Izmir Basmane Gar Nerede?

Basmane Garı, İzmir ‘in Konak ilçesinin Basmane semtinde yer alan TCDD ‘ye ait ana tren istasyonudur. İstasyon, yer üstünde TCDD Taşımacılık trenlerine, yer altında ise İzmir metrosu trenlerine hizmet vermektedir.

İzmir Basmane hangi ilçeye bağlı?

Basmane, İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir semttir.

Basmane Gar hangi mahallede?

Basmane Tren Garı, İzmir ili Konak ilçesine bağlı Etiler Mahallesi’nde bulunan bir demiryolu istasyonudur. İzmir’de bulunan tarihi tren garı, 1866 yılında inşa edilmiştir.

İzmir Basmaneye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Basmane yakınından geçiyor: 253, 35, 691, 811.

İzmir Basmane nereye yakın?

Basmane İzmir ilinde yer almakta olup, Basmane Konak ilçesine bağlıdır.Basmane haritası konumu ise 38° 25′ 20.8380” Kuzey ve 27° 8′ 37.2624” Doğu gps koordinatlarıdır. Basmane bağlı olduğu Konak ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

İzmir Basmane’de ne var?

 • Basmane Karakolu.
 • Eski Yıldız Sineması
 • Basmane Hamamı
 • Tarihi Basmane Fırını
 • Dönertaş Sebili.
 • Rahmetullah Efendi Evi.
 • İzmir hızlı tren istasyonu nerede?

  Polatlı – İzmir yüksek standartlı demiryolu, Türkiye’nin Ankara ve İzmir şehirleri arasında inşa edilmekte olan yüksek standartlı demiryolu hattıdır. Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Polatlı YHT Garı’ndan başlayan 508 km (316 mi) uzunluğundaki demiryolu hattı, İzmir’in Konak ilçesindeki Basmane Garı’nda son bulacaktır.

  İzmir Tilkilik semti nerede?

  Tilkilik, kendisine özgü dokusu, yaşam biçimi ve barındırdığı değerlerle İzmir’i keşfetmeye çıkanların en çok etkilenecekleri bölgelerden biridir. Son yüzyılda şehrin en az değişen mahallelerinden biri olan Tilkilik, bu rehber de yer alan ‘Agora’ ve ‘Basmane’ arasında yer alan bir geçiş bölgesidir.

  Basmane nasıl bir semt?

  Kaderine terk edilmiş güzelliği gidenlerin içini sızlatıyor. Bir zamanların gözde mahallelerinden olan semt, şimdilerde daha çok İzmir’in dezavantajlı nüfusunu barındırıyor. Eskiden İzmir’in bazı ileri gelen ailelerinin burada evleri varmış, mesela Latife Hanım buradaki aile konağında doğmuş.

  See also:  universite e kayit ne zaman?

  Basmaneden trenle nereye gidilir?

  Güney yönünde Selçuk, Aydın, Denizli, Isparta gibi çok sayıda yere trenle gitmek mümkün. Efes ve Pamukkale’ye de trenle ulaşılabilir. Kuzey yönünde ise Manisa, Balıkesir, Bandırma, Kütahya, Eskişehir, Ankara trenle ulaşımın olduğu kentler.

  İzmir tren nerelere gidiyor?

  İzmir çıkışlı ana hat trenlerinin durduğu şehir merkezleri şunlar: Manisa, Balıkesir, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Uşak, Afyon, Konya, Aydın, Denizli, Isparta.

  Konak nasıl gidilir?

  Konak’a ulaşım sağlayabileceğiniz toplu taşıma seçenekleri; otobüs, tren, vapur, İZBAN ve İzmir Metrosu’dur. Konak’a otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcuların 465, 23, 104, 484, 152, 121 ve 802 no’lu Eshot hatlarını kullanmaları gerekmektedir. Konak’a otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 3-4 TL’dir.

  Basmane gardan konağa nasıl gidilir?

  Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Basmane Garı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 253, 302, 35, 691, 811.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

  Gaziemire hangi Otobüs gider?

  Otobüs ile Gaziemir’e ulaşım sağlayabileceğiniz hatlar; 152, 510, 353, 879, 891 ve 823 no’lu Eshot hatlarıdır. Bu hatlar ile Konak, Balçova, Fahrettin Altay, Tınaztepe, Evka ve Üçyol bölgelerinden Gaziemir’e gitmek mümkündür.

  İzmir otogardan Izbana nasıl gidilir?

  Otogardan kalkan minibüslerle ilk olarak Halkapınar İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. Daha sonra, buradan kalkan İzban’la ortalama 35 – 40 dakika içerisinde havalimanına ulaşabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector