Izmir Çevresinde Nerede Kar Var?

Menderes ilçesi Efemçukuru, Karşıyaka Yamanlar Dağı ve Bayındır ilçesinde de kar yağışı etkili oldu. Öte yandan, İzmir ile Manisa’yı birbirine bağlayan 580 rakımlı Sabuncubeli Geçidi’nde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, Karayolları 2.

2022 de İzmir’e kar yağdı mı?

Meteoroloji’nin hava durumu raporuna göre İzmir’de hafta sonu kar yağışı etkili olacak. İzmir için kar yağışının 22.01.2022 Pazar günü karla karışık, yüksek kesimlerde ise sağanak kar şeklinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Izmire hiç kar yağar mı?

KENTİN ÜZERİNDE YAĞIŞLI VE NEMLİ HAVA KÜTLESİ YOK

Bu nedenle İzmir’e bir kar yapmadı. Aslında yağış olsa kar yağar ama kentin üzerinde yağışlı kütle yok. Yağışa dönüşebilecek kütle olmadığı için herhangi bir kar yağışı gerçekleşmiyor.

Izmire en yakın kar nerede var?

İzmir’in Tire, Kiraz, Ödemiş, Selçuk ve Karaburun ilçelerinde yüksek kesimlerde kar etkili oluyor. Tire’nin Dallık, Yamandere, Dibekçiler, Çeriközü, Büyükkömürcü, Küçükkömürcü, Büyükburun, Küçükburun mahallelerinde kar yağışı devam ediyor.

Şu anda nerede kar var?

Kar yağışı altında olan 22 il şöyle: Bolu, Karabük, Ankara, Kastamonu, Kayseri, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Konya, Karaman, Bitlis, Hakkari, Gümüşhane, Düzce.

Ege bölgesine neden kar yağmaz?

İzmir üzerinde, yağışa dönüşebilecek kütle olmadığı için herhangi bir kar yağışı gerçekleşmiyor. Nemli hava kütlesi Ege Denizi üzerinden geçerek Muğla ve Antalya’ya doğru yöneldiği için bize değil o illere kar yağışı getirdi. Bu nedenle İzmir’e kar yağmadı’ açıklamasında bulundu. İzmir hava durumu!

Spil Dağına kar yağdı mı?

Manisa’nın eteklerine kurulduğu Spil Dağı Milli Parkı akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile 5 günlük aranın ardından yeniden beyaza büründü. Bin 517 rakımlı dağın zirvesine doğru yer yer kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı görüldü.

See also:  Izmir Ve Çevresi Hangi Devletler Tarafından Işgal Edilmiştir?

İzmir’in hangi ilçesine kar yağdı?

Sabah saatlerinde sürpriz yaşayan çocuklar, sokağa çıkarak ilçede ender görülen karın keyfini çıkardı. Karın etkili olduğu Karaburun ilçesinde de gece saatlerinde kapanan Yaylaköy Mahallesi yolu, belediye ekiplerinin çalışması ile açıldı. İlçedeki yollarda tuzlama çalışması yapıldı.

İzmir’de hangi ilçelerde kar yağışı var?

Yapılan açıklamada, ‘Kar yağışı nedeniyle İğdeli, Akpınar, Cevizli, Doğancılar, Umurlu, Örencik-Zeybekler okullarımızda güvenlik nedeniyle, İlçe Hıfzıssıhha kurul kararıyla eğitime bir gün ara verilmiştir’ ifadelerine yer verildi.

En çok ne zaman kar yağdı?

İşte, 1987 İstanbul kar yağışından fotoğraflar Küresel ısınma nedeniyle son yıllarda kar yağışından mahrum kalan İstanbullular, 1987 yılında yaşanan efsane kar yağışını hâlâ unutamıyor.

Doğuda kar nereye yağdı?

Kar yağışı nedeniyle vatandaşlar ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Şehir merkezlerinde kısa sürede kar kalınlığı 10 santimetreye kadar ulaştı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde uzun bir aradan sonra lapa lapa kar yağdı.

Hangi ülkede hiç kar yağmaz?

Hiç kar yağmayan ülkeleri şu şekilde sayabiliriz:

 • Dominik Cumhuriyeti.
 • Malezya.
 • Kamerun.
 • Kolombiya.
 • Singapur.
 • Kiribati.
 • Maldivle.
 • Gabon.
 • Doğuda nerede kar yağmış?

  Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı’nın zirvesinde kara dönüştü. 5 bin 137 metre yüksekliğiyle ‘Türkiye’nin çatısı’ olarak anılan Ağrı Dağı’nın zirvesinden yaklaşık 3 bin 500 metresine kadar olan bölüm beyaza büründü.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector