Izmir Reyhan Pastanesi Nerede?

Reyhan Pastanesi Mustafabey Caddesi No:24 Alsancak, İzmir 35220, Türkiye +90 232 723 35 10

Reyhan Pastanesi Neyi Meşhur?

Reyhan Pastanesi Lezzetleri

Tabiki en önemli ürünleri Reyhan Pastaları ayrıca çikolataları da oldukça meşhur. Rokoko, sükse, sandey, polovak, elevit, kanaş, isina gibi her yerde bulunmayan özel pastalar denenebilir. Bunlar ekstra soğuk olarak servis edilen pastalar. Dondurmalı pastalar olarak da biliniyor.

Reyhan Pastanesi sahibi kim?

Şöhreti yurt dışına taşmış bir marka Reyhan, İzmir’in ISO 22000 belgesini taşıyan tek pastanesi olmanın gururunu taşıyor. Pastanenin tutkunları arasında Ajda Pekkan bile var Bu seçkin mekanın sahipleri Ali-Hüseyin Albay ve Tuncay Reyhan-Hatice Reyhan Kutlu ve Rukiye Tozkoparan kardeşler.

Reyhan Pastanesi kaç yıllık?

1965 Yılından Bu Yana Sizlerleyiz

Reyhan İzmir’de şu anda 1100 kişi toplam oturma kapasitesine sahip 5 şubesi, 210 çalışanı ve 2000 metrekarelik üretim merkezi ile misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir.

Sevinç Pastanesinin Neyi Meşhur?

Güncel menüsünde bir klasik haline gelmiş Pavlova, Rulo Pastalar ve meşhur Sevinç Kahvaltısı’nın yanı sıra çeşitli unlu mamüller ve tatlıları da bulunduran pastane uzun bir süre daha İzmirliler için tatlı yapmayı sürdüreceğe benziyor.

Pastiç nerede yenir?

İzmir’de birçok pastanede pastiç adıyla anılan tatlı, başka şehirlerde kesme ya da kare ayçöreği olarak bilinir. Ama hiçbiri İzmir usulü pastiçin yerini tutmaz. Bir kere tattıktan sonra çevrenizdeki bütün pastanelerde arayacağınız bu lezzetin en güzel hali tabi ki İzmir’de yenir.

Reyhan kilosu ne kadar?

Kurutulmuş Reyhan Yaprağı 1 kg Fiyatı 120,00 TL.

Reyhan otu nerede bulunur?

Reyhan Otu Nerede Yetişir ve Bulunur? Reyhan otu, ılıman iklimin olduğu her yerde yetişebilme özelliğine sahiptir. Anavatanı Güney Asya’dır. Türkiye’de Ege ve Akdeniz bölgelerinde bulunan bitki türüdür.

See also:  Özel Eğitim Öğretmeni Nasıl Olunur?

Paskalya çöreği izmir nerede satılır?

Sevinç Pastanesi, Alsancak

İzmir’in 60 yıllık lezzet markası Sevinç Pastanesi’nin birbirinden güzel tatlılarını, pastalarını yemeden İzmir’e gitmiş sayılmazsınız. Paskalya, ayçöreği, brownie, pavlova, concorde gibi klasik lezzetlerin en iyilerini burada bulabilirsiniz.

Sevinç Pastanesi kaç yılında kuruldu?

Pastacılığın inceliklerini İstanbul’daki Moskova Pastanesi’nin yetişmiş ustalarından öğrendiler. Zonguldak’ın ardından atılımları için 1954’te İzmir’i tercih ettiler. İzmir Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde önce Ülkü Pastanesi’ni açan Pelit ailesi, 1957 yılında da Sevinç Pastanesi’ni açtılar.

Pastalar ne kadar?

Adet pasta fiyatı: 20.00 TL, 2 kişilik pasta fiyatları: 30 TL, 4 kişilik pasta fiyatı: 55 TL, 5 kişilik pasta fiyatı: 70 TL, 6 kişilik pasta fiyatı: 80 TL, 8 kişilik pasta fiyatları: 110 TL, 10 kişilik pasta fiyatları: 170 TL, 12 kişilik pasta fiyatı: 200 TL, 15 kişilik pasta fiyatı: 230 TL, 20 kişilik pasta fiyatları:

İzmir Sevinç Pastanesi ne zaman açıldı?

ÜNLÜLERİN VE SOSYETENİN UĞRAK YERİ Aslen Rizeli olan Pelit ailesi, 1957 yılında Sevinç Pastanesi’ni açtı. Yıllar boyunca İzmirliler tarafından büyük ilgi gören Sevinç Pastanesi, İzmir’in sembolü ve buluşma noktası olarak biliniyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector