Izmir Bayındır Nerede?

Bayındır, İzmir’e yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta bulunan ve Manisa’nın Turgutlu ilçesine sınır olan bir ilçedir. İzmir’in sebze meyve ihtiyacını karşılayan Bayındır ilçesinde çok fazla sera bulunmaktadır. İlçenin başlıca gelir kaynağı tarım faaliyetleridir.

İzmir bayındır nereye yakın?

Bayındır, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 40.000 nüfuslu bir ilçesidir. Bayındır ilçesi, hepsi de İzmir ilçesi olan kuzeyinde Kemalpaşa, doğusunda Ödemiş, güneyinde Tire ve batısında Torbalı ilçeleriyle birlikte kuzeydoğusunda da Manisa’nın Turgutlu ilçesiyle komşudur.

İzmir bayındır nasıl bir yer?

Bayındır, İzmir ilinin güneydoğusunda küçük menderes havzasında yer alır. İzmir’e uzaklığı 79km’dir. Toplam 588 km2’lik yüzölçümüyle İzmir ilinin % 4,91’sini kaplar. İlçe merkezi hükümet konağının bulunduğu yer itibariyle denizden yüksekliği 86m’dir.

Bayındır ilçesi hangi ile bağlı?

Bayındır, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Kemalpaşa, batısında Torbalı, güneyinde Tire, doğusunda Ödemiş ilçeleri, kuzeydoğusunda Manisa ili bulunmaktadır.

Bayındır ne yenir?

Masalları andıran bu güzel kentte, adeta insanlarının ruhuna işlemiştir çiçeklerin güzelliği ve zarafeti. Gelelim yemeklerine, leziz uluk katmeri, yöresel keşkek, köy ekmeği, pişmiş turşu, ada pilavı, Bayındır usulü tarhana, otlu pide ve muhteşem patlıcan balığı sadece alternatiflerinizden bir kaçı.

Bayındır Çiçek Festivali 2022 ne zaman?

Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali 05-08 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Bayındır’da nereye gidilir?

Bayındır`da Görülmesi Gereken Yerler Var!

 • bayındır kaplıcaları
 • Hoca Sinan Camii.
 • Eskici Dede Türbesi.
 • Ovacık Milli Parkı
 • Eski Çıplak Köyü
 • bayındır çiçek festivali.
 • Bayındır’da deniz var mı?

  İlçenin doğal göl, baraj ve gölet rezervuarları bulunmamaktadır. En önemli akarsuyu ilçenin güneyinde doğu-batı doğrultusunda uzanan ve Ege Denizine dökülen Küçük Menderes nehridir. Ayrıca ilçenin kuzeyinden güneye doğru inen kışın yağmur sularının toplandığı dere yatakları vardır.

  See also:  Okul Kayıtları Nasıl Yapılıyor?

  İzmir Bayındır ın kaç tane köyü var?

  Toplam 37 köy bulunmaktadır.

  Bayındırda kaç mahalle var?

  BAYINDIR İLÇESİ:

  İlçe merkezi 22 mahalleden oluşmaktadır.

  Bayındır ne zaman ilçe oldu?

  Bayındır önceleri bir nahiye merkezi iken 1871′ de Belediye, 1875′ de ilçe merkezi haline gelmiştir. İlçe 30 Mayıs 1919 yılında Yunan işgaline uğramış ve 2.5 yıllık işgalden sonra 4 Eylül 1922 de kurtarılmıştır.

  Izmir bayındır nüfusu ne kadar?

  Bayındır nüfusu 2021 yılına göre 40.049. Bu nüfus, 19.937 erkek ve 20.112 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,78 erkek, %50,22 kadındır.

  Bayındır ne demek Ekşi?

  üzerinde ‘ooh ferah olsun’ niyetiyle iyileştirme yapılmış yer, yöre, mekân

  Bayındır’da ne yetişir?

  Bayındır bugün tüm Türkiye’de Çiçeğin Kenti olarak tanınsa da aslında hayvancılık ve sebze-meyve üretimi konusunda da söz sahibi bir ilçe. Kiraz, ceviz, kestane, üzüm dolu dağları ile karpuz, kavun ve neredeyse her türlü sebzenin yetiştiği bereketli ovası Türkiye’yi beslemeyi sürdürüyor.

  Tire ne yenir?

  Tire denince akla iğne oyalı örtüler, keçeler, tarih kokan sokaklaı, hanlar, camiler, türbeler, ünlü Salı pazarı, ot kavurmaları, karadutlu lor tatlısı ve meşhur Tire köftesi gelir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector