Konya-Antalya Yolu Ne Zaman Açılacak?

Alacabel Tüneli 2019’da hizmete açılacak! Antalya-Konya karayolu üzerinde yapım çalışmaları devam eden 7 bin 300 metre uzunluğundaki Alacabel Tüneli, Toroslarda kış aylarında etkili olan tipi ve buzlanma nedeniyle yaşanan çileli yolculuğa son verecek.

Konya Antalya yolu ne zaman açılır?

İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en önemli güzergah olan ve dün saat 20.30 sıralarında araç trafiğine kapatılan Antalya-Konya yolu, bugün saat 17.30 sıralarında açıldı.

Antalya-Konya yolu açıldı mı?

Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan, Akdeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan Antalya-Konya kara yolu, ekiplerin çalışması sonucu ulaşıma açıldı.

Konya alacabel Tüneli ne zaman açılacak?

Çalışmaların 2023`ün sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini ifade eden Tutal, ‘Mevcut durumda 7.3 kilometre uzunluğunda olan tünel, gidiş ve gelişli olup, sol tüp 7 bin 360, sağ tüp 7 bin 360 metre olmak üzere toplamda 14 bin 720 metre. Her iki tüpte 12 bin 50 metresi açılmış durumda.’ dedi.

Alacabel Tüneli yolu ne kadar kısaltacak?

Aydın, tünelin tamamlanmasıyla Antalya-Konya karayolunun yaklaşık 100 km kısalacağını belirtti

Konya yolu ulaşıma Açıldı mı?

Kara yolları ekiplerinin aralıksız çalışması neticesinde Konya-Adana kara yolu da araç trafiğine açıldı. Böylece kenti çevre illere bağlayan tüm kara yolları ulaşıma açılmış oldu. Polis ekipleri, sürücüleri hız ve ani manevra yapmamaları, emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıyor.

Alanya Konya yolu ne zaman bitecek?

15 km aşınma seviyesi tamamlanmış olup projenin 25,3 km’lik kısmı müteahhit firma tarafından çalışmaları yürütülmektedir. Bu dev projemizi, Alanya-Gevne barajı arası yeni yolumuzu 2023 yılı içerisinde bitirilip halkımızın kullanımına açılması planlanmaktadır.

Akseki yolu neden kapalı?

Antalya-Konya yolu araç trafiğine kapatıldıAntalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir yolu, yoğun kar yağışı, buzlanma ve tipi nedeniyle araç trafiğine kapatıldı.

See also:  Izmir Tarım Fuarı Ne Zaman Bitiyor?

Alanya Konya yolu açıldı mı?

ALANYA’yıKonya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolunda bin 825 metre rakımlı Alacabel’de Karayolları ekipleri kar temizleme çalışması yapıyor.

Antalya Seydişehir yolu açıldı mı?

Konya. Konya’yı Antalya’ya bağlayan ve yoğun kar nedeniyle dün ulaşıma kapanan Seydişehir-Antalya kara yolu, tuzlama ve kar kürüme çalışmalarının ardından küçük araçların geçişine açıldı.

Seydişehir Akseki Tüneli ne zaman açılacak?

2022 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor

Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Kontrol Şefi Burkay Gökbaş, projeyle Konya-Antalya arasında yeni güzergahın kazandırılacağını söyledi. İç Anadolu’yu Akdeniz’e ulaştıracak projenin konforlu ulaşım sağlayacağını aktaran Gökbaş, ‘Konya-Antalya arası en kısa güzergah burası.

Alacabel Tüneli nereye çıkıyor?

Projenin 10,9 kilometresi Konya Bölge Müdürlüğü sınırlarında, 8,3 kilometresi ise 13. Bölge Müdürlüğü sınırlarında yer alıyor. Proje kapsamında birisi köprülü olmak üzere 3 kavşağın yer aldığı Alacabel Tüneli, mevcut yolun kotunu 427

Demirkapı Tüneli kaç saat?

Doğu Akdeniz Sahil Yolu’nu 140 dakika ve 43 kilometre kısalttığımız güzergahta artan sürüş güvenliğinin yanı sıra, Antalya’nın Mersin Limanı’na erişimini hem kısalttık hem de kolaylaştırdık. Eksik kalan bölgelerde Yapım çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Manavgat Konya arası otobüsle kaç saat?

Konya – Manavgat arası toplam 223 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 5 saat 30 dakika sürüyor.

Alacabel Tüneli ne oldu?

Yoğun kar yağışının yaşandığı bu günlerde, Ülke gündemini ilk sıralarda meşgul eden haber Konya-Antalya yolu yani ALACABEL TÜNELİ oldu. Tünelin açılma tarihi olarak önce 2019 dendi, sonra, 2021-2022-2023 derken edindiğim bilgiye göre 2025 yılında bile hizmete girmesi mümkün görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector