Izmir Eski Foça Nasıl Gidilir?

Eski Foça İzmir’e bağlı İzmir’e yaklaşık 65 km uzaklıkta bir sahil kasabasıdır. Konak ‘tan İzmir Metro ile Hilal ya da Halkapınar istasyonlarından birinde inerek İZBAN’ a aktarma yapınız. İZBAN ile Aliağa yönünde Hatundere istasyonunda ininiz. Buradan 744 numaralı otobüse binerek Eski Foça’ya ulaşabilirsiniz.

Eski Foçaya hangi otobüs gider?

İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça’ya gidebilirsiniz. 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma otobüsü haftanın 7 günü sefer yapıyor.

İzmir Menemenden Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 (Foça-Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 (Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça’ya geçiyor.

Eski Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

ESKİ FOÇA ULAŞIM

İzmir Otogarı’nda indiğiniz peronların en başından kalkan, önlerinde ‘Eski Foça’ yazan otobüslerimize binebilirsiniz.

İzmir otogar Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor. Yeni Foça dolmuşları hakkında bilgi almak için 02328145073 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

744 kaçta kalkıyor?

744 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 00:50’da çalışmaya başlıyor ve 23:55’da bitiyor.

744 ESHOT nereden kalkıyor?

744 (ESHOT)

744 otobüs hattının ilk durağı Eski Foça olup son durağı Hatundere İstasyon durağıdır. 744 (Hatundere Akt.), her gün çalışıyor.

İZBAN Foça’ya gidiyor mu?

İzmir’e şehir dışından uçak ile gelecekler de Adnan Menderes Havalimanı durağından geçen İzban’a binip Foça’ya gidebilirler. İzban’ın en önemli durakları şunlar: Havalimanı, Şirinyer, Alsancak, Halkapınar, Karşıkaya, Çiğli ve Menemen.

See also:  Okul Için Rapor Nasıl Alınır?

Foça’ya nasıl?

İzmir’den özel aracı ile gelecekler Aliağa yönüne doğru yol alıp Foça (Phokaia) tabelasını gördüklerinde Novada Alışveriş Merkezinin tam karşısındaki yere dönerek 20 dakika içerisinde Foça’ya ulaşacaklardır. İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır.

İzmir Foça arası kaç lira?

İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

Hatundere Aktarma Merkezi nerede?

Hatundere Tren İstasyonu, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan TCDD’ye ait tren istasyonudur. İstasyon, 1996 yılında inşa edilerek hizmete girmiş ve TCDD’nin Alsancak – Aliağa Bölgesel Treni seferlerinde kullanılmıştır.

Eski Foça nerede?

Foça, İzmir’in nadide güzelliklerden biri olarak sayılan ilçelerinden biridir. Çandarlı ve İzmir Körfezi arasında kalan bu beldenin üç tarafı denizlerle çevrili durumdadır.

Hatundere Foça Eshot kaç TL?

2017 YILI KURBAN BAYRAMI FİYAT TARİFESİ

(B) Fiyat Tarifesi Tam Öğretmen
744 : FOÇA – HATUNDERE AKT. 1,30 1,00
745 : YENİFOÇA – BİÇEROVA AKT. 1,30 1,00
747 : EMİRALEM – MENEMEN AKTARMA 1,30 1,00
750 : BAĞARASI – ULUKENT AKT. 1,30 1,00

Yeni Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.
 • Havalimanından Foça’ya Nasıl Gidilir?

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası mesafe 80 kilometredir ve Foça’ya gitmek için 2 toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri İZBAN treni diğeri de otobüstür. Aynı zamanda HAVAŞ ile Çeşme’ye kadar da gidebilirsiniz. Bunlara ek olarak havalimanından araç kiralayabilir ya da taksi tutabilirsiniz.

  See also:  Çoçuk Nefroloji Istanbul Hangi Hastanelerde Var?

  İZBAN ile çeşmeye nasıl gidilir?

  İZBAN+Metro+otobüsle ulaşım: İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda bulunan banliyö istasyonundan İZBAN trenini kullanarak metro aktarması ile Fahrettin Altay’a ulaşarak Çeşme yönünde seferleri bulunan Çeşme Seyahat otobüsüne binebilir ya da Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’nden 984 numaralı Urla otobüsü ile Urla’ya gidip,

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector