Okul Diplomamı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Diplomamı Kaybettim, Ne Yapmalıyım? Diploma kaybedilmesi durumunda yapmanız gereken ilk işlem en son öğrenim gördüğünü okulun öğrenci işleri veya yönetimine okulun adına hitaben dilekçe yazarak diplomanızın kaybolduğu ve tekrar ikinci nüsha veya suretini almak istediğini belirtir şekilde yazmalısınız.
Eğer mezun olduğunuz okulun ismi değişti veya kapandıysa, bu durumda bu belgeleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine vermeniz gerekmektedir. İlkokul, ortaokul veya lise fark etmeden, bu diplomaların tamamı tek nüsha olarak çıkarıldığından dolayı, burada diploma yerine mezuniyet belgesi alıyorsunuz.

Okul diploması e devletten çıkar mı?

Üniversite mezunlarının YÖK üzerinden, lise mezunlarının ise MEB üzerinden mezuniyet belgesi alabildiği işlemler e-devlet’in ilgili linklerinden yapılabiliyor.

Kayıp okul diploması nasıl bulunur?

Öğrenciler diploma kayıp belgesi için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak Diploma Kayıp Belgesi alabilirler.

E devletten diploma nasıl çıkarılır?

kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nı bulmalısınız. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın sunduğu hizmetler arasından ‘Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama’ başlığını seçmelisiniz.

Kayıp diploma ne kadar sürede çıkar?

İkinci nüsha diploma üzerinde İKİNCİ NÜSHA ibaresi yer alır. İkinci nüsha diploma aslına uygun olarak hazırlanır. Mezuniyet tarihindeki Adı Soyadı, Bölüm Adı, Ünvan vb. bilgiler asıl diplomada yer aldığı gibi belirtilir. İkinci nüsha diploma başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde verilir.

Diploma Fotokopisi e devletten alınır mı?

Çeşitli iş başvuruları, burs başvuruları, kurs başvuruları ve bazı kurum başvurularında en son mezun olunan okula ait diploma istenebiliyor. Mezuniyet belgesi olarak geçen bu belgeyi e-Devlet üzerinden birkaç adımda çıkarmak mümkün.

E okul diploma nasıl çıkarılır?

Sisteme kurum şifremizle giriş yapıyoruz. Öğrenci işlemleri menüsünü açıyoruz. Raporlama sekmesine ( Yukarıdaki yazıcı işareti ) tıklıyoruz. Gelen sayfadan ‘ Öğrenim Belgesi (Ek1) Geçmiş Dönemler’ menüsünün başındaki dosya işaretine tıklıyoruz.

See also:  Izmir Narlıdere Metrosu Ne Zaman Açılacak?

Ortaokul diplomasını nereden alabilirim?

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden Alınır.

Eski diploma nereden alınır?

2014 yılı ve sonrasında mezun olduysanız, geçici mezuniyet belgesi ve öğrenci kimlik kartınız ile birlikte; daha eski yıllarda mezun olmuş iseniz sadece nüfus cüzdanınız ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı diploma birimine müracaat etmeniz halinde diplomanızı alabilirsiniz.

Diploma Fotokopisi nereden alınır?

Mezun olunan okulun öğrenci işlerine gittiğinizde istediğiniz kadar diploma aslı gibidir belgesi almanız mümkündür. Verilen belgeler için hiçbir ücret istenmez ya da sembolik bir rakam istenir. Bu rakam en çok 5 TL kadardır. Alınan belgeler fakülte sekreterliğinde onaylatıldıktan sonra kullanılabilir.

Lise diploma çıktısı nasıl alınır?

e-Devlet sistemine girince önünüze çıkan T.C kimlik ve şifrenizi girerek siteye giriş yapın. Arama çubuğuna ‘lise mezuniyet belgesi sorgulama’ yazın ve tıklayın. Önünüze lise mezuniyet belgesi çıkacaktır. Sağ üstte bulunan ‘Barkodlu Belge Oluştur’ seçeneğine tıklayarak belgenizi oluşturabilirsiniz.

Lise diplomamı nasıl alabilirim?

Açık lise diploması Halk Eğitim Merkezleri üzerinden alınmaktadır. Mezuniyet belgeleri mezun olduktan 2-3 ay sonra Halk Eğitim Merkezleri’ne gönderildiğinden dolayı diploma alacak mezunların ilgili tarihlerde belgelerini almaya gitmeleri gerekmektedir.

Diploma Kayıp ilanı vermek zorunlu mu?

Herhangi bir durumdan ötürü diplomamızı kaybetmemiz durumunda kaybolan diplomanın hangi okula ait olduğu var ise hangi tarihten itibaren kaybolduğuna dair gazeteye diploma kayıp ilanı vermemiz gerekir. Bu şekilde kaybedilen diploma gazete ilanı ile hükümsüzdür ibaresi kullanılarak yayınlanır.

Lise diplomamı kaybettim nasıl alabilirim?

Lise diplomamı kaybettim. Kayıt için ne yapmalıyım? Mezun olduğunuz ortaöğretim (lise) kurumundan bir defaya mahsus olmak üzere verilen diploma kayıp belgesinin aslı veya E-Devlet üzerinden kare kodlu mezuniyet belgeniz ile kayıt yaptırabilirsiniz.

E-devlet mezuniyet belgesi geçerli mi?

1-E-devletten alınan mezun belgelerinde yer alan bilgiler herhangi bir özel kuruluştan değil üniversitelerin veritabanları üzerinden YÖK’e aktarılarak e-devlet kapısına gönderilmektedir.Dolayısıyla burada yer alan verilerin güvenilir olmaması mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector