Izmir Plaka Hangi Harfte?

İZMİR’İN İLÇELERİNE AİT PLAKA HARFLERİ KODLARI Şimdi 35 İzmir plaka kodlu ilçelerin plaka harflerini paylaşalım: İzmir Merkez plaka harfleri : 35 (AAA, AZZ, AC, AZ, AC, AR, BAA, BZZ, CA, CZ, CAA, CZZ, DA ve DZ) ile başlayanlar. Ödemiş ilçesi plaka harfleri : 35 (D, K, S, Z, ZAA ve ZZZ) ile başlayanlar.

Izmirde verilen plaka hangi harfte?

– İzmir Merkez ilçesi plaka harfleri : 35 (CZZ, AAA, AZZ, AC, BAA, AZ, AC, CAA, AR, BZZ, CA, CZ,, DA ve DZ) ile başlayanlar. – Bayındır ilçesi plaka harfleri : 35 (E, JZZ, JAA, K,S) ile başlayanlar. – Ödemiş ilçesine ait plaka harfleri : 35 ( Z, D, ZAA,K, S, ZZZ) ile başlayanlar.

Izmirde özel plaka nasıl alınır?

Notere gittiğinizde özel plaka istediğinizi belirtin. İşlemler tamamlandıktan sonra noterin verdiği belgeyi alarak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na gitmeniz gerekir. Şoförler Odası’ndaki yoğunluk durumuna göre 15 dakika veya 30 dakika gibi kısa bir sürede ön ve arka plakanız basılır.

34 OMR plaka hangi ilçede?

34 plaka nerenin plakası? İstanbul plaka kodu ve harfleri

Plaka Harf Grubu Rakamsal Aralık İlçe / Yaka
34 EV 0001–9999 Beykoz (Anadolu)
34 EY 0001–9999 K. Çekmece (Avrupa)
34 EZ 0001–9999 Beşiktaş (Avrupa)
34 F 0001–9999 Bağcılar (Avrupa)

82 plakalı il neresi?

Örnekler vermek gerekirse sırasıyla şunlar olabilir. Balıkesir – Bandırma, Giresun – Şebinkarahisar, Muğla – Fethiye, Kocaeli – Gebze, Bursa – İnegöl, Manisa – Akhisar, Van – Erciş, Tekirdağ – Çorlu bu illerde bulunan ilçelerin 82 plaka alma olasılığı mevcuttur.

İzmir plaka kodu kaç?

35 plakası İzmir ilimize ait plakadır.

Özel plaka ücreti ne kadar?

Şahsi olarak özel plaka almak istiyorsanız da kimlik belgesi yeterlidir. Şahsınız için alacağınız özel plaka için vermeniz gereken özel plaka vergisi de yine şirketlerde olduğu gibi 5 ile 15 bin TL arasında değişmektedir. Bazı plakalar için 250 bin TL’ye kadar istenen rakamlar olabiliyor.

See also:  Tokat Izmir Uçak Bileti Ne Kadar?

Özel plaka nasıl alinir fiyatı?

Plaka değişim ücreti, plaka basım ve notere ödenen ücretin toplamından oluşur. Plaka değiştirme ücreti 2021 yılında 257 TL olarak belirlenmiştir. Bunun dışında Şoförler Odası’ndan alınan form için 55 TL ücret ödemeniz gerekirYani yeni plaka alma için toplamda 312 TL ödeme yapmalısınız.

Noterden özel plaka nasıl alınır?

Ancak notere girmeden önce eski plakanızı sökün. Notere işlem sırasında eski plakalarınızı verin. Satış işlemi sonrasında noterden aldığınız belgelerle, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na giderek işlemi tamamlayın. Plakanızı burada bastırarak ortalama 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde teslim alabilirsiniz.

34 plakalı ilimiz neresidir?

Sayılarla belirlenen plaka kodlarından 34 sayısı İstanbul ilimize ait olan plaka kodudur. Plaka kodları 1 rakamından başlar. Tekli rakamlar 0 ile birlikte yazılır. İstanbul iline ait 34 plaka araç her ilde rahatlıkla kullanılabilir.

83 il neresi?

Ülkemizde 81 il bulunuyor. Bulunan her il farklı bir plaka koduna sahip. Araç plakalarının başında bulunan iki rakam plaka kodudur. Bu kod, bulunduğu aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir. 83 numaralı plaka kodu HERGANGİ BİR İLİMİZE AİT DEĞİLDİR.

BSK plaka hangi ilçede?

06 plaka nerenin plakası? Ankara plaka kodu ve harfleri

Plaka Harf Grubu Rakamsal Aralık Kayıtlı olduğu yer
06 BSK 01–99 Çankaya (Yeğenbey VD)
06 BTL 01–99 Çankaya (Yeğenbey VD)
06 BTT 01–99 Beypazarı
06 C 0001–9999 Çankaya (Yeğenbey VD)

82 ilin adı nedir?

‘BURASI YAYLA DEĞİL, BURASI TÜRKİYE’NİN KEŞFEDİLMEMİŞ 82. İLİ SİSDAĞI’

Türkiyede kaç il var 82?

Anadolu yarımadası ile Trakya toprakları üzerine kurulan Türkiye’nin, 81 ili vardır. İller, Türkiye’nin en büyük idari bölümleridir. Bu seksen bir il, dokuz yüz yetmiş üç ilçeye bölünmüştür.

See also:  Yök Uzaktan Eğitim Diplomasında Ne Yazıyor?

84 plaka hangi ile ait?

84 plaka koduna ait otomobil henüz ülkemizde bulunmamaktadır. Çünkü Türkiye’nin plaka numaraları 1’den başlar ve 81’e kadar devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector