Izmir Den Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

İzmir’den Bozcaada’ya otobüsle ulaşmak için Ezine otogarına, Balıkesir ve Bursa’dan Bozcaada’ya ulaşmak için ise önce Çanakkale ya da Ezine otogarına ulaşmanız gerekiyor. Çanakkale’den Geyikli iskelesine ulaşmak için Çanakkale otogarından kalkan Geyikli dolmuşlarına binmelisiniz.

Bozcaada’da arabaya gerek var mı?

Adayı keşfetmenin en keyifli yolu tabi ki kendinize ait bir araç kullanmak. Ufak bir adada olduğunuz için kaybolmaktan korkmadan yollara bırakabilirsiniz kendinizi. Adanın anayolları düzgün ve asfalt ile kaplı. Toprak yolların ise sadece bir kısmı araçla girmek için müsait.

Bozcaada arabasız nasıl gidilir?

Arabasız Bozcaada’ya Gitmek İçin;

Eğer arabanız yok ise Çanakkale Otogarı’ndan her yarım saatte bir kalkan Geyikli Koop.minibüslerine binerek yaklaşık 45 dakikada Ezine Geyikli kasabasına ulaşabilirsiniz. Çanakkale Geyikli otobüs fiyatı 20 TL’dir.

Geyikli Bozcaada feribot ne kadar sürer?

Bozcaada’ya ulaşım Gestaş tarafından, feribot (arabalı vapur) ile sağlanıyor. Bozcaada ile Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi arasındaki 4 mil mesafe, ortalama yarım saat sürüyor. Yaz sezonunda iki feribot karşılıklı çalışıyor. Yazın 45 dakikada bir yapılan seferler, kışın günde üçe kadar inebiliyor.

Bozcaada arabasız gezilir mi?

Keşfedilmeye değer harika güzelliklerle dolu. “Ada havasını tamamen solumak ve denize girmek istiyorum” derseniz araba şart, çünkü mesafeler bayağı uzak. Arabanız yoksa denize gitmek için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bozcaada minibüsleri Mayıs-Eylül ayları arasında Ayazma Plajı ve Habbele Koyu’na sefer düzenliyor.

Bozcaada ne kadar sürede gezilir?

Kaç Günde Gezilir; Bozcaada’yı 2 günde gezebilmeniz mümkün. Ziyaret İçin En İyi Zaman; Her mevsim ziyaret etmek için uygun olsa da, kış aylarında adadaki çoğu tesis açık değildir. Bu nedenle yaz aylarında tercih etmeniz daha doğru olur.

Istanbul Bozcaada otobüs ile kaç saat?

İstanbul – Geyikli (Bozcaada) arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 6 saat 12 dakika sürmektedir.

See also:  Izmir Den Didim E Nasıl Gidilir?

Bozcaada kaç saat sürüyor?

Hızlı Feribot

Araba kullananlar İstanbul-Bozcaada arasında gidip gelirken Yenikapı – Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Hergün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lapseki-Çanakkale üzerinden Geyikli’deki iskeleye varmak 3 saati buluyor.

Geyikli Bozcaada feribot ücreti ne kadar?

Geyikli – Bozcaada feribot saatleri ve tarifeleri (2022) hakkında detayları derledik. Geyikli – Bozcaada feribot ücreti yolcular için 14 TL, Gestcard’ı olan yolcular için ise 11 TL’dir. Araç ücretlerinde ise küçük motorlar için 26 TL, otomobiller için 150 TL, midibüsler için 290 ve kamyonetler için ise 185 TL’dir.

Bozcaadaya otobüs ile nasıl gidilir?

Çanakkale Şehir Merkezinden:

Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar’a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada’ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada’ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bozcaada mı Gökçe ada mı?

bozcaada küçük de olsa insanı kentlidir, gökceada ise köyler ve köylülerden oluşur gökçeada naiftir, kendinizi daha yalnız hissedersiniz orada. bozcaada avuç içi kadardır ama kalabalıktır her daim. ikisi de ayrı ayrı güzel ayrı ayrı gezilip görülesi özel yerlerdendir.

Bozcaada nereye gidilir?

Bozcaada’da Görülecek Yerler

 • Ada Sokakları Feribotun yanaştığı ada merkezi, nostaljik sokakları ile keyif verici.
 • Bozcaada Kalesi. Feribotla adaya yaklaşırken ilk dikkatinizi çekecek adanın heybetli kalesi
 • Yel Değirmenleri.
 • Ayazma Manastırı
 • Göztepe.
 • Şarap Fabrikaları
 • Bozcaada Müzesi.
 • Rüzgar Gülleri.
 • Geyikli Gökçeada feribot kaç dakika?

  Araçla gelenler adaya sadece arabalı feribotlarla ulaşabilirler. Yolculuğun süresi hangi feribota denk geldiğinize göre değişiyor. Yeni feribot ile 1 saat 15, eskisi ile 1 saat 45 dakika sürüyor.

  Geyikli Bozcaada seferleri saat kaçta?

  Geyikli-Bozcaada Feribot Seferleri

  See also:  Bursa Nüfusu Ne Kadar?
  07:00 15:00
  09:00 16:00
  10:00 17:00
  11:00 18:00
  12:00 20:00

  Çanakkale feribot kac dakika?

  Toplam geçiş süresi 25 dakikadır. Çanakkale ye giden Feribotlar Eceabat GESTAŞ vapur iskelesinden kalkmaktadır. Yaz aylarında feribot için araç kuyruğu bazen çok uzun olabilir, bu durumda 2. alternatif ortalama 30 – 40 araç alan Kilitbahir motorlarıdır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector