Izmir Kalem Adası Nasıl Gidilir?

Kalem Adası’na Nasıl Gidilir? İzmir Dikili ilçesinde bulunan Bademli Köyü, merkezden 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Volkanik bir oluşumun parçası olan Kalem Adası’na gitmek için ilk olarak adada bulunan otelin Bademli Köyü’nde yer alan otoparkına gitmeniz gerekmektedir.
İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü, ilçe merkezinden 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Bu adaya gitmek için Adanın Bademli Köyünde bulunan otoparkına gidilmesi ve hemen ardından otelin sahip olduğu tekne ile Adaya ulaşılması mümkündür.

Kalem Adası Nerede Kalınır?

Kalem Adası Otelleri

 • Kalem Island Oliviera Resort – Special Class. 4 yıldızlı
 • Merada Termal Hotel & Spa. Şehir merkezine 1,5 kilometre.
 • Gulnar Sultan Tas Konak. Şehir merkezine 4,9 kilometre.
 • Er Turistik Apart Otel. Şehir merkezine 3,6 kilometre.
 • Badem Tatil Koyu.
 • Dikili Papaya Evleri Tatil Köyü
 • Dikelya Hotel.
 • Tasev Butik Hotel.
 • Kalem Adası kime ait?

  Kalem Adası’nın sahibi olan Dartar Ailesi’nin genç kuşak üyesi İhsan Dartar, “Rahmetli babam (Yüksel Dartar – Bir dönemin meşhur süt markası Gülüm Süt’ün de sahibi olan bir sanayici) 80’lerin öncesinde Bademli’nin karşısında bulunan iki adayı satın almış.

  Garip Adası Nasıl Gidilir?

  Dikili ilçe merkezinden Bademli Köyüne özel araç ile veya köy servisleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bademli Köyünden Garip Adasına ulaşım için ise bir kayık kiralanması gerekir. Garip Adası Dikiliye 4 kilometre, Çandarlı’ya 10 kilometre ve Bergama’ya 19 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

  Garip Ada nerede?

  Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacık.

  Izmir Dikili Bademli köyü nasıl gidilir?

  Bademli Köyü’ndeki tüm plajlara özel araç ile ulaşım sağlanabiliyor, toplu taşıma yok. Buralara mümkünse aracınızla gelmeniz tavsiye ediliyor. Eğer aracınız yoksa İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  See also:  Izmir Eski Garaj Nerede?

  Kalem Adası kime satıldı?

  406’da Atina ile Sparta arasında geçen ve yüzlerce geminin katıldığı, dönemin en büyük deniz savaşına tanıklık etti. Son günlerde adanın gündemde olmasının sebebi ise Kalem adasının sahibi olan Dartar Ailesi tarafından adanın 400 milyon liraya satışa çıkarılması oldu.

  Kalem Adası satıldı mı?

  İzmir’in Dikili ilçesinde, Bademli Köyü’ne yaklaşık 500 metre mesafedeki saklı cennet Kalem Adası, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı. Turkuaz mavisi suyu, bembeyaz kumları ve tarihi dokusu ile ‘ Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’nın, 70 metre altında da jeotermal su olduğu biliniyor.

  Oliviera Resort sahibi kim?

  Ve 2007’de de 6 kardeşin en büyüğü İhsan Dartar’ın öncülüğünde kurulan Oliviera Resort ile aile, turizm sektörüne adım atar. İhsan Dartar, kardeşlerinden aldığı güç ve destekle bugün Türkiye’de tek ve dünyada sayılı denebilecek özel ada oteli konseptini hayata geçirmiş.

  Ali dartar kimdir?

  TURİZME GİRDİ, SONRA ADAYI SATTI

  İzmir Dikili’de babaları Yüksel Dartar’dan miras kalan Garip Ada’yı 35 milyon dolara Fi Yapı’ya satan Dartar Kardeş’lerden Ali Dartar, ticaret ve turizm işine atılmak için kız kardeşleriyle İstanbul’da bir şirket kurdu.

  Kalem Adası kaç dönüm?

  Turkuaz mavisi suyu ile ‘Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’sının altında jeotermal su olduğu biliniyor. 459 dönümlük Kalem Adası’nın 258 dönümü, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı.

  Pissa koyu nerede?

  İzmir’in Dikili ilçesi sınırlarında yer alan Pissa Plajı’nın ilçe merkezi ile arası 12,1 kilometredir.

  Killik Köyü nerede?

  Ege’nin incisi İzmir’in Dikili ilçesine bağlı bir koy olan Bademli Killik Koyu, onu ziyarete gelen kişiler tarafından “Türkiye’nin Maldivleri” olarak adlandırılmıştır. Ege Denizi kıyılarında yer alan koy, Dikili Plajları ve Koyları arasında oldukça rağbet gören bir yer.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector