Izmir Bornova Hacılarkırı 57.Topcu Tugayı Nerede?

57. Topçu Tugayı, Türk Kara Kuvvetleri ‘ne bağlı topçu sınıfı askerî birliktir. Ege bölgesi illerinden İzmir ili Bornova ve Menemen ilçelerinde konuşlu bir askerî birlik olup Ege Ordusu komutası altındadır.

Izmir bornova hacılarkırı 57 Topçu Tugayı nerede?

Tugay Komutan Yardımcılığına bağlı 4 ve 5’inci Topçu Tb.K.lıkları, Cemal Gürsel Kışlasında (Hacılarkırı/Bornova/İzmir) konuşlu bulunmaktadır. Cemal Gürsel Kışlası (0232 478 07 49), İzmir-Ankara yolu üzerinde Naldöken Mahallesinde, ana yol üzerinde bulunmaktadır.

57 Topçu Tugayı izmir bornova nasıl gidilir?

Bornova bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden 57. Topçu Tugayı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 214, 963.
 2. Metro: İZMIR METROSU.

Izmir menemen 57 Topçu Tugayı nasıl gidilir?

En çok ziyaret edilen yerlerden Menemen 57. Topçu Tugayı Gazinosu konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 749, 756, 800.
 2. Tren: ALIAĞA – MENEMEN, MENEMEN – CUMAOVASI.

Topçu birlikleri nerede var?

Topçu Alayları

 • 102. Topçu Alayı (Uzunköprü)
 • 105. Topçu Alayı (Çorlu)
 • 106. Topçu Alayı (İslahiye)
 • 107. Topçu Alayı (Siverek)
 • 108. Topçu Alayı (Erciş)
 • 109. Topçu Alayı (Erzurum)
 • Topçu Birliği ne yapar?

  Topçu Sınıfının Görevleri Nelerdir? Topçu sınıfının vazifesi, her türlü harekâtta komutanın vazifesini başarmasını temin etmek maksadıyla, muharebe sahasında ihtiyaç duyulan yer ve zamanda, düşmanı baskı altında tutarak, etkisiz hale getirerek veya tahrip/imha ederek, sürekli ateş desteği sağlamaktır.

  58 Topçu Tugayı nereye bağlı?

  58. Topçu Tugay Komutanlığı – Ankara/Polatlı/Acıkır.

  Kaç tane topçu tugayı var?

  Türk Kara Kuvvetleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük kuvvetidir. Bünyesinde 4 Ordu, 14 Kolordu, 8 Mekanize Tümen, 11 Zırhlı Tugay, 23 Mekanize Piyade Tugayı, 15 Motorize Piyade Tugayı, 8 Komando Tugayı, 4 İnsani Yardım Tugayı, 5 Topçu Tugayı bulunur.

  See also:  Dernekler Federasyonu Nasıl Kurulur?

  57 topçu tugay komutanı kimdir?

  57. Topçu Tugayı Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Ünver ve beraberindeki heyeti belediyemizde misafir ettik.

  Kubilay Kışlası nerede?

  izmir’in menemen ilçesinde kurulu olan ve bornova’da sabit 57. topçu tugay’ına bağlı ve onun yardımcılığını yapan birliğin konuşlandığı kışla. engebeli bir arazi yapısına sahiptir. ayrıca askerlerin eğitim alanına giderken ‘ızdırap yokuşu’ adını verdikleri bir yol mevcuttur.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector