Izmir Karaburun Nasıl Gidilir?

İzmir Karaburun arası dolmuş ve minibüs seferleri yapılmaktadır. Aktarma yapmadan Karaburun’a direkt gitmek isterseniz, Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkan Karaburun dolmuşlarını tercih edebilirsiniz. Yarım saatte bir hareket eder ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürmektedir.

Karaburun’a ne zaman gidilir?

Karaburun’a Ne Zaman Gidilir? Karaburun’da Akdeniz iklimi ile birlikte Ege alt tipi iklim özellikleri görülmektedir. Sıcak ve ılıman bir iklime sahip olan Karaburun ilçesinin yıllık sıcaklık ortalaması 17 derecedir. Ağustos yılın en kurak ayı olurken aralık ayı ilçede en fazla yağış ın görüldüğü aydır.

Karaburun nerededir?

Karaburun Nerededir? İzmir iline bağlı bir ilçe olan Karaburun Ege Bölgesi’nin batı kıyılarında yer almaktadır. Güneyinde Çeşme, doğusunda Urla ile komşu olan Karaburun ’un batısında Yunanistan ’ın Sakız Adası, kuzeyinde ise Midilli Adası bulunmaktadır.

Karaburun Yarımadası turizme açılmıştır.?

Karaburun Yarımadası’nın kuzeydoğusunda yer alan ilçe turizme açılmadığı için bakir kalmıştır. Engebeli yapısı nedeniyle keskin virajlı yollara sahip olan Karaburun’a özel aracınızla gelebileceğiniz gibi İzmir Üçkuyular semtinden kalkan otobüs ve minibüsler ile ortalama iki saatte ulaşabilirsiniz.

Istanbul İzmir Karaburun nasıl gidilir?

İstanbul – İzmir arası 565 kilometre, Ankara – İzmir arası 585 kilometre, Muğla – İzmir arası ise 215 kilometredir. Otobüs ile İzmir Yenigaraj’a geldikten sonra Karaburun minibüslerine binerek 1,5 saatte ilçeye ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında Foça-Mordoğan-Karaburun arasında vapur seferleri de düzenlenmektedir.

İzmir Karaburun kaç para?

İzmir şehir merkezinden Karaburun’a gitmek için Üçkuyular – Karaburun dolmuşları da kullanılabilir. Bu hat ile yolculuk ortalama 1.5 saat sürmektedir ve yolculuk ücreti 15 TL’dir.

761 Eshot kaç TL?

Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda geçerli olan bu tarifede; tam biniş ücreti 14,34 TL, öğrenci ücreti 4,30 TL, indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 9,60 TL oldu. 120 Dakika Aktarma Sistemine dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti

See also:  Bursa Iznik Izmit Hangi Padişah Döneminde Alınmıştır?

İzmir’den Karaburun a belediye otobüsü var mı?

1. Karaburun’a belediye otobüsü ile ulaşım. İzmir şehir merkezinden Karaburun’a ulaşmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım firması ESHOT otobüslerini kullanabilirsiniz.

Karaburuna hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları karaburun yakınından geçiyor: 214, 502, 515, 543, 963.

İzmir Karaburun Neyi Meşhur?

İzmir’in doğallığından bir şey kaybetmeyen bakir ilçesi Karaburun, nergis kokan sokakları, üç tarafını çeviren Ege Denizi’nin esintisi, şehirleşmeye direnen güler yüzlü insanları, zeytini, zeytinyağı, enginarı ve sakin yaşantısıyla büyük şehirlerde yaşayanların öykündüğü bir bölge.

Mordoğan dolmuşları nereden kalkıyor?

İzmir Mordoğan arası dolmuş ve minibüs seferleri yapılmaktadır. Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkan Mordoğan dolmuşları yarım saatte bir hareket eder ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürmektedir.

Istanbul Karaburun sahili nerede?

Karaburun plajı, İstanbul’un Arnavutköy’üne bağlı olan Karaburun köyünde yer alır. Karaburun köyü, İstanbul Boğaz girişine yaklaşık olarak 29 km uzaklıkta yer alan çok şirin bir sahil kasabasıdır. Avrupa yakasında yer alan Kilyos plajından sonra da en çok ziyaret edilen plaj olma özelliğini taşır.

İzmir Karaburun nereye yakın?

Karaburun İlçe Merkezi İzmir’ e 100 km, Çeşme’ ye 46 km uzaklıktadır.

İzmir Karaburun Nergis Festivali Ne zaman?

Nergis Festivali, İzmir’in Karaburun ilçesinde 22-23 Ocak 2022 tarihlerinde yapılacak.

Karaburun Kumbükü nasıl gidilir?

Ulaşım: İzmir kent merkezinden 104 km uzaklıkta konumlanan karaburun’a İzmir-Çeşme karayolunu Çeşme yönünde takip edin. Hemen sonrasındaki Balıklıova -Mordoğan-Karaburun – Yeniliman istikametini izleyin. Yeniliman iskele tabelası gelecek karşınıza o yolu devam edin.

761 ESHOT kaç dakika sürüyor?

761 (ESHOT)

761 (Karaburun), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 761 hattında 99 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 147 dakika.

See also:  Teleferik Antalya Ne Kadar?

Izmirim kart ne kadar 2022?

01.06.2022 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. İlk Biniş Tam Ücreti 7,64 olup 120 dakika içinde 1.aktarma 1,41 TL, 2.aktarma 1,06 TL, 3.ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

60 yaş kartı ne kadar basıyor 2021?

İşte yeni biniş ücretleri

Öğretmen ve 60 Yaş biniş ücreti ise 4,06 TL’den 5,60 TL’ye çıkarıldı. Öğrenci, Öğretmen ve 60 Yaş kartlarının, ilk binişten sonraki 120 dakika içinde aktarma ücretlerinden muaf olması uygulaması devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector