Izmir Yunanistan Konsolosluğu Nerede?

İzmir Yunanistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri Adres : Atatürk Caddesi, No: 366/1A, Alsancak 35220, İzmir Telefon: +90232 4643160-1

Izmir Yunanistan vizesi nereden alınır?

Yunanistan Oturum İzni, uzun süreli vize başvurularının doğrudan Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ya da Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapılması gerekmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu hangi illerde var?

Yunan Konsolosluklarının Yetki Alanları

 • Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu. Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Zonguldak.
 • Yunanistan Ankara Büyükelçiliği.
 • Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu.
 • Yunanistan Edirne Konsolosluğu.
 • Izmir konsolosluk hangi semtte?

  Almanya Başkonsolosluğu İzmir’in balçova semtinde bulunmaktadır.

  Yunanistan vizesi için parmak izi nerede veriliyor?

  Başvuru formunuz ile birlikte Vize Merkezimizi ziyaretiniz esnasında parmak izinizin alınacağı ve dijital fotoğrafınızın çekileceği basit ve gizlilik içerisinde yapılacak olan bir işlemdir.

  Yunanistan vize başvurusu nereye yapılır?

  sebeplerle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yunanistan’da 90 günden daha uzun süre konaklamayı içeren vize çeşitlerine başvurmalıdır. Uzun süreli seyahatlere ilişkin vize başvuruları direkt olarak Yunanistan Konsolosluğu’na ya da Yunanistan Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

  Yunanistan giriş çıkış serbest mi?

  1. Yunanistan’a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan’dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

  Yunanistan vize vermeye başladı mı?

  Covid-19 Dönemide askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari kabul edilmeye başlamıştır.

  Yunan adalarına geçiş serbest mi?

  Yunanistan ile ülkemiz arasındaki kara ve deniz yolu ulaşımının kısıtlanması veTürkiye’den Yunanistan’a yolcu girişlerinin sınırlandırılmasına dair tedbirler5 Nisan 2021 tarihine kadar yürürlükte kalacaktır. Ege adalarından Türkiye’ye deniz yoluyla yolcu seyahati imkânı bulunmamaktadır.

  See also:  Izmir Kahramanlar Nasıl Bir Yer?

  Izmir’de hangi ülkelerin konsoloslukları var?

  Başkonsolosluklar

 • ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • ROMANYA İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • YUNANİSTAN CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • İNGİLTERE İZMİR KONSOLOSLUĞU.
 • İTALYA CUMHURİYETİ İZMİR KONSOLOSLUĞU.
 • BANGLADEŞ HALK CUMHURİYETİ İZMİR FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • Yunanistan Başkonsolosluğu kim?

  Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda başkonsolosluk görevine 11 Ekim 2018 tarihinde Georgia Soultanopoulou atanmıştır ve hala görevine devam etmektedir.

  Ipsaladan Yunanistana geçiş var mı?

  İpsala Sınır Kapısı Yunanistan hudut sınırında, Yunanistan’ın Kipi gümrüğü karşısında bulunmaktadır. Yunanistan ile Türkiye arasında hem yolcu hem de ticari araç giriş çıkış işlemlerinin aynı anda yapıldığı tek gümrük kapısıdır. Dört gruplu bir vardiya sistemi ile 24 saat hizmet vermektedir.

  Izmirde Almanya vizesi nereden alınır?

  Almanya vizesi İzmir için İzmir’de bulunan Başkonsolosluğa başvuru yapmak gerekmektedir. Randevular için de bu şehirlerde ikamet edenler İzmir Başkonsolosluğunu seçebilmektedir.

  Alman Konsolosluğu randevusuz gidilir mi?

  Konsolosluk işlemlerinde Randevulu sisteme geçilmiştir. İşlemler için Başkonsolosluğumuza gelmeden önce web sayfamızdaki randevu modülünden mutlaka randevu alınması gerekmektedir.

  Izmir Alman Konsolosluğu kaç günde vize veriyor?

  Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector