Erdoğan Hangi Okul Mezunu?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954’te İstanbul’da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı.

Erdoğan hangi bölüm mezunu?

1976 yılında Millî Selamet Partisi Beyoğlu gençlik kolu başkanlığına ve aynı yıl İstanbul il gençlik kolları başkanlığına seçilen Erdoğan, Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’ndan 1981 yılında mezun oldu.

Tayyip Erdoğan diploması sahte mi?

Ergün Poyraz, Erdoğan’ın lise diplomasının da şaibeli olduğunu dile getirmiştir. Üniversite diplomasının incelenmesi için yapılan başvuruları Yüksek Seçim Kurumu reddetmekte ve Erdoğan’ın diplomasının gerçek olduğunu belirtmektedir.

Tayyip üniversite mezunu mu?

1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi’nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Tayyip Erdoğan’ın danışmanları kimlerdir?

‘Türkiye Cumhurbaşkanlığı başdanışmanları’ kategorisindeki sayfalar

 • Abdulkadir Emin Önen.
 • Ahmet Ertürk (bürokrat)
 • Ahmet Kılıçbay.
 • Ahmet Memduh Yaşa.
 • Ahmet Sarp.
 • Ahmet Selçuk.
 • Alev Dedegil.
 • Ali Baransel.
 • Recep Tayyip Erdoğan nasıl ulaşabilirim?

  İLETİŞİM

  1. Adres. : T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe, Ankara – Türkiye.
  2. : 0312 525 43 90 / 403 53 75.
  3. : [email protected]

  Cumhur başkanı kim olabilir?

  Adaylık ve Seçimi (Madde 101)

  Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir. Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.

  Yüksek öğrenim yapmış olmak ne demek?

  Yükseköğretim: Ortaöğretime dayalı ve en az dört yarı yılı kapsayan her kademedeki eğitim-öğretimin tümüdür. Yükseköğretimde önlisans, lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim yapılmaktadır.

  See also:  E Okul Tc No Kısıtlaması Ne Demek?

  Tayyip Erdoğan kaç kere cumhurbaşkanı oldu?

  Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü dört defa, Celâl Bayar üç defa, Recep Tayyip Erdoğan iki defa, Cemal Gürsel, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül bir defa cumhurbaşkanlığına seçildiler.

  Abdullah Gül ne okudu?

  Abdullah Gül 29 Ekim 1950 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. Babasının adı Ahmet Hamdi Gül, annesinin adı Adviye Satoğlu’dur. Kayseri Gazi Paşa İlkokulu, Nazmi Toker Ortaokulu ve Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine girdi.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector