Izmir Torbalı’Ya Nasıl Gidilir?

Torbalı nerede, nasıl gidilir? İzmir şehir merkezine uzaklığı 46 kilometredir. Torbalı İlçesine İzmir Otogarından (Yeni garaj), Gaziemir Semt Garajından hareket eden dolmuşlarla doğrudan ulaşmanız mümkündür. İzmir merkezden 302 KONAK – OTOGAR hattı ile Yenigaraj’a ulaşabilirsiniz.

Izmir Torbalı’ya hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Torbalı yakınından geçiyor: 701, 713, 721, 722.

Izban Torbalı ya gidiyor mu?

İZBAN’ın 30 kilometrelik Torbalı hattında ilk seferler bu sabah 05.25’te Tepeköy ile Cumaovası istasyonlarından karşılıklı olarak başladı. ÜLKEMİZİN en büyük kent içi banliyö sistemi İZBAN’ın 30 kilometrelik Torbalı hattı bu sabah törensiz olarak hizmete açıldı.

Metro Torbalı’ya gidiyor mu?

CUMAOVASI – TEPEKÖY, Torbali bölgesinde bulunan Torbalı Metro konumundan geçen ilk Tren aracıdır. 05:31 civarında geçer.

Izmir Torbalı nereye yakın?

Torbalı ilçesi, hepsi de İzmir ilçesi olmak üzere kuzeyinde Buca ve Kemalpaşa, doğusunda Bayındır, güneydoğusunda Tire, güneyinde Selçuk ve batısında da Menderes ilçeleriyle komşudur ve denizden yaklaşık 30 km içeridedir.

Ödemişe trenle nasıl gidilir?

Demiryolu ile gitmek için, İzmir Mavi Tren’in kullanılması gerekmektedir. Ankara ile İzmir arası hizmet veren bu tren hattı ile yolculuk ortalama 11-12 saat sürmektedir. İzmir Mavi Tren ile Basmane durağında indikten sonra, Basmane – Ödemiş tren hattına aktarma yaparak Ödemiş’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

İZBAN nereden nereye gidiyor?

İZBAN Güzergah Hattı ve Aktarma İstasyonları

Halkapınar ve Hilal istasyonlarından İzmir metrosuna; Alsancak, Biçerova, Cumaovası, Çiğli, Egekent, Esbaş, Halkapınar, Hatundere, Kemer, Mavişehir, Menemen, Salhane, Sarnıç, Semt Garajı, Şirinyer, Turan ve Ulukent istasyonlarından otobüslere aktarma yapılabilmektedir.

İZBAN durakları neler?

Kuzey aksındaki 19 istasyon Salhane, Bayraklı, Turan, Naldöken, Alaybey, Karşıyaka, Nergiz, Demirköprü, Şemikler, Mavişehir, Çiğli, Ata Sanayi, Egekent, Ulukent, Egekent-2, Menemen, Hatundere, Biçerova ve Aliağa.

See also:  Izmir Fethiye Nasıl Gidilir?

İZBAN kaç km hızla gidiyor?

İZBAN tren setleri üç vagondan oluşmaktadır, 2.250 kişi kapasitelidir ve saatte maksimum 140 kilometre hıza çıkabilmektedir.

İZBAN’a binmek için kaç tl 2021?

136 kilometrelik hat uzunluğuyla ülkemizin en büyük kent içi banliyö sistemi olan İZBAN, 15 Şubat Perşembe günü “Artı Para” adı verilen yeni sisteme geçiyor. Yeni uygulamada yolcular, 25 kilometreye kadar olan seyahatlerini yine 2,86 TL ödeyerek yapabilecek, sonrasında ise sadece gittiği mesafenin ücretini verecek.

Torbalı İZBAN ne zaman açılacak?

İZBAN 8 Eylül 2017’de açılacak!

Torbalı-Selçuk İZBAN Hattı Bakan talimatıyla hızlandırıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan müjdeyi Selçuk’ta verdi: Torbalı-Selçuk aksı 2017’de hazır olacak.

İZBAN’a binmek için kaç tl 2022?

İZBAN Ücret Tarifesi 2022

Aliağa’dan İZBAN’a binen bir yolcu, Selçuk’a gitmek için 24,99 TL ödüyor. Öğrenci 11,44 TL; öğretmen ve 60 yaş 19,46 TL ödeme yapıyor. Bilet 35 ve kontörlü ulaşım kartlarına sahip olan kimseler, bu rotasyon için 4 kontör harcıyor.

Izmir torbalı denize yakın mı?

Torbalı’ya en yakın sahiller arasında yer alan Menderes’e bağlı Gümüldür Plajı, Orta Mahalle Plajı ve Çukuraltı Plajı mavi bayrak alarak Ege Bölgesinin en temiz plajları arasında yer aldı.

Izmir Torbalı nın neyi meşhur?

Torbalı, denildiğinde akla adı dünyaca ünlü fabrikalar ve tarım gelir şüphesiz. Torbalı denildiğinde benim aklıma ise sadece Suyunbaşı geliyor. Suyunbaşı; Torbalı’nın bereketli sularının toprakla buluştuğu, ufak bir şelaleyle çınar ağaçlarının arasında gelin gibi süzüldüğü, özel bir güzellik aslında.

Torbalı ya neden Torbalı demişler?

İsmini antik çağın ünlü şehirlerinden biri olan “Metropolis” bir diğer adıyla Triyanna ya da Tripolis’den aldığı rivayet edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector