Izmir Den Aliağa Ya Nasıl Gidilir?

İzmir’den Aliağa’ya Ulaşım Aliğa, Merkez’e yaklaşık olarak 58 km uzaklıktadır. Aliağa’ya İzmir – karayoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Aynı zamanda şehir merkezi ile Aliağa arasında hizmet veren demir yoluyla da (İZBAN) kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Aliağa ya metro var mı?

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde indikten sonra, Aliağa dolmuşları ve özel ulaşım firmalarının Aliağa otobüsleri kullanılarak ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. Bu hatlar ile Aliağa’ya ulaşım 25-30 TL sürmektedir. Otogar’dan Aliağa’ya metro ya da tramvay ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Izmir Adnan Menderes Havalimanından Aliağa’ya Nasıl Gidilir?

İZBAN ile İzmir Alsancak İstasyonundan Aliağa’ya 1 saatte ulaşılmaktadır. İZBAN ile İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan doğrudan 90 dakikada Aliağa’ya ulaşılmaktadır.

Izmir konaktan Aliağa’ya Nasıl Gidilir?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden izmir aliaga yolu adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 104, 285, 304, 374, 470, 490, 515.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

İZBAN ile otogara nasıl gidilir?

İzban/Minibüs

İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzban’a binip, Halkapınar İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. Daha sonra istasyon önünden kalkan minibüslere binerek, İzmir Otogarı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu aktarmalı yolculukta, havalimanından otogara gitmek ortalama 40 – 45 dakika sürüyor.

Aliağa Adnan Menderes İZBAN kaç TL?

en uzak mesafe Aliağa Selçuk arası 136 km olup ücreti: 18,56 TL’dir.

Aliağa İZBAN son durak neresi?

ALIAĞA – CUMAOVASI (İZBAN)

ALIAĞA – CUMAOVASI tren hattının ilk durağı Aliağa olup son durağı Cumaovası durağıdır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş nereden kalkıyor?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane, Çankaya, Efes Oteli, Altınyol, Bayraklı üstgeçit, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir.

Aliağa nasıl bir yer?

İzmir şehir merkezine 62 kilometre mesafede bulunan Aliağa ilçesi Çandarlı Körfezi’nin bakir koylarına ilişmiştir. Büyük bir çok uygarlığın evi olmuş. Ve bu uygarlıklardan kalan antik kentlerin üstünde bulunan sahilindeki berrak sularıyla şirin bir ilçe konumundadır.

See also:  Ilkokullarda Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

İZBAN ne kadar ücret alıyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi.

Izmir Aliağa arası kaç TL?

Aliağa – İzmir Otobüs Seferi

En Ucuz Sefer 50,00 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Güney Akdeniz Seyahat
Aliağa – İzmir Kaç Saat? 55 Dakika
En Çok Sefer Yapan Firma Isparta Petrol Turizm
Ortalama Fiyat 70,00 TL

Izmir konağa Izbanla nasıl gidilir?

Konak’a İZBAN ile gitmek isteyen yolcuların Alsancak durağında, tren ile gitmek isteyen yolcuların da Basmane durağında inmeleri gerekmektedir. İzmir Metro ile gitmek isteyen yolcular ise Konak durağında inmelidir. Konak’a İzban, tren ve metro ile ulaşım ücreti ortalama 3-4 TL’dir.

Konak nasıl gidilir?

En çok ziyaret edilen yerlerden Konak konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 10, 105, 253, 465, 887.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.
  4. Vapur: BOSTANLI – KONAK, KARŞIYAKA – KONAK.

Izmir otogara hangi otobüs gider?

Otogara Ulaşım

Kemer (54) – Halkapınar (555) – Bornova Merkez Metro (204 ve 505 ) Buca Tınaztepe(277) ve Konak (302) aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile otogara ulaşabilirsiniz.

Metro otogara gidiyor mu?

METRO İLE ESENLER OTOGARI’NA ULAŞIM

Esenler Otogar’a Metro ile gitmek için M1A ve M1B Metro hatlarına binip Otogar durağında inebilirsiniz. Ya da M2 Yenikapı- Hacıosman Metrosu’na binerek Taksim ya da Şişli/ Mecidiyeköy duraklarında inip oradan kalkan otobüslerle Esenler Otogar’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konaktan otogara hangi otobüs gider?

302 (ESHOT)

302 otobüs hattının ilk durağı Konak olup son durağı Otogar Yeni durağıdır. 302 (Otogar), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 302 hattında 24 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 26 dakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector