Istanbul Dan Bozcaada Ya Nasıl Gidilir?

İstanbuldan Bozcaadaya nasıl gidilir? Bozcaada’ya tek ulaşım aracı feribottur. Adanın tam karşısında bulunakta olan Ezine ilçesine ait Geyikli sahilinden kalkmakta olan feribotlar ile Bozcaada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Istanbul Bozcaada feribot kaç saat?

Hızlı Feribot

Araba kullananlar İstanbul-Bozcaada arasında Yenikapı – Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Her gün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor.

Bozcaada feribot ücreti ne kadar?

Geyikli – Bozcaada feribot saatleri ve tarifeleri (2022) hakkında detayları derledik. Geyikli – Bozcaada feribot ücreti yolcular için 14 TL, Gestcard’ı olan yolcular için ise 11 TL’dir. Araç ücretlerinde ise küçük motorlar için 26 TL, otomobiller için 150 TL, midibüsler için 290 ve kamyonetler için ise 185 TL’dir.

Bozcaada feribot nereden kalkıyor?

Bozcaada’ya ulaşım; Bozcaada’ya Çanakkale’ye bağlı Ezine ilçesinden Geyikli beldesinden saat başı kalkan feribotlarla arabalı yada arabasız ve yaz aylarında Çanakkale merkezden kalkan gezi tekneleri ile arabasız gidebilirsiniz.

Bozcaada otobüsle nasıl gidilir?

Çanakkale Şehir Merkezinden:

Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar’a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada’ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada’ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Istanbul Bozcaada otobüs ile kaç saat?

Geyikli (Bozcaada) – İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 16 dakika sürmektedir.

Çanakkale Bozcaada feribot kaç saat sürer?

Geyikli – Bozcaada arası feribotla yaklaşık yarım saat, Çanakkale merkez ile Bozcaada arası ise gezi teknesi feribotu ile yaklaşık bir saat saat sürmektedir.

Bozcaada arabalı feribot ne kadar?

GESTAŞ Geyikli- Bozcaada feribot ücretleri şu şekildedir:

Yolcu:14 TL / GestCard Yolcu: 11 TL. Küçük Motor: 26 TL. Otomobil:150 TL. Midibüs:290 TL.

See also:  Okul Oncesi Hangi Bolumden Alır?

Feribot ücreti kaç TL?

Eskihisar – Yalova feribotu saatleri ve tarifeleri (2022) hakkında detayları derledik. Eskihisar- Yalova ücretleri 3.50 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda minibüsler için 185 TL, kamyonlar için 260 TL ve motosikletler için de 75 TL’dir.

Bozcaada’da arabaya gerek var mı?

Adayı keşfetmenin en keyifli yolu tabi ki kendinize ait bir araç kullanmak. Ufak bir adada olduğunuz için kaybolmaktan korkmadan yollara bırakabilirsiniz kendinizi. Adanın anayolları düzgün ve asfalt ile kaplı. Toprak yolların ise sadece bir kısmı araçla girmek için müsait.

Bozcaadaya arabasız gidilir mi?

Keşfedilmeye değer harika güzelliklerle dolu. “Ada havasını tamamen solumak ve denize girmek istiyorum” derseniz araba şart, çünkü mesafeler bayağı uzak. Arabanız yoksa denize gitmek için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bozcaada minibüsleri Mayıs-Eylül ayları arasında Ayazma Plajı ve Habbele Koyu’na sefer düzenliyor.

Geyikli Bozcaada feribot ücreti ne kadar?

GEYİKLİ – BOZCAADA
GestCard Öğrenci 3.60 TL 8.50 TL
Araç İçi Yolcu Ada Kart 8.00 TL 32.50 TL
Motor(250 cc üstü) 140.00 TL 65.00 TL
Elektrikli Bisiklet (üç ve üzeri tekerlekli) 140.00 TL 300.00 TL

Bozcaada ya ne zaman gitmeli?

Yazları, Bozcaada’da Mayıs aylarının sonundan Ekim ayının ortasına kadar rahatça denize girebilirsiniz ancak güzel bir yaz tatili yapmak isteyenler genellikle temmuz ve ağustos aylarını tercih ediyor. Yaz sezonu adanın havasının oldukça rüzgarlı ve nemsiz olması sebebiyle hiçbir şekilde bunaltıcı geçmiyor.

Bozcaada kaç gün kalınır?

Kaç Günde Gezilir; Bozcaada’yı 2 günde gezebilmeniz mümkün. Ziyaret İçin En İyi Zaman; Her mevsim ziyaret etmek için uygun olsa da, kış aylarında adadaki çoğu tesis açık değildir. Bu nedenle yaz aylarında tercih etmeniz daha doğru olur.

See also:  Izmir Istinye Park'Ta Hangi Mağazalar Var?

Bozcaada kışın gidilir mi?

Bu nedenle iklimsel açıdan bakıldığında Bozcaada her mevsim gezilebilecek bir ada olsa da yağış açısından bakıldığında özellikle aralık ve ocak ayları dışında kalan on ay boyunca gidilmesi önerilir.

Bozcaada mı Gökçe ada mı?

bozcaada küçük de olsa insanı kentlidir, gökceada ise köyler ve köylülerden oluşur gökçeada naiftir, kendinizi daha yalnız hissedersiniz orada. bozcaada avuç içi kadardır ama kalabalıktır her daim. ikisi de ayrı ayrı güzel ayrı ayrı gezilip görülesi özel yerlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector