Izmir Seferihisar Akkum Plajı Nasıl Gidilir?

Akkum Plajı İzmir’in Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Seferihisar ilçesinin Sığacık tatil bölgesinde yer alan Akkum plajı ulaşım özel araç ve toplu taşıma ile mümkündür. Akkum plajı şehrin merkezinde yer almamaktadır. Bundan dolayı ulaşım için merkezden sonra en az 1.5 saat yol gitmek durumundasınız.

Seferihisar Sığacık Akkum plajı nasıl gidilir?

Akkum Plajı’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. İzmir kent merkezinden, Seferihisar ilçe merkezine giden servis ve dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Seferihisar ilçe merkezine geldiğinizde, Sığacık’a giden minibüslere binmeniz gerekiyor.

Akkum plajı hangi ilde?

Akkum Plajı Hakkında

Akkum Plajı, Ege’nin incisi İzmir’e bağlı Seferihisar ilçesinin sevimli beldesi Sığacık’a yer almaktadır. Sığacık, sevimli ve sakin bir sahil kasabası olmanın yanında, muhteşem doğa güzelliklere ve masmavi berrak denize sahiptir.

Seferihisar plajlarına nasıl gidilir?

İlçe merkezine ortalama 9 km uzaklıkta bulunan plaja ulaşım Seferihisar’dan kalkan Sığacık dolmuşları ile kalkmaktadır. Ayrıca, 640 no’lu Sığacık otobüsleri de kullanılabilir. Özel araç ile geliyorsanız, ilçe merkezinden ortalama 8-10 dakikalık bir araba yolculuğu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sığacık Akkum Plajı paralı mı?

Ayrıca Akkum Plajında körfez rüzgarlarından dolayı Windsurf ve scuba diving gibi su aktiviteleri de yapılmaktadır. Mavi bayraklı olan Akarca Plajı halk plajıdır. Bu plaj halk plajı olmasından dolayı ücretsizdir. Bunlar dışında şemsiye ve şezlong kiralanabilecek tesislerde yer almaktadır.

Akkum plaji derin mi?

İzmir’e 52 kilometre, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta olan Akkum Plajı, Seferihisar’ın en çok tercih edilen halk plajlarından. Upuzun bir sahil bandına kurulu olan plaj taş ve kum karışımı. Mavi bayraklı, turkuaz renkli denizi pırıl pırıl, buz gibi ve sığ. Giriş için oldukça cüzi bir ücret alınmakta.

See also:  Paem Eğitim Süresi Ne Kadar?

Akkum Plajı duş var mı?

Plajın arka kısmında wc, duş ve giyinme kabinleri var.

Mukka Beach nerede?

Mukka Beach Club – Akkum Cd. No:28 Sığacık Seferihisar.

Seferihisar Doğanbey denizi nasıl?

Doğanbey’de bulunan İpekkum Plajı, Seferihisar plajları arasında çocuklu aileler için en uygun plaj. Çünkü suyu bölgeye göre biraz daha ılık, sığ ve sahili ince kumluk. Bölgede deniz suyu soğuk olması ile ünlü olunca ılık deniz isteyenler Doğanbey tarafındaki plajları tercih ediyorlar.

Sığacık Akkum plajı nerede?

Akkum Plajı, İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sığacık semti sınırlarındadır. Akkum Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sığacık plajı nerede?

Sığacık Plajı – Çeşme / İzmir.

Çeşmealtı plajları nerede?

Urla ilçesinin Çeşmealtı mevkiinde yer alan Kum Denizi Plajı, Urla’nın en güzel plajları arasında yer almaktadır. Urla otobanından çıktıktan sonra, Urla- İskele tabelalarını takip edin.

Sığacık deniz suyu soğuk mu?

Mavi bayraklı plaja giriş ücretsiz ama şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz özel işletmeler bulunuyor. Denizi temiz ve berrak olsa da su biraz soğuk. Yaz sıcağında serinlemek için ideal olsa da soğuk suya girmeyi sevmeyenler zorlanabilir.

Seferihisar Deniz suyu neden soğuk?

Ekmeksizin alttan kaynayan soğuk kaynak suları yüzünden açık mavi berrak bir suyu var ve bu yüzden suyu oldukça soğuk sayılabilir.

Seferihisar Sığacık arası ne kadar?

Sığacık, Seferihisar merkezden 5 km uzakta, Kanuni’nin Rodos seferi için yaptırdığı kalenin surlarının içine saklanmış, Arnavut kaldırımlı sokaklara dizilmiş, avlulu, cumbalı, tahta panjurlu konaklarla dolu mükemmel korunmuş mimarisi, aydın sakinleri ve ruhu dinlendiren güzelliği ile film seti gibi bir sahil kasabası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector