Izmir Urla Denizi Nasıl?

İzmir il merkezi ve diğer ilçeler tarafından tatil amaçlı ekonomik olmasından dolayı en çok tercih edilen bölge Urla’dır. Birçok plaj seçeneği ile yazın sıcaklarından kaçanların kendini soğuk sulara bırakabileceği berrak bir denize sahiptir.

Izmir Urla nasıl bir yer?

İzmir’in şirin bir ilçesi olan Urla, Ege Bölgesi’nin en güzel tatil beldeleri arasındadır. Tarihi dokusunu korumayı başarmış küçük köyleri, sakin havası, tertemiz denizi ile tatilcileri kendisine çeken Urla ziyaretçilerine bol huzur vadetmektedir. Antik çağlara uzanan tarihi ile Urla’nın eski ismi Klazomenai’dir.

Urla Kum Denizi plajı ücretli mi?

Kum Denizi Plajı’nda Ücretli ve ücretsiz plajlar var.

Urlada nerede yüzülür?

Urla Plajları Haritası

 • Melengeç Beach.
 • Altınköy Plajı
 • Demircili Plajı
 • Deniz Yıldızı Plajı
 • Bodrum Koyu.
 • Çeşmealtı Plajı Mavi Beach.
 • Kum Denizi Plajı
 • Yassıcaada Plajı
 • Urla denizi kum mu?

  Kumlu bir plaja ve ılık, temiz bir suya sahip olan Urla Kum Denizi Plajı, mavi bayraklı bir plajdır. Sığ denizi ile çocuklu aileler için de uygun olan plajda, kahvaltı ve yemek için tercih edebileceğiniz bir tesis de mevcuttur.

  Urla’nın en güzel yeri neresi?

  Urla’da gezilecek yerler arasında; Urla İskelesi, Çeşmealtı, Limantepe, Sanat Sokağı, Urla Bağ Yolu, Bademler Köyü, Özbek Köyü, Malgaca Pazarı ve Güvendik Tepesi yer almaktadır. Urla tatilinde günübirlik ziyaret edebileceğiniz yerler arasında ise Seferihisar ilçesi ve Urla’ya bağlı olan Yassıca Adası yer almaktadır.

  Izmir Urla Neyi Meşhur?

  Ege otlarının meşhur olduğu Urla mutfağında; kabak çiçeği dolması, enginar, Girit kabağı salatası, katmer, damat helvası, un kurabiyesi, kekik turşusu, patlıcan turşusu, kınalı bamya, oğlak dolması ve balık buğulama mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alır.

  Kum Denizi Plajı Nerede?

  Kum denizi plajı, İzmir ilinin urla ilçesine bağlı olan bir plaj olarak yer almaktadır. Bu plaj İzmir ilinin en güzel ilçelerinden birindedir. Bu plaja isteyen kişiler kendi araçları ile ulaşabilirler. Plaja ulaşmak için İzmir ilinden urla ilçesine gidilir ve sonrasında tabelalar takip edilerek plaja varılır.

  See also:  1. Sınıflara Okul Ne Zaman Açılacak?

  Urla Kum Plajı hangi durak?

  Urla Kum Denizi Plajı

  Urla İskele’nin girişinde bulunan plaj, geniş bir kumsala sahip. İnciraltı Semt Garajı’ndan minibüs ile ve 725 numaralı Urla otobüsü ile ulaşılabiliyor.

  Sarı kum plajı nerede?

  Sinop’un en uzun plajına sahip köyü olma niteliğini taşıyan Sinop Sarıkum Plajı Gölü, bölgenin cennet köşelerinden biridir. Plaj ve göle şehir merkezine 25 km uzaklıktaki Sarıkum Köyü’nün içinden geçerek ulaşılıyor.

  Urlada nerede yaşanır?

  Özellikle Yağcılar, Kuşçular, Demircili gibi büyük çoğunluğu ormanlık alanla kaplı mahallelerde bu durum daha net hissediliyor. Ayrıca Zeytinalanı’nın çevre yoluna bakan kısımları ve Çeşmealtı doğaseverler için uygun mahalleler olarak öne çıkıyor.

  Urla Demircili Plajı Nerede?

  Demircili Koyu Kamp Alanı, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 60 km uzaklığa sahiptir. Urla’nın merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunur. İzmir’de yaşayan insanların yaz aylarında en fazla günü birlik olarak kaçtığı yerlerden birisi Urla’dır.

  Deniz kumu nedir?

  Deniz kumu dağlardan, kayalardan ve taşlardan meydana gelmektedir. Kaya yapısında bulunan taşların yağmur, rüzgar ve dalga yardımı ile aşınmasıyla oluşmaktadır. Deniz kumları binlerce yıl içerisinde kaya yapılarının aşınması ile oluşmaktadır.

  Gülbahçenin denizi nasıl?

  İzmirlilerin yazlık olarak rağbet gösterdiği bir yerdir Gülbahçe. Aynı isimle anılan birde köyü mevcuttur. Denizi çakıllıdır fakat çok temizdir. Urla merkeze yarım saat mesafededir.

  Urla Balıklıova denizi nasıl?

  Denizi her daim sakin ve temiz. Suyu berrak ancak denizi kumluk değil. Yine de bölgede denize girmek için öncelikli tercih etmeniz gereken bir yer.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector