleme, mevcut kartları kod olmadan kullanılamaz hale getirmişti. Yeni karara göre HES kodu uygulaması kaldırıldı. Böylelikle HES kodu toplu ulaşım araçları kullanılırken istenmeyecek. Bir kart ile birden fazla basım yapılabildiği de belirtiliyor.

  Bursa kart HES kodu gerekli mi?

  Bursakart ya da Burulaş HES kodu tanımlama işlemini gerçekleştirmeyen ulaşım kartları için açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu kartların kapatılacağını ve kullanılamayacağını duyurdu. 16 Mayıs Pazar günü kullanıma kapatılan kartlar için harekete geçen vatandaşlar, Bursakart ve Burulaş HES kodu tanımlama

  See also:  Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Nasıl Gidilir?

  Eski kartlara HES kodu nasıl alınır?

  Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

  Bursa tek binişlik kart ne kadar?

  1 Mayıs Çarşamba’dan itibaren geçerli olacak tarife ile BursaKart kullanan yolcular ise BursaRay’da tam 2,55 TL, öğrenci 1,45 TL ve indirimli ise 2,10 TL’ye seyahat edebilecek. Şehir içi seyahat kartlarındaki kısa hatlarda geçerli kullan-at tek binişlik biletler 5 TL, 2 binişlik biletler ise 8 TL’den satılacak.

  Öğrenci kartı kart numarası nerede yazar?

  Kart Numarası Nerede Yazar? Kart numarası 16 haneden oluşan bir numaradır. Bu numara ise, kartın ön yüzünde yer alır.

  Burulaş 60 yaş kartı nasıl alınır?

  Üniversite ve Yüksek Okullardaki Akademik personel için;

  d. 60+ Yaş : 60 Yaşını doldurmuş 61 yaşından gün almış yolcular kullanabilirler. İstenilen Belgeler : Nüfus Cüzdanı Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet fotoğraf.

  Yeni Bukart nereden alınır?

  Öğrenci, öğretmen ve 60 yaş üzeri vatandaşları kapsayan Aylık Abonman İndirimli Bukart almak isteyenler T.C kimlik numarası, 1 adet vesikalık fotoğraf ve Seyahat Kartları Uygulama Yönetmeliği ile belirlenen belgelerle Bursaray Şehreküstü İstasyonu’nda bulunan BURULAŞ Bilet Sistemleri Müdürlüğü ofisine başvurabilecek.

  HES kodu paylaşım süresi ne kadar olmalı?

  Paylaşım Süresi, talep ettiğiniz HES kodunuzun aktiflik süresini belirler. HES kodunuzu uçak bileti alımlarında kullanabilmeniz için, Paylaşım Süresi’nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 8 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 18 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı.

  HES kodu İstanbul karta nasıl işlenir?

  İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

  See also:  Izmir Seferihisar Akkum Plajı Nasıl Gidilir?

  İstanbulkart HES kodu yüklü mü?

  İBB’den yapılan açıklamada Koronavirüs ile mücadele kapsamında yayınlanan genelge gereği 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, toplu ulaşımda HES kodu eşleştirilmemiş İstanbulkart’ların geçersiz sayılacağı bilgisi verilmişti. HES kodu ile eşleştirilmemiş İstanbulkart’lar artık kullanılamıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector