Istanbul Kartımı Kaybettim Yenisini Nasıl Alırım?

Istanbul Öğrenci Kartımı Kaybettim Yenisini Nasıl Alırım? (Çözüm bulundu) Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir. Contents

Kayıp İstanbulkart nereden alınır?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

İBB kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Kaybolan öğrenci kartı nasıl çıkarılır?

Kart başvuru merkezlerine şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınır.

  1. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli 40 TL’dir.
  2. Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf istenir.

İstanbulkart kayıp cezası ne kadar?

Cezası 85, 125, 205 TL.

Akbil kayıp nereyi aramalıyım?

Lütfen Kayıp İstanbulkart Bildirimleriniz İçin ALO 153 Çağrı Merkezimizi Arayınız!

Kapatılan akbil nasıl açılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) sorgulaması sonucu kaydı bulunmayan ve öğrencilik hakkı olmaması sebebiyle kartı kullanıma kapatılan ÖĞRENCİLER, TC. Kimlik numarası ile öğrencilik hakkınızı sorgulayarak kartlarınızı kullanıma açabilirsiniz.

Abonman kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Eğer kartınız burada yoksa hiç vakit kaybetmeden 0850 850 9916 Çağrı Merkezini arayarak kart kayıplarını bildirebilir ya da Burulaş Seyahat Kartları Ofislerine başvurup gerekli işlemleri yaptırarak kayıp kartı iptal ettirip yeni kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. 22.Akıllı BursaKart nedir?

İstanbul kartı olmayanlar ne yapacak?

Ancak İstanbul ‘a şehir dışından gelen ya da İstanbulkart ‘ı yanında olmayan vatandaşlar yolculuk yapabilmek için İstanbulkart dolum cihazlarından tek kullanımlık ‘BİRgeç’ kartı almaya yöneliyor. Yine toplu ulaşım kartı ile HES kodunu eşleştirmeyen kişilerde bu yolla toplu ulaşım araçlarına binebiliyor.

See also:  Adana Şehir Hastanesi Hangi Dolmuş Gidiyor?

Abonman kart kaybolursa ne olur?

Herhangi bir sebeple kart sahibi tarafından kaybedilen veya çaldırılan Kişiselleştirilmiş Seyahat Kartı sahipleri Burulaş Seyahat Kartları Ofislerine müracaat eder.

Öğrenci Akbilimi kaybettim ne yapmalıyım 2021?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Öğrenci kartı kaybolursa ne olur?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Internetten öğrenci kartı nasıl çıkarılır?

Online öğrenci akbili başvurusu yapmak için önce https://bireysel.istanbulkart. istanbul/ adresine girmeli ve kayıt olmalısınız. Kayıt yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı sisteme kaydetmelisiniz. Başvurunuzu yaparken kredi kartıyla başvuru ücretini ödeyerek işleminizi yapabilirsiniz.

İETT kartı cezası ne kadar?

Usulsüz kullanım tespit edilen kart kullanıcılarına aylık tam mavi kart bedeli olan 430 TL ceza uygulandı. Tekrarlanan usulsüz kullanım sonrasında, kart imtiyazı belli süreliğine kaldırılacak ve adli süreç gibi yaptırımlar devreye girecek.

Birgeç kart ne kadar?

Ücretsiz Kart kullananlar vize çıkarma işlemini ücretsiz olarak yapabiliyorlar. Sınırlı Kullanım Kartlarından BİRgeç 8 TL, İKİgeç 13 TL, ÜÇgeç 17 TL, BEŞgeç 26 TL ve ONgeç ise 46 TL. Yani kartların kullanım sayısı arttıkça biniş başına daha ucuza seyahat ediyorsunuz.

İstanbulkart ne kadar basıyor 2022?

İBB TOPLU ULAŞIM ÜCRET TARİFESİ 2022

İstanbul’da 5,48 olan elektronik bilet fiyatı 7,67 liraya, İlk aktarma 3,92 liradan 5,48 liraya, Tam abonman ücreti 430 liradan 602 liraya yükseldi. Sosyal kart abonman ücreti 267 liradan 374 liraya yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector