Izmir Balıklıova Nerede?

Otellerin ve beach clubların olmadığı, balığıyla ünlü olsa da bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda lokantanın bulunduğu, yapılaşmanın yer yer yasak olması sebebiyle hala orijinalliğini koruyabilen bir kıyı köyü burası. İzmir’in Urla ilçesine bağlı olan Balıklıova, Urla’nın merkezineyse 30 kilometre mesafede.

Urla Balıklıova denizi nasıl?

Denizi her daim sakin ve temiz. Suyu berrak ancak denizi kumluk değil. Yine de bölgede denize girmek için öncelikli tercih etmeniz gereken bir yer.

Balıklıova hangi ilçeye bağlı?

İzmir’in Urla ilçesine bağlı olan Balıklıova, Urla’nın merkezineyse 30 kilometre mesafede.

Urla Çeşmealtı denizi nasıl?

Muhteşem bir manzaranın, temiz, masmavi sularla buluştuğu bu plaja giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Suyu, Ilıca Denizi’ne göre biraz daha soğuk olsa da Urla’nın diğer koylarına göre sıcak bir suya sahiptir.

Urla denizi soğuk mu?

Yaklaşık 40 km uzunluğundaki sahiliyle ilgi odağı olan Urla, aileler için de oldukça uygundur. Sığ ve soğuk denizi ile bilinen Urla’nın birbirinden güzel plajları, her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan turizm cennetine dönüşmektedir.

Balıklıova hangi belediyeye bağlı?

Urla Belediyesi | balikliova koyu.

Balıklıova Urla merkez arası kaç km?

Balıklıova Köyü bağlı olduğu Urla ilçe merkezine 19 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Urla ilçesi hangi ile bağlıdır?

Urla, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun ve Ege Denizi, kuzeyinde İzmir Körfezi ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

Urlada hangi plaja gidilir?

Urla’da Denize Girilebilecek Yerler

 • Demircili Plajı Demircili Plajı, Urla’nın belki de en güzel koylarından birine ev sahipliği yapmaktadır.
 • Melengeç Plajı
 • Balıklıova.
 • Çeşmealtı Sahil.
 • Kalabak Sahili.
 • Altınköy Plajı
 • Urla Kum Denizi Plajı
 • Gelinkaya.
 • See also:  universite sinavi basvurulari ne zaman?

  Cesmealti plaji nerede?

  Çeşmealtı Plajı, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 45 km uzaklığa sahiptir. İzmir şehir merkezine en yakın halk plajları içerisinde yer almaktadır. Plaj kumu biraz taşlıktır.

  Urla Özbek Köyü denizi nasıl?

  Özbek – Aydilek Koyu

  Buranın denizi gerçekten çok temiz ve ılık. Gelirken deniz ayakkabılarınızı getirin, hiç olmadı terlik ile girin sonra pişman olmayın zira denizkestaneleri var. Burada tesis bulunmamakta.

  Urla Kum Denizi plajı ücretli mi?

  Kum Denizi Plajına girişler ücretsizdir. Bu plaj halk plajı olduğu için ücretsiz olmakta ve plaj boyunca şezlong ya da şemsiyeler için kafeler yer almaktadır. Duş, soyunma yerleri ve de kafeterya gibi seçeneklerin var olduğu bu plaja giriş ücreti olmadığı için bu plajı tercih eden aileler pek öok sayıdadır.

  Urla Halk plajı Nerede?

  Urla’nın güneyinde yer alan Altınköy Plajı Denizi’nin soğukluğu ile ünlüdür. İzmir merkezine 65 kilometre kadar uzaklıkta yer alan plaja, Demircili tabelasını takip etmek suretiyle ulaşmak mümkün. Ücretsiz olan plaj şezlong ve şemsiye için 15 ve 20 TL gibi bir ücret talep etmektedir.

  Urlada nerede yaşanır?

  Özellikle Yağcılar, Kuşçular, Demircili gibi büyük çoğunluğu ormanlık alanla kaplı mahallelerde bu durum daha net hissediliyor. Ayrıca Zeytinalanı’nın çevre yoluna bakan kısımları ve Çeşmealtı doğaseverler için uygun mahalleler olarak öne çıkıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector