Konya Ovası Nasıl Yazılır?

Konya ilinin adı özel ad olduğu gibi Konya Ovası da bir coğrafi ad olarak özel addır. İlk harflerinin büyük harfle yazılması ve kesme işaretiyle ayrılması gerekir: Konya Ovası’nı, Konya Ovası’na, Konya Ovası’nda, Konya Ovası’ndan gibi

Konya Ovası o büyük mü?

Konya Ovası, Çukurova’da yer alan delta ovasından sonra Türkiye’nin en büyük ikinci ovasıdır.

Konya Ovamiz nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Konya Ovasının şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Konya Ovası’nın şeklinde olmalıdır.

Turkiyemiz nasıl yazılır?

Bu kelime genellikle Türkiyemiz şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Türkiye’miz şeklinde olmalıdır.

Ali Bey nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Ali bey şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Ali Bey şeklinde olmalıdır.

Konyada hangi ovalar var?

Konya Ovaları Haritası

 • Acıovası
 • Akşehir Ovası
 • Çardak Düzü
 • Dalın Ovacığı
 • Hotamış Ovası
 • İsmilovası
 • Karacaovası
 • Karapınar Ovası
 • Konya Ovası karstik mi?

  İç Anadolu Bölgesi: Konya ovası, Kayseri ovası, Develi ovası, Aksaray ovası, Eskişehir ovası, Çubuk ovası İç Anadolu bölgesinde yer alan tektonik ovalardır.

  Ovamiz nasıl yazılır?

  “3. teklik kişi iyelik eki olan özel ada bu ek dışında başka bir iyelik eki getirildiğinde kesme konmaz.” kuralı gereğince Kılavuz’da Boğaz Köprümüzün ve Amik Ovamızın gibi örnekler verilmiştir.

  Develi Ovasi nasil yazilir?

  Develi Ovası, İç Anadolu Bölgesi’nde Kayseri ili sınırları içerisinde yer alan ve deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikteki bir tektonik ovadır.

  Amik Ovamiz nasıl yazılır?

  UYARI: Sonunda 3. teklik kişi iyelik eki olan özel ada, bu ek dışında başka bir iyelik eki getirildiğinde kesme işareti konmaz: Boğaz Köprümüzün güzelliği, Amik Ovamızın bitki örtüsü, Kuşadamızdaki liman vb.

  Miz eki nasıl yazılır?

  Türkiye’m, Türkiye’miz, Türkiye’niz, Türkiye’si gibi ifadelerde aidiyet gösteren iyelik eki söz konusudur. Bu yüzden kesme işaretiyle ayrılması gerekir. Yani doğrusu ‘Türkiye’miz’dir. Eğer bir yapım eki gelseydi o zaman bitişik yazılabilirdi.

  See also:  Antalya Yağlı Güreşleri Ne Zaman?

  Mizin nasıl yazılır?

  işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Denizlimizin şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Denizli’mizin şeklinde olmalıdır.

  Ankaramızın nasıl yazılır TDK?

  “Ankara’mın mı?” yoksa “Ankaramın mı?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Ankaramın şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Ankara’mın şeklinde olmalıdır.

  TDK Bey nasıl yazılır?

  Bu kelimenin doğru yazım şekli Bey şeklindedir. İsimden sonra yazılan bu kelime büyük harf ile başlamaktadır. Kimi yerlerde ise Beg olarak yazılmaktadır. Ancak doğru yazılışı Bey olmalıdır.

  Bey mi Bey mi?

  Bu kelime genellikle Beg şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Bey şeklinde olmalıdır.

  Ali Dayı nasıl yazılır?

  Abla, ağabey, dayı, enişte, teyze gibi sözcükler küçük harfle yazılır: Pervin teyze, Ayşe nine, Alper dayı, Özgür dayı, Değer amca, Cem enişte Abla, ağabey, dayı, enişte, teyze gibi sözcükleri küçük harfle başlatan yazarlar olduğu gibi büyük harfle başlatanlar da var.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector