Kosgeb Online Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Uzaktan eğitim ile girişimcilik sertifikası alabilmek için ilk olarak lms.kosgeb.gov.tr adresinden e-Devlet hesabınız ile giriş yapılması gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ve İleri Girişimcilik Eğitimi seçeneklerinden biri seçilerek eğitimlere başlanabilir.

Kosgeb online sınavından kaç puan almak gerekir?

Sınavın kazanılması için her gruptan en az 50 puan alınması ve grupların not ortalamasının 70 puandan aşağı olmaması şarttır.

Kosgeb Katılım Belgesi kaç yıl geçerli?

Soru : Sertifikanın geçerlilik süresi nedir? yürürlükte olduğu müddetçe geçerlidir. Yani sertifika aldıktan 5 sene sonra kurduğunuz bir işletme için eğer hala bu destek devam ediyorsa (uygulama esasları yürürlükte ise) yeni kurduğunuz işletme için desteğe başvurabilirsiniz.

Kosgeb eğitimlerine nasıl katılabilirim?

Girişimcilik Eğitimlerine, KOSGEB web sayfası üzerinden veya https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresinden e-Devlet doğrulaması ile giriş yapabilirsiniz. Bu eğitimler ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.

Online girişimcilik Sertifikası ne işe yarar?

Bu belge girişimcilerin KOSGEB üzerinden alacağı hibe başvuruları için şart koşulmakta. Bu belge ile kurum bir bakıma, girişimciye verilecek hibe olanaklarının gerçekten doğru bir şekilde değerlendirilmesini amaçlamakta.

KOSGEB herkese hibe veriyor mu?

1- KOSGEB sadece kendi adamlarına destek verir!

Sadece üye kuruluşlar vardır. KOSGEB’e üye olmak için gerekli asgari şartlar yerine getirildiğinde KOSGEB’in kapısı herkese açıktır.

KOSGEB eğitim Sertifikası kaç yıl geçerli?

2010-2020 yılları arasında sınıf ortamındaki eğitim sonucunda alınan uygulamalı girişimcilik eğitimi katılım belgeleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerliliğini koruyacak.

KOSGEB desteği kaç yıl?

KOSGEB’e başvurduktan sonra kabul edilirseniz ve destek alırsanız, bu şirketi 3 yıl boyunca kapatamıyorsunuz veya devredemiyorsunuz. Eğer bunlardan birini yaparsanız, hem ceza alırsınız hem de size verilen desteği geri ödemek zorunda kalırsınız.

Girişimcilik kaç yıl?

Uluslararası Girişimcilik, üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kapsamında eğitimi verilmekte olan 4 yıllık lisans bölümüdür.

See also:  Izmir Lokması Hamuru Nasıl Yapılır?

KOSGEB eğitiminden sonra ne yapılır?

KOSGEB on Twitter: ‘Girişimcilik Eğitimi katılım belgesi alındıktan sonra, işletme kuruluş işlemleri gerçekleştirilmelidir.

KOSGEB belgemi nereden alabilirim?

Derslerin tamamlanmasından sonra Edevlet ( https://edevlet.kosgeb.gov.tr ) üzerinden “Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi Sorgulama” kısmından belgenize ulaşabilirsiniz. E-devlet sisteminde sertifikanızı görmeden herhangi bir hak iddia edemezsiniz.

KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olunur?

Bunun için www.kosgeb.gov.tr adresinden KOBİ Giriş bölümündeki ‘KOSGEB’e İlk Başvuru’ linkine tıklamalısınız. Yeni Girişimci Desteğine başvuracaksanız ‘Yeni Girişimci İlk Başvuru’ alanından, diğer tüm destek programları için ‘İşletme İlk Başvuru’ alanından ‘Başvur’ butonunu tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz.

Girişimcilik Belgesi ne işe yarar?

Kurslar ile temel girişimcilik becerileri, buna yönelik faaliyetler hakkında kapsamlı bilgiler elde edilir ve girişimcilik ile alakalı fikir sahibi olunur. Ancak kurstan öğrenilen becerileri geliştirmek, uygulamak ve bu yönde irade göstermek kişinin kendisi ile alakalı bir durumdur.

KOSGEB girişimcilik belgesiyle neler yapılır?

 • Girişimcilik Destekleri.
 • İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri.
 • İŞGEM/TEKMER Destekleri.
 • Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı
 • KOSGEB girişimcilik Belgesi hangi alanlarda?

 • İnşaat Sektörü Kosgebin doğrudan destek verdiği sektörlerden birisi inşaat sektörüdür.
 • İmalat Sektörü Kosgeb’in en çok desteklediği sektörlerin başında imalat sektörü gelmektedir.
 • Ticaret Sektörü
 • Ulaştırma ve Depolama.
 • Konaklama ve İçecek Hizmetleri.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector