Halk Eğitim Özel Eğitim Kursu Ne Işe Yarar?

Özel Eğitim Alanında Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu: Özel eğitim öğretmen yardımcısının sahip olduğu, özür grubuna uygun eğitim programını uygulamada öğretmene yardımcı olmak yeterliliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen dalda eğitim alan nitelikli kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Özel eğitim öğretmenliği sertifikasını kimler alabilir?

Kursa Kimler Katılabilir?

 • En az Lise mezunu olmak.
 • Fizyoterapist ve Rehabilitasyon Uzmanları
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri.
 • Rehber Öğretmenler.
 • Psikologlar.
 • Hemşireler.
 • Sınıf Öğretmenleri.
 • Müzik, Resim, Beden Eğitimi, Seramik ve El Sanatları Öğretmenleri.
 • 80 saatlik özel eğitim sertifikası ne işe yarar?

  Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Kursu ise özel eğitim alanında ücretli öğretmen olarak görev almak isteyen bireylerin, 80 saatlik Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

  Ücretli özel eğitim öğretmenliği kimler yapabilir?

  Fen – Edebiyat Fakültelerinin 4 yıllık lisans programından mezun olan herkes devlet okullarında öğretmenlik yapabilir. 2 yıllık ön lisans programlarından mezun olanlar ve pedagojik formasyon eğitimi alanlar da ücretli öğretmenlik yapmak için başvuru yapabilir.

  Özel eğitim sertifikası olanlar nerede çalışabilir?

  Özel Eğitim Kursu sertifikası ile 1. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde resmi olarak çalışabilirsiniz. Kurumumuzdan alacağınız tüm kurslar ve sertifikalar Üniversite onaylı olacağı için Türkiye’nin her yerinde geçerlidir.

  MEB özel eğitim kursuna kimler katılabilir?

  Resmi kurumlara ataması yapılmayıp özel öğretim kurumları ile sözleşme imzalayan görevlendirme onayları olan okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi veya sınıf öğretmenliği alanlarına kaynaklık eden program mezunları başvuru yapabilecektir.

  Özel Eğitim Öğretmenliği sertifikası ne işe yarar?

  Özel Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar? Özel Eğitim Alanında Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu: Özel eğitim sertifikasına sahip olan öğretmen yardımcısının çalıştığı özür grubuna uygun eğitim programını… More. Aynı zaman da öğrencilere yeterliliklerini kazandırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

  See also:  Okul Kayıtlarına Nasıl Bakılır?

  Özel eğitim kursu ne kadar sürer?

  toplam kurs süresi 80 saattir.

  Ücretli öğretmenler ne kadar maaş alıyor?

  Haftada 30 saat derse giren öğretmenler ise ayda 2.575,2 TL ücret kazancına sahip oluyordu. 2022 yılıyla birlikte memurlara yüzde 30.5 oranında zam yapıldı. Böylelikle ders başı ücret 28,01 TL’ye yükseldi. 2022 yılında ücretli bir öğretmen haftada 30 saat derse girerse ayda 3.360,64 TL maaş alacak.

  Hangi bölüm mezunları ücretli öğretmenlik yapabilir?

  4 yıllık Üniversite mezunu (lisans), 2 yıllık Üniversite mezunu (ön lisans) ve emekli olmuş olan öğretmenler bu görevi yapabilmektedir. Lise düzeyinde veya daha aşağısında eğitim alan kişiler ücretli öğretmen olmak için başvuru yapamaz.

  Ücretli öğretmenlik yaş sınırı var mı?

  Ücretli öğretmenlik şartlarının ilki Türk vatandaşı veya KKTC vatandaşı olmaktır. 18 yaşından büyük olan, 4 yıllık fakülte mezunları, 2 yıllık ön lisans mezunları ve pedagojik formasyon almış bireyler ücretli öğretmenlik başvurusu yapabilirler.

  Ücretli öğretmen yüzde 25 fazla alır mı?

  Özel eğitime muhtaç öğrencilere ders okutan kadrolu öğretmenlere ek ders ücretleri %25 artırımlı olarak ödeniyor iken ücretli öğretmenlere de ek ders ücretlerinin ayrım yapılmadan %25 artırımlı olarak ödenmesi gerekmektedir.

  Rehabilitasyonlarda kimler çalışabilir?

  İşitme engelli sınıf öğretmenleri, Zihinsel engelli sınıf öğretmenleri, Çocuk gelişimi ve eğitimcileri, Sosyal hizmet uzmanları gibi pek çok alandan uzmanlar bulunur.

  Özel eğitim öğretmenliği devlette nerelerde çalışır?

  Çalışma fırsatı bulabilirler. Söz konusu devlet kurumlarında istihdam elde edebilmek için mezunların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’ndan elde edeceği puan belirleyici olacaktır.

  Özel Eğitim Öğretmenleri;

 • Özel Eğitim Merkezlerinde;
 • Okullarda,
 • Hastanelerde.
 • 540 saatlik özel eğitim sertifikası ne ise yarar?

  Bu bağlamda 2020 Alan Değişikliği Duyurusu doğrultusunda özel eğitim alanına geçmek üzere 540 saatlik sertifikaya dayalı olarak yapılan alan değişikliği başvurularında; sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta iken 540 saatlik “Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitimi Programı”na ilişkin sadece Bakanlığımızca hizmet

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector