I.Ö Eğitim Ne Demek?

İÖ Ne Demek? Üniversitelerin farklı bölümleri için sunulmuş olan İÖ, ikinci öğretim anlamına gelmektedir. Hafta içi çalışan ve üniversite okumak isteyen kişiler için özel olarak sunulan bu ikinci öğretim sayesinde öğrenciler hafta içi gündüz saatlerinde çalışabilmektedir.

Iö olunca ne olur?

İkinci öğretim, çeşitli eğitim programlarında verilen derslerin akşam saatlerinde olmasıdır. Eğitim içeriği aynı olmasına rağmen daha düşük puanla eğitim alınmasını sağlar. Örgün eğitimle aralarında bulunan farklardan biri, ikinci öğretim öğrencilerinin harç ücreti ödemesi gerekir.

Ikinci öğretim paralı mi?

İkinci öğretimler mecburu olarak her dönem harç parası yatırır. Bu para en fazla yıllık 1000-1200 tl arasında abartılı olmayan makul bir rakamdır.

Üniversitenin yanında yazan Iö ne demek?

İkinci Öğretim: Üniversite sınavı tercih aşamalarında, tercih kitapçıklarında üniversite ve fakülte adları ve bölümler yanında rastladığımız ‘İÖ’ kısaltması ‘İkinci Öğretim’ anlamına gelmektedir.

Iö okumak nasıl?

İkinci öğretimde verilen eğitimle örgün öğretimin hiçbir farklı olmamaktadır. Genellikle aynı hocalar derslere girer eve aynı konular işlenir. Bu nedenle ikinci öğretimle örgün öğretim arasında eğitim kalitesi oldukça benzerdir. Bölümlerin ikinci öğretim puanları, örgün öğretime göre daha düşüktür.

Iö dersleri saat kaçta başlar?

2. öğretim genellikle saat 17:00 ‘da başlamaktadır ve ortalama 20:00 – 21:00 ‘da bitmektedir.

Ikinci öğretim diplomada yazıyor mu?

Mezun olduğunuzda diplomalar arasında bir farklılık yoktur, diplomanızda “ikinci örgün eğitim” diye bir ibare bulunmaz. İkinci öğretim birinci öğretim derslerine girebilir mi sorusuna gelirsek de, şayet hocanızdan izin alırsanız birinci öğretim derslerine de katılabilirsiniz.

Ikinci öğretim ücreti yıllık mı?

Yükseköğretim kurumlarının ikinci öğretim bölümlerinde eğitim alan öğrenciler dönemlik üniversite harç ücreti ödemekle yükümlüdürler. ÖSYM tarafından belirlenen ve yıllık artış gösteren üniversite harç ücretleri kayıt yenileme dönemlerinde ilgili üniversitenin belirlediği şekilde öğrenci tarafından ödeniyor.

See also:  Izmir Özdere Nereye Bağlı?

Ikinci öğretim kaç TL?

Harç ücretleri güz ve bahar dönemi olmak üzere 2 eşit taksitte ödenmektedir. Örneğin Hukuk Fakültesi (2.öğretim) kazanan bir öğrenci toplamda 1,379 TL harç ücreti ödemesi gerekiyor. Bu ücretin 689,50 TL’sini güz döneminde 689,50 TL’sini ise bahar döneminde ödeyecektir.

Ikinci öğretimin ne farkı var?

Birinci ve ikinci öğretim öğrencilerinin ders saati ve harç ücreti dışında bir farkı bulunmamaktadır. Hatta bazı öğrenciler gündüz vakti part-time çalışmak istedikleri için bilinçli olarak ikinci öğretimi tercih etmektedir. 1 ve 2. öğretim öğrencilerinin gördüğü dersler aynıdır. Hatta hocaları da aynıdır.

Ikinci öğretim harçlar ne kadar 2021?

Üniversite harç ücretleri 2021

Öğrenci katkısı Uzaktan ve İkinci Öğretim Ücreti
706 TL
590 TL
462 TL 2.549 TL
562 TL 5.098 TL

Ikinci öğretim öğrencilerine burs veriliyor mu?

İkinci öğretim öğrencileri burs alabilir mi? İkinci öğretim öğrencileri de burs başvurusu yapabilir ve başbakanlık bursu alabilir. Bunun için bir kısıtlama getirilmemiştir. Ailenizin maddi durumu ve kazandığınız bölüm dikkate alınarak yapılan incelemede ikinci öğretim öğrencileri de burs alabilmektedir.

Ikinci öğretim örgün eğitim mi?

İkinci Öğretim: Bazı yükseköğretim kurumlarında normal-örgün, önlisans ve lisans programlarının bir kısmının eşdeğeri programlar açılmakta ve bu programlar örgün eğitim saatleri dışındaki zamanlarda (akşam saatlerinde, hafta sonunda) yürütülmektedir.

Ikinci öğretimde hangi bölümler var?

İkinci Öğretim Bölümleri

 • Ağız ve Diş Sağlığı
 • Ameliyathane Hizmetleri.
 • Anestezi.
 • Çocuk Gelişimi.
 • Diş Protez Teknolojisi.
 • Diyaliz.
 • Eczane Hizmetleri.
 • Elektronörofizyoloji.
 • Iö tarihte ne demek?

  Bu takvimde 0 yılı tanımlanmamıştır. Bu tarihten önceki tarihler milattan önce (MÖ), bu tarihten sonraki tarihler milattan sonra (MS) olarak tanımlanır. Ayrıca İsa’dan önce (İÖ) ve İsa’dan sonra (İS) terimleri de aynı anlamda kullanılır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector