Izmir Kuşadası Nerede?

Kuşadası Ege Bölgesinde bulunan Aydın ilinin küçük bir ilçesidir. Aydın ilinin Söke ve Germencik ile İzmir ilinin Selçuk ilçesine komşu bulunmaktadır. Ege Denizine kıyısı olan Kuşadası İzmir Merkeze 90 kilometre mesafede yer almaktadır. Selçuk’a 21 kilometre Çeşmeye ise 157 kilometre mesafededir.

İzmir Kuşadası nereye bağlı?

Kuşadası Türkiye’nin Aydın ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde İzmir ilinin Selçuk ilçesi, doğusunda ve güneyinde Söke ilçesi, batısında Ege Denizi bulunmaktadır.

Kuşadası Aydın mı İzmir mi?

Cumhuriyet’in ilanından sonra İzmir’e bağlanan Kuşadası, 1954’te Aydın’a dahil olmuştur. “Küçük Ada” ya da “Güvercin Ada” şehrin şimdiki adının kaynağıdır.

İzmir’den Kuşadası’na tren var mı?

MENEMEN – CUMAOVASI, Çigli bölgesinde bulunan İzmir Kuşadası Yolu konumundan geçen ilk Tren aracıdır. 05:25 civarında geçer.

Kuşadası hangi sehirlere yakin?

Kuşadası, Ege bölgesinde bulunan Aydın ilinin bir ilçesidir. Kuşadası ilçesi, Aydın’ın Söke ve Germencik, İzmir’in Selçuk ilçesine komşudur. Kuşadası, Aydın’ın Ege Denizi’ne kıyısı olan ilçelerinden biridir. Kuşadası İzmir’e 90 km, Selçuk’a 21 km, Bodrum ve Çeşme’ye 157 km uzaklıktadır.

İzmir Kuşadası nasıl gidilir?

İzmir’e indikten sonra yaklaşık olarak 67 kilometrelik bir karayolu yolculuğu ile Kuşadası’na varabilirsiniz. Havalimanında yer alan HAVAŞ otobüsleri ile Kuşadası’na konforlu bir ulaşım sağlanır. Taksiler ile de iyi bir pazarlık sonucu ilçeye gidebilir ya da araç kiralayarak geze geze karayolu yolculuğu yapabilirsiniz.

Kuşadası nın adı neden Kuşadası?

Kuşadası niye kuş adası? Ortaçağlarda Venedik ve Cenevizliler buraya ‘Scalanova’ (Yeni İskele) adını vermişlerdir. 1413 yılında 1. Mehmet çelebi zamanında Osmanlılar tarafından zapt edilmiş ve içinde pek çok kuş yuvası bulunan Güvercin ada’ ya itafen adına Kuşadası denmiştir.

Kuşadası neden Aydın’a bağlandı?

Conversation. adnan menderes, 1954 seçimleri öncesinde miting esnasında aydınlılara hitap ederken aydın’a deniz getirme vaadinde bulunmuş ve sonrasında kuşadası’nı izmir’den alıp, aydın’a bağlamıştır.

See also:  Antalya Saat Kulesi Ne Amaçla Yapılmıştır?

Aydın hangi bölgede yer alır?

Aydın, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirminci şehridir. Ege Bölgesi’nde yer alan, turizm ve tarım açısından en gelişmiş illerdendir.

Kuşadası neyi ile meşhur?

Umarız önerilerimizi beğenirsiniz!

 • Balık0. Kuşadası deniz kenarı bir yer olunca haliyle balığın lezzetlisini ve tazesini yiyebilirsiniz.
 • Aydın Güveci0. Soğan ve domatesler ince ince doğranır.
 • Yenipazar Pidesi0. Aydın’da en meşhur lezzetlerin başında gelir.
 • Tahinli pide0.
 • İncir0.
 • Deniz börülcesi0.
 • İzmir’den Aydın’a kaçta tren var?

  İzmir – Aydın Tren Saatleri

  İzmir > Aydın Tren Seferleri Saatleri
  İstasyonu 1. Tren 2. Tren
  İzmir (Basmane) 07:10 10:45
  Gaziemir 07:26 11:03
  Adnanmenderes Havaalanı 07:32 11:08

  Izmir Adnan Menderes Havalimanından Kuşadası’na nasıl gidilir?

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Kuşadası’na en yakın ve en işlek havalimanı. Havalimanından HAVAŞ otobüsleri Kuşadası ve Söke’ye servis yapıyor. Atlasglobal’in de yolculara özel ücretli otobüsü var. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Aydın Otoyolu üzerinden Kuşadası’na 1 saatte ulaşılabiliyor.

  İzmir Aydın tren ücreti ne kadar?

  Aydın ile İzmir ile tren

  En iyi fiyat 30 TL
  Yolculuk süresi 2 sa 36 dk
  Günlük bağlantılar 2
  İlk kalkış 09:31
  Son kalkış 07:20

  Kuşadasının en güzel yeri neresi?

  Kusadasinin en guzel yeri ve denizi – Kadınlar Plajı

  Kuşadası’na Ne zaman gidilir?

  24 derece olan sıcaklık ortalamasıyla temmuz ayı Kuşadası’nda yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayı yılın en soğuk ayı olup bu dönemde Kuşadası’nda ortalama sıcaklık 8 derecedir. Kuşadası’nda denize girmek için en ideal dönem haziran ve eylül arası dönemdir.

  Kuşadası yazlık nereden alınır?

  Kuşadası’nda nereden ev almalı : Eğer sadece tatil için düşünüyorsanız sizlere tavsiyem Davutlar sahili, Güzelçamlı sahili bu iki mahalle tatil için huzurlu ve sakın ile Kuşadası’nda en çok tercihler arasında. Her bütçeye konut bulabilirsiniz Davutlar ve Güzelçamlı mahallerinde.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector