Istanbul Esenyurt Hangi Yakada?

Avrupa yakasında yer alan Esenyurt, Büyükçekmece Adliyesine bağlıdır. Sınır komşusu olan Beylikdüzü de, Büyükçekmece Adliyesine bağlı olan ilçeler arasında yer alıyor.

Istanbul Esenyurt hangi bölgede?

Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara Bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere mahallesi ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır.

Esenyurt Istanbul’un hangi ilçesinde?

Esenyurt, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yaklaşık 687.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Esenyurt ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden batıda Büyükçekmece, güneyde Beylikdüzü, doğuda Avcılar ve kuzeyde de Başakşehir ve Arnavutköy ilçeleriyle komşudur.

Esenyurt Belediyesi nereye bağlı?

Esenyurt Marmara bölgesinde yer almakta olup, Esenyurt ilçesi İstanbul iline bağlıdır. Esenyurt yüzölçümü 43 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 928. en büyük ilçesidir.Esenyurt haritası konumu ise 41° 2′ 28.6440” Kuzey ve 28° 41′ 38.6052” Doğu gps koordinatlarıdır.

Esenyurt semt mi?

Yüzölçümü olarak İstanbul’un küçük ilçelerinden biri olan Esenyurt’ta, toplamda altı semt bulunmaktadır. Bunlar; Ardıçlı, Haramidere, İncirtepe, Kıraç, Mehterçeşme ve Saadetdere semtleridir.

Esenyurt’un en güzel yeri neresi?

İstanbul Esenyurt’a geldiğinizde gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şu şekilde; Recep Tayyip Erdoğan Parkı: Esenyurt’ta görülmesi gereken ilk yerlerden biri hiç şüphesiz Recep Tayyip Erdoğan Parkı. Parkın içerisinde pek çok spor ve sosyal aktivite alanları ve restoran yer alıyor.

Esenyurt hangi mahallesi iyi?

-E5 ve marmara park a yakın Cumhuriyet Mahallesi (Yüksek katlı site ve apartmanlar, kafelerin barların vb bulunduğu mahalle Esenyurt un en iyi mahallesidir.

Esenyurta metro ile nasıl gidilir?

Esenyurt ilçesine doğrudan ulaşım sağlayabileceğiniz bir metro hattı bulunmamaktadır. Metro ile aktarmalı olarak Esenyurt’a gitmek isterseniz; M1A Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz. Bu hattı kullanarak DTM- İstanbul Fuar Merkezi durağında inmeniz gerekmektedir.

See also:  Izmir Inciraltı Kent Ormanı Nasıl Gidilir?

Esenyurt ilçesinde kaç mahalle var?

ESENYURT MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

İLÇE ADI ESENYURT MAHALLE SAYISI ESENYURT KÖY SAYISI
ESENYURT 43

Esenyurt hangi adliyeye bağlı 2022?

Zira adli yargıda hukuk davaları yönünden Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece ilçeleri Büyükçekmece Adliyesi yetkilidir.

Istanbul Hoşdere nereye bağlı?

Hoşdere İstanbul ilinde yer almakta olup, Hoşdere Esenyurt ilçesine bağlıdır.Hoşdere haritası konumu ise 41° 3′ 39.5208” Kuzey ve 28° 40′ 8.8140” Doğu gps koordinatlarıdır. Hoşdere bağlı olduğu Esenyurt ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Esenyurt adını nereden almıştır?

19. yüzyılın başlarında Ekrem Ömer Paşa’ya ait çiftlik toprağında kurulan yerleşme, buranın hissedarlarından olan Eşkinozgillerden Eşkinoz adını almıştır. 1967’de de yerleşimin adı Esenyurt olarak değiştirilmiştir.

İstanbul semtleri nelerdir?

Şehir içinde şehir: İstanbul’un semtleri

 • Emirgân. İstanbul’da Boğaz’a nazır Emirgân Korusu ve ünlü laleleri.
 • Taksim. Taksim’in en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi’nde tarihi tramvay.
 • Nişantaşı
 • Kadıköy.
 • Moda.
 • Balat.
 • Cihangir.
 • Karaköy.
 • İstanbul Esenyurt Örnek Mahallesi nerede?

  Örnek Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Esenyurt Merkez semtinde bulunan Örnek Mahallesi Esenyurt ilçesine bağlıdır. Örnek Mahallesi haritası konumu ise 41° 2′ 47.9796” Kuzey ve 28° 40′ 2.3340” Doğu gps koordinatlarıdır. Örnek Mahallesi bağlı olduğu Esenyurt ilçe merkezine 2 kilometre mesafe uzaklıktadır.

  Avcılar Semt mi?

  İstanbul’un Avrupa yakasında; Beylikdüzü, Küçükçekmece, Başakşehir ve Esenyurt ilçeleri ile komşu olan ve şehrin pek çok ulaşım bağlantısının geçtiği Avcılar ilçesi, İstanbul’un merkezi bölgelerinden biridir. Marmara Denizi’nin kıyısında yer alan Avcılar ilçesi, İstanbul’da nüfusu en yoğun ilçelerden biridir.

  Esenyurt neyi ile meşhurdur?

  Esenyurt Gezilecek Yerler

 • Torium AVM. Torium AVM.
 • Pelit Çikolata Müzesi. Pelit Çikolara Fabrikası
 • Snowpark. Snowpark.
 • Recep Tayyip Erdoğan Parkı Recep Tayyip Erdoğan Parkı
 • Esenyurt Şehitler Parkı Esenyurt Şehitler Parkı
 • City Center Outlet. City Center Outler.
 • Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi.
 • Aqua Dolphin Su Parkı
 • See also:  Özel Eğitim Sınıfları Ne Zaman Açılacak?

  Istanbul Esenyurt adliyesi nereye bağlı?

  Zira adli yargıda hukuk davaları yönünden Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece ilçeleri Büyükçekmece Adliyesi yetkilidir.

  Esenyurt ismi nereden gelir?

  19. yüzyılın başlarında Ekrem Ömer Paşa’ya ait çiftlik toprağında kurulan yerleşme, buranın hissedarlarından olan Eşkinozgillerden Eşkinoz adını almıştır. 1967’de de yerleşimin adı Esenyurt olarak değiştirilmiştir.

  Esenyurt Kaç tane mahallesi var?

  ESENYURT MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

  İLÇE ADI ESENYURT MAHALLE SAYISI ESENYURT KÖY SAYISI
  ESENYURT 43

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector