Izmir Hatay Semti Nerede?

Hatay semti Karabağlar ilçesi İzmir ilinde yer almaktadır. Aşağıdaki haritada Hatay semtinin nerede bulunduğunu görebilir ve Karabağlar, İzmir çevresi incelenebilmektedir.

Izmir Hatay semti hangi ilçede?

Hatay, İzmir’in Konak ve Karabağlar ilçelerinin ortak semtlerinden biridir. Yönetim olarak, İzmir Anakenti sınırları içinde kalan ve İzmir’in yönetsel, sanatsal, kültürel ve ticari (tecimsel) açıdan en önemli ilçesi olan Konak belediyesine bağlıdır.

Izmir’in Hatay ilçesi var mı?

Hatay Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Hatay İzmir ilinde yer almakta olup, Hatay Karabağlar ilçesine bağlıdır. Hatay haritası konumu ise 38° 24′ 15.8796” Kuzey ve 27° 7′ 5.1996” Doğu gps koordinatlarıdır. Hatay bağlı olduğu Karabağlar ilçe merkezine 9 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Izmir Betonyol hangi mahalle?

Üçyol 38.405949 enlem ve 27.120905 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Kılıç Reis Mh. ve Konak ilçesine bağlıdır. Üçyol haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Üçyol posta kodu 35210.

Hatay Nokta hangi mahallede?

Basınsitesi Mahallesi. Eski adı Mısırlı Caddesi olan ve Hatay Nokta durağına kadar giden yol, 1960´lı yıllarda genişletilerek asfaltla kaplanmış Üçkuyular´a kadar uzanan modern Hatay Caddesi´ ne (günümüzde İnönü Caddesi`ne) dönüştürülmüş ve bu cadde boyunca modern çok katlı apartmanlar inşa edilmiştir.

İzmir Hatay semti ismi nereden geliyor?

Semtin adı Hatay ilinden gelmektedir. Cumhuriyet’in ilk yıllarından anavatandan ayrı olan Hatay’da yaşanan sıkıntılar nedeniyle 1937 yılında daha önceleri adı ‘Mısırlı’ ve ‘İnönü’ olan caddeye Hatay adı verilir Bu ad aynı zamanda cadde çevresinde gelişen yeni semtin de adıdır.

Hatay merkez ilçeleri hangileri?

Merkez ilçeler:

 • Antakya‎
 • Defne.
 • Izmir’den Hatay’a uçak var mı?

  SunExpress İzmir-Hatay arası direkt uçuş düzenliyor.

  Izmir’de Hatay Günleri nerede?

  İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen açılışın ardından Hatay’ın turistik özelliklerini tanıtan stantlar gezildi.

  See also:  Izmir Otogardan Menemen E Nasıl Gidilir?

  Izmir Hatay Günleri ne zaman?

  İzmir Hatay Günleri 2019 ve İzmir Gastro Fest 2019 isimleriyle de anılan, İzmir Gastronomi Festivali olarak bilinen Lezzetli Kuş Şöleni 20 Aralık Cuma günü başladı. 31 Aralık Salı gününe kadar devam edecek olan festivalde bu yıl Hatay mutfağı ve kültürü tanıtılacak.

  İzmir’de hangi mahalleler var?

  İzmir’in Mahalleleri

  Mahalle İlçe Yüzölçümü (km2)
  Erzene Mahallesi Bornova 16,885
  Kazımdirik Mahallesi Bornova 5,004
  Manavkuyu Mahallesi Bayraklı 1,287
  Bostanlı Mahallesi Karşıyaka 1,489

  Alsancak Semt mi mahalle mi?

  6- Alsancak

  İzmir’deki en kalabalık ve renkli caddelerden olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Barlar Sokağı, Kordon gibi yerleri ile bilinen Alsancak, eğlenmeyi sevenlerin tercih ettiği semtler arasında yer alıyor.

  Izmirde kaç tane mahalle var?

  İZMİR ilçelerine bağlı mahalle, köy sayıları ve isimleri listelenmiştir. İZMİR ilinin plakası 35, İZMİR ilinin ilçe sayısı 30, İZMİR ilinin mahalle sayısı 1294, İZMİR ilinin köy sayısı 0.

  Göztepe İzmir nasıl bir yer?

  Göztepe- Güzelyalı, sahil şeridiyle, yıllardır kanıtlanan kalitesiyle İzmir’in ve İzmirlilerin en uğrak semti olmayı başardı. Gözünüze ve ruhunuza hitap eden Güzelyalı’da, arkadaşlarınızla ya da ailenizle hafta sonlarını değerlendirip, yemek yiyip alışveriş yapabilirsiniz.

  İzmir Konak hangi semtte?

  Konak Ege bölgesinde yer almakta olup, Konak ilçesi İzmir iline bağlıdır. Konak yüzölçümü 24 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 943. en büyük ilçesidir.

  Hatay İzmir arası kaç saat sürüyor?

  İzmir Hatay arası özel araçla ortalama 12 saat 45 dakika sürmektedir. İzmir Hatay arası otobüsle kaç saat? İzmir Hatay arası otobüsle ortalama 16 saat 37 dakika sürmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector