Istanbul Havalimanı’Nda Unutulan Eşyalar Nerede Satılıyor?

THY’nin birkaç ay önce açtığı ihaleyi alan Avcılar’da ‘Unutulan Eşyalar’ satış mağazası bulunan Aziz Korkmaz, İGA’nın da ihalesine girerek kazandı.

Havalimanında unutulan eşyalar nasıl satın alınır?

Türkiye’deki havalimanlarında unutulan eşyalar Bagaj Hizmetleri Müdürlüğü tarafından depoda bekletiliyor. Eşyaların kaybolduğunun anlaşılması sonrasında sahiplerince gelinip alınması halinde kayıp eşyaların ilgililere teslimi mümkün.

Istanbul havalimanı kayıp eşya bürosu nerede?

Kayıp Eşya Bürosu

İstanbul Havalimanı’nda ya da katlı otoparkta, unutularak kaybolan eşyaların, düzenli bir biçimde saklanıp teslim edildiği kayıp ve buluntu eşya ofisi İç Hatlar Terminali geliş katında yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir.

Adana Havalimanında unutulan eşyalar nerede satılıyor 2021?

Unutulan eşyalar arasında bilgisayardan cep telefonlarına binlerce ürün bulunuyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde ve THY uçaklarında unutulan eşyalar, Avcılar Marmara Caddesi üzerinde bulunan Çağatay İş Merkezi’ndeki bir iş yerinde satışa çıkarıldı.

Gümrükte unutulan eşyalar nerede satılıyor?

Yurt dışından getirilen ama bir sahipleri tarafından gümrükten çekilmeyen, veya gümrüğe takılan getirilmesi yasak olan malları gümrük satış mağazalarında bulabilirsiniz. Perakende satışlar ise Ticaret Bakanlığı’nın Bölge Müdürlükleri tarafından işletilen “perakende satış mağazaları” vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Havalimanı kayıp eşya nasıl bulunur?

Kayıp ve Bulunan Eşya Ofisleri genellikle havalimanı bagaj alım salonlarında yer alır. İstanbul Havalimanı’nda da iç ve dış hat terminallerinde yer alan bagaj alım salonlarında Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerini bulabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanında unutulan eşyalar nerede satılıyor?

Sabiha Gökçen Havalimanı Çelebi Kayıp Eşya Telefon Numarası :

 • 0216 588 51 88.
 • Dış Hatlar Kayıp Bagaj/Eşya Telefon Numarası : 0216 588 89 26.
 • İç Hat Kayıp Eşya Bürosu’na 0216 588 89 32 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.
 • 0212 463 65 19.
 • 0212 463 65 19.
 • See also:  sorumlu gecti ne demek universite?

  Kayıp eşya için nereye başvurulur?

  E-devlet kapısı üzerinden (www.turkiye.gov.tr) sisteme girilerek kayıp/çalıntı ihbar bildirimi bölümünden (https://www.turkiye.gov.tr/btk-kayip-calinti-ihbar-bildirimi) ihbar yapılabilir. Ayrıca Kurumumuz BTK Tüketici İletişim Merkezi’nin (120) aranması suretiyle de ihbar işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

  Kayıp bagaj kaç günde bulunur?

  Uluslararası havacılık kuralları gereği havayolu sizlere acil kullanım için ufak bir kit verir. Valiziniz 45 günden sonra hala kayıp durumdaysa araştırmayı bagaj aksaklıkları takip merkezi devralır. 45 gün içerisinde bagajınızın bulunması ve verdiğiniz adrese teslim edilmesi gibi bir zorunlulukları bulunur.

  Havaalanında unutulan eşyalar Fatih’te nerede satılıyor?

  İstanbul. Yolcuların havalimanlarında unuttuğu ve 6 ay boyunca almadığı ürünler ihale usulüyle satılıyor. Binlerce valizin satışa sunulduğu ihaleyi kazanan firma, ürünleri Fatih’te Cerrahpaşa Mahallesi’ndeki bir dükkanda satmaya başladı.

  Gaziantep Havaalanında unutulan eşyalar nerede satılıyor?

  Yurtiçi ve yurt dışından gelen yolcuların havalimanlarında unuttuğu ürünler ihale usulü yöntemiyle satışa çıktı. Binlerce valizin satıldığı ihaleyi kazanan Lokman Şat, Cerrahpaşa Mahallesi’ndeki dükkanda ürünleri satışa sundu.

  Gümrükte unutulan eşyalar nerede satılıyor Ankara?

  Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğünün tasfiyelik hale gelen eşyaların perakende satışının yapıldığı beş satış mağazasından biri olan Ankara Perakende Satış Mağazası, Ulus Melike Hatun Camii’nin altında yer alan toplam 600 metrekarelik yeni yerinde satışa başladı.

  Gümrüğe takılan ürünü nasıl alırım?

  Aldığınız ürün 75 eurodan pahalı olduğu için gümrüğe takılmışsa muayene memuru tarafından gümrük vergisi hesaplanır ve bu tutarı vergi dairesine gümrük vergisi olarak ödersiniz. Vergiyi ödediğinizi gösteren dekontu gümrük muayene memuruna beyan ettikten sonra ürününüzü alabilirsiniz.

  Gümrükte neler satılır?

  İnsan, bitki, hayvan ve çevre sağlığı yönünden ülkeye girişinde bir sakınca bulunmaması koşuluyla başka bir ifadeyle ithali yasak olmaması koşuluyla her türlü eşya (akaryakıt hariç) ihale yoluyla veya perakende şekilde satışa sunulabilmektedir.

  See also:  Okul Ne Zaman Tatile Giriyor?

  Hangi eşyalar gümrüğe takılır?

  Gümrükten Neler Geçemez? Gümrük Yasaklı Ürünler 2022

 • Tütün ve tütün ürünleri,
 • Alkollü veya alkol benzeri ürünler,
 • Cep telefonu gibi sim kart takılabilir olan ürünler,
 • Kozmetik ürünler ve benzeri ürünler,
 • Et ve süt ürünleri,
 • Silah ve tüfek gibi ürünler,
 • Uyuşturucu ve uyarıcı ürünler,
 • Takviye gıdalar ve sporcu gıdaları…
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector