Izmir Çandarlı Nerede?

Çandarlı, İzmir ‘in Dikili ilçesine bağlı bir mahalle. Eskiden belde statüsünde belediyeye sahip olan Çandarlı, günümüzde Dikili’nin bir mahallesidir.

İzmir Çandarlı ya nasıl gidilir?

İzmir kent merkezindeki tüm ilçelerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferlerinin başlamasıyla birlikte Çandarlı’ya ESHOT otobüsleri ile ulaşım mümkün hale geldi. 837 numaralı Dikili-Aliağa Aktarma ESHOT otobüsü Aliağa İZBAN İstasyonu’ndan kalktıktan sonra Çaltılıdere, Yenişakran, Çandarlı ve Dikili güzergahını

İzmir Dikili Çandarlı nasıl bir yer?

Çandarlı temiz havası ve denizi ile sakin ve huzurlu bir tatil beldesi. Denize doğru bir uzantı olarak konumlanan Çandarlı’nın her sokağı denize çıkan çok şirin bir bölge. Özellikle ailenizle birlikte güvenle tatil yapabileceğiniz bir yer.

Çandarlı Körfezi nerede?

Çandarlı Körfezi, Türkiye’nin Ege Denizindeki kuzeyden güneye doğru sıralanan 3. körfezidir. Tamamı İzmir il sınırları içinde yer alan körfez aynı zamanda Aiolis bölgesinin merkezidir.

Dikili Köy mü?

İlçenin yüzölçümü 510 km2’dir. 1 beldesi (Çandarlı) ve 25 köyü, Dikili İlçe Merkezinde 4,Çandarlı Kasabasında 2 olmak üzere toplam 6 mahallesi bulunmaktadır. 2009 Yılı ADNKS verilerine göre toplam nüfusu 31.907`dir. Bu nüfusun 16.269`u merkezde, 15.638’i belde ve köylerde yaşamaktadır.

Çandarlı nüfusu ne kadar?

ÇANDARLI mahallesi nüfusu ( beldesine) bağlı DİKİLİ, İZMİR. ÇANDARLI mahallesinin Nüfusu Toplam 7.722 tır. Bu nüfusun 3.834’si Erkek, 3.888’si Kadındır. İZMİR ili DİKİLİ ilçesi ( beldesine) bağlı ÇANDARLI mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

İzmir Çandarlı arası otobüsle kaç saat?

İzmir – Çandarlı arası otobüs ile ne kadar sürüyor? İzmir – Çandarlı arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

İzmir Çandarlı kaç saat sürüyor?

İzmir-Çandarlı arası 40 dakika sürecek.

Çandarlı Adnan Menderes arası kaç km?

100 km uzaklıktaki İzmir şehir merkezinden gün içinde otobüs seferlerinin olduğu Çandarlı, Adnan Menderes Havaalanı’na yaklaşık 120 km mesafede.

See also:  Izmir Enternasyonal Fuarı 2017 Ne Zaman?

Çandarlı nın neyi meşhur?

Bunlardan en önemlileri: Mavi bayraklı Dikili plajları, Atatürk Botanik Bahçesi, ilginç bir kilisesi ve zeytin ağaçlarıyla çevrili bir kumsalı olan Bademli Köyü, nehir, şelale ve mağaralarıyla bilinen Nebiler’dir.

Çandarlı denizi kaç derece?

Kıyıda ortalama yıllık su sıcaklığı Çandarlı’da dır-dir 19.2°C, mevsimlere göre: kışın 16.2°C, baharda 16.9°C, yazın 23.3°C, sonbaharda 20.4°C.

Çandarlı Limanı projesi ne zaman bitecek?

İzmir’de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yapımını üstlendiği Çandarlı Limanı inşaatının yüzde 96’sı bitti. 31 Ocak’ta teslim edilecek limanın hizmete girmesiyle Türkiye’nin denizyoluyla yapılan taşımacılığın kapasitesi yüzde 75 artacak

Çandarlı sahili nerede?

Çandarlı Halk Plajı, İzmir ilinin Dikili ilçe sınırlarında yer almaktadır. İzmir’e 90 km, Dikili’ye 19 km mesafede bulunmaktadır. Dikiliye bağlı Çandarlı mahallesindedir. Plajı iri taneli kumdan oluşmaktadır.

Dikili Körfezi nerede?

Dikili Körfezi, Türkiye’de, Ege Denizi kıyısında, İzmir sınırlarında bulunan körfez. Batısında Midilli Adası, güneyinde Çandarlı Körfezi, kuzeyinde Edremit Körfezi yer alır. Kıyılarında Dikili ilçesinin merkezi ile Cumhuriyet mahallesi bulunur.

Izmir Körfezi nerede?

İzmir Körfezi, Türkiye’de Karaburun Yarımadası ile Foça arasından başlayarak İzmir’i merkezden çevreleyen ve Ege Denizi’nin devamı olan bir körfezdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector