Ekim Ayında Antalya Da Hava Nasıl Olur?

Ekim ayında Antalya’da hava durumu Güneşli hava ekim ayının ortasına kadar keyif vericidir. Deniz güneşten dolayı hala sıcaktır ve yüzmek için uygundur.
Antalya Ekim ayı içerisinde 25°C ile 30°C dolaylarında bir sıcaklığı vardır. Hava durumu ise coğunlukla güneşli ve sıcak olmakla beraber bazı günler hafif yagıslı olabilmektedir.

Antalya hava ne zaman soğuyacak?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Ekim ayında hava durumu nasıl olacak?

Sıcaklıklar artarak normallerinin üzerine çıkacak ve yağışlar çoğu yerde mola verecek. Muhtemelen yüksek basınç nedeniyle iç kesimlerde yer yer sis görülebilir ve hava kalitesinde azalma meydana gelebilir. Ekim son çeyreğinde ise sıcaklıkların doğu kesimler haricinde normaller civarında seyretmesi bekleniyor.

Antalya hangi aya kadar sicak?

29.3 °C sıcaklıkla Temmuz yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 7.7 °C olup yılın en düşük ortalamasıdır.

Ekim ayında Alanyada denize girilir mi?

Ülke genelinde hava sıcaklığında düşüşler yaşanmasına rağmen sıcaklığın 28-29 derecelerde seyrettiği Antalya’da, ekim ayının son günlerinde de denize giriliyor.

Ekimde Antalyada nerede denize girilir?

Adrasan: Antalya’nın Saklı Cenneti

Ekim ayında denize girilecek yerler için ilk önerimiz, Antalya’nın saklı cenneti konumundaki Adrasan. Burası el değmemiş nefis doğası ve tertemiz denizi ile gezginlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Antalya Eylül ayında nasıl olur?

Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

See also:  6. Sınıf Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman?

2021 Eylül ayı nasıl olacak?

Eylül: Hava sıcaklığının güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 0.5 ila 1 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Antalya’da kış mevsimi nasıl geçer?

Kışlar bile ılığa yakın serinlikte geçer. Yazın hiç görülmeyen yağmur, Aralık, Ocak ayları ile çok nadir olarak ilk ve sonbahar aylarında sağanak halinde yağar. Yılın ancak 40-50 günü kapalı ve yağışlıdır.

Ekim ayı sıcak mı?

Böylece, Ekim 2020 dönemi ortalama sıcaklıkları, iklim normallerinden 3,2 derece daha yüksek gerçekleşti. Bu veri, 50 yıllık dönemde en sıcak ekim ayı olarak kayıtlarda yerini aldı.

Türkiye’de en sıcak ay hangisi?

Türkiye’de 1970-2019 aralığına baktığımızda en sıcak ay ortalama 24,4 °C ile temmuz, en soğuğu ise ortalama 2,2 °C ile ocak. 2018 yılının aylık sıcaklık ortalamalarına baktığımızda ise 25,4 °C ile temmuz en sıcak ay.

En sıcak ay hangi aydır?

Dünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), temmuz ayının Kuzey Yarımküre’de kayıtlara ‘en sıcak ay’ olarak geçtiğini ve Kuzey Kutbu’ndaki deniz buzunun ‘en düşük seviyeye’ gerilediğini bildirdi.

Antalya hangi ayda tatile gidilir?

Antalya’ya gidilecek en doğru zaman yaz mevsimidir.

Oldukça sıcak geçen yaz ayları, burada tatil yapmak isteyenler için kaçınılmazdır. Turizm sezonu genelde mayıs ayında açılıp ekimde havaların soğumasına kadar devam etmektedir. Şehrin sıcaklıkları ekim itibariyle azalmaya başlar.

Antalya turizm sezonu ne zaman biter?

Antalya tatil sezonu ne zaman bitiyor? Antalya ‘da turizm sektörü sezonu 10 Kasım da kapatmayı hedefliyor. 2021’de 22 Haziran sonrası Antalya ‘ya gelen turizmci esnafının yüzünü güldürdü. MANAVGAT/ ANTALYA – Antalya ‘da turizm sektörü sezonu 10 Kasım da kapatmayı hedefliyor.

See also:  E Okul Hangi Liseye Gideceğim?

Antalya deniz suyu ne zaman ısınır?

Genelde yüzme sezonu biter aralıkta. Kıyıda ortalama yıllık su sıcaklığı in Antalya’da dır-dir 22.5°C, mevsimlere göre: kışın 18.5°C, baharda 18.8°C, yazın 27.3°C, sonbaharda 25.3°C. Minimum su sıcaklığı (16.0°C) in Antalya’da olur martta, maksimum (30.0°C) ağustosda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector