Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Ne Zaman Verilecek?

Şehit ve gazi çocukları ile öksüz, yetim, engelli, anne-babası resmen ayrı, 8. Sınıf LGS’de binde birlik dilimde olan öğrenciler için eğitim desteği başvuruları başladı. Konya Büyükşehir Belediyesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında da öğrencilere eğitim desteğine devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi 500 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

Gıda ve erzak yardımı başvurusu telefon numarası; 444 55 42 veya ALO 153 numaralı telefon üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Açık Kapı nedir?

AÇIK KAPI’YA ALO 153 İLE ULAŞIN Alo 153 ve internet üzerinden ulaşılan Konya Büyükşehir Belediyesi Açık Kapı birimi, vatandaşlardan gelen her türlü bilgiyi kayıt altına alıp başvuruları ilgili birimlere göndererek takibini gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi şivlilik başvurusu nasıl yapılır?

Konya şivlilik kutusu başvuruları 1 Şubat 2022 Salı günü saat 20.00 alınmaya başlandı. 1 Ocak 2012- 31 Aralık 2017 (5-10 yaş arası) doğumluların başvuruları kabul edilecek. Başvurular https://sivlilik.konya.bel.tr/ adresinden kabul edilecek.

Şivlilik kutusunda neler var?

İçinde; şeker, kuruyemiş ve kekin yanı sıra bir boyama kitabı, bir boya kalemi takımı, bir denge oyunu seti, bambu çubukları oyun seti, puzzle ve anlat lütfen oyun seti yer alan şivlilik hediyelerini alan çocukların mutlulukları yüzlerine yansıyor.

500 800 TL yardim basvurusu nasil yapilir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinden talep edilen evrak ve başvuru formlarını alıp kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma bürosuna giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

700 TL gıda yardımı başvuru nasıl yapılır?

Belediyelerden Erzak Yardımı Nasıl Alınır, Başvuru Şartları

2021 yılında Belediyelerden erzak yardımını, yardım etmeye muhtaç olan şahıslara vermektedirler. Erzak yardımı alabilmek isteyenlerin belediyelere giderek ya da belediyeleri arayarak müracaat yapabilmeleri mümkündür.

Acik kapi parasi ne kadar?

Bakanlık, son sosyal medya üzerinden yayılan ‘Sigortalı veya sigortasız olmasına bakılmaksızın, yetişkinlere 400 TL çocuklara da 100 TL yardım yapılacaktır.

See also:  Izmir Dikilide Ne Yenir?

Konya acik kapi basvurusu nedir?

Halkla iletişimi sağlamak, sorunlara anında müdahale etmek amacıyla kurulan Alo 153 Açık Kapı Hattı, 24 saat hizmet veriyor. 2016 yılında 18 bin 41 başvuru yapılan Açık Kapı, ilgili birimlerin incelemelerinin ardından başvuru sahiplerini bilgilendiriyor.

Açık kapı başvuru ne demek?

Açık kapı projesi vatandaşın direk olarak valiliklerle iletişime geçebilmesini sağlamaktadır. Bu proje ile vatandaşlar valiliklere tüm talep ve isteklerini dile getirebilmektedir. Proje sayesinde hızlı bir şekilde sorunlara çözüm sağlanması amaçlanmaktadır. Farklı birçok kanaldan açık kapı başvurusu yapılabilmektedir.

Şivlilik neden kutlanır?

Öz, şivliliğin, Regaip Kandili sabahı gerçekleştirilen bir gelenek olduğunu vurgulayarak, şunları anlattı: ‘Çocuklar sevinçle bu etkinliği gerçekleştiriyor. Bir gece öncesi fener alayı yapıyorlar. Şivlilik Konya’ya özgü bir bayram.

Fener alayı ne zaman 2022?

2022 yılında Şivlilik 2 Şubat Çarşamba günü fener alayı ile başlayacak. 3 Şubat Perşembe günü de çocuklar şivliliklerini toplayacak. KONYA ŞİVLİLİK KUTUSU NE ZAMAN DAĞITILACAK? Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre 100 bin çocuğa hediye verilecek.

Şivlilik Nedir hikayesi?

Şivlilik, Konya’da Hicri takvime göre üç ayların başlangıcı olan recep ayının ilk perşembesini cumaya bağlayan gecede ve Regaip Kandili sabahı çocuklarca yapılan kandil kutlama geleneğidir. Konya’da bu güne “ilk namaz” adı da verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector