Fethullah Gülen Hangi Okul Mezunu?

Gülen, 1954’te Erzurum’daki Kurşunlu Camii medresesinde Alvar İmamı Muhammed Lütfi’nin torunu Sâdi Efendi’den medrese dersi almıştır.

Fethullah Gülen hacca gitti mi?

İkinci olarak 1974 yılında Hacca gidemeyen Naci Şençekicer’in babası adına. Fethullah Gülen bu defa, Şençekicer namına hacca gitmiş oldu. Son olarak ise 1986 yılında Hacca gitti. Fethullah Gülen’in bu gidişi ise olaylı oldu.

Fetö nedir amacı nedir kısaca?

Örgüt lideri Gülen de bizzat cemaat üyelerinden devlet kadrolarını ele geçirmelerini istemiş, özellikle yargı ile mülkiyede kadrolaşmanın önemini vurgulamıştır. Bu girişimler, söylemler ve telkinler ile örgütün nihai amacının; Türkiye’de teokratik totaliter bir rejim kurmağı amaçladığı öne sürülmektedir.

Sıbgatullah Gülen Kimdir?

Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen’in kardeşi Sibgatullah Gülen, (72) Erzurum’da bir süredir tedavi gördüğü Özel Şifa Hastanesi’nde sabah saatlerinde vefat etti. STV ana haber spikeri Kemal Gülen’in babası Sibgatullah Gülen, 4 ay önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle Şifa Hastahanesi’nde tedavi altındaydı.

Fetö evlerinde kalmak suç mu?

Kişinin örgütün faaliyeti kapsamında, hiyerarşik yapıya dahil bir şekilde, “abi” “abla” denilen mahrem imamlarının görevli bulunduğu evlerde veya yurtlarda kalması durumunda silahlı terör örgütü üyeliği suçu kapsamında değerlendirilmektedir.

Fetocu demek ne demek?

fethullahcı terör örgütünde terörist olarak geçimini sağlayan birey.

ByLock nasıl bir program?

ByLock, anonim kullanıcıların şifreli bir şekilde mesajlaşabilmesine olanak tanıyan bir akıllı telefon uygulamasıdır. 2014’te Google Play ve App Store’ye yüklenerek kullanıcıların erişimine sunuldu. 2016 yılında kapatılana kadar toplam 600 bin kişi tarafından indirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector