Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ne Yapar?

Amacımız TEGV’in amacı; İlköğretim çağı çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı görevleri nelerdir?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (kısaca TEGV), Türkiye’de devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak amacıyla İstanbul’da kurulmuş eğitim vakfıdır.

TEGV de gonullu ne yapar?

Çocukların umutlarını gerçekleştirme hakkına inanan gönüllülerimiz emeklerini, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilinciyle çocuklarımıza aktararak, yarının aydınlık insanlarının yetişmesine destek oluyor.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı kimin?

TEGV, 23 Ocak 1995 tarihinde Onursal Başkanımız Suna Kıraç öncülüğünde 55 kişilik Mütevelli Heyeti ile kuruluyor. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen.

Tegev in açılımı nedir?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) – Ana Sayfa.

Türk Eğitim Vakfı görevi nedir kısaca?

Türk Eğitim Vakfı, Türkiye’de eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve isteklerinin karşılanmasında kamu kaynaklarının yetersiz kaldığında milli eğitimin kök sorunlarının çözümüne destek olmayı amaçlamaktadır.

Gönüllülük çalışmaları nelerdir?

Herhangi bir maddi beklentisi olmadan, genellikle toplumsal bir girişime veya sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine destek olan kişilere gönüllü denir. Gönüllüler, toplumun yararına odaklanır. Gönüllülüğün kritik noktası, sadece kendi istekleri nedeni ile bir amaç doğrultusunda çalışmalarıdır.

Gönüllüler ne demek?

Gönüllü, içinde bulunduğu toplulukta herhangi bir karşılık ya da çıkar beklemeksizin bir işi yapmayı kendiliğinden üstlenen kişidir. Gönüllüler, faaliyetlerini resmî veya özel herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olarak gerçekleştirebilir veya bir kuruluştan bağımsız olarak bireysel çabalarla da sürdürebilirler.

Dünya Gönüllüler Günü ne zaman?

birleşmiş milletler genel kurulu, 1985 yılında, gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı arttırmak amacıyla ‘5 aralık’ tarihinin her yıl dünya gönüllüler günü olarak kutlanmasına karar verdi. 1985 yılından bu yana türkiye’nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede 5 aralık,

See also:  Bursa Gemlik Nasıl Bir Yer?

Türk Eğitim Vakfı kimler tarafından kurulmuştur?

54 yıl önce 205 iş insanı, öğretim üyesi ve entelektüel, eğitimin yaygınlaşması amacıyla merhum Vehbi Koç’un önderliğinde bir araya geldi. 1967 Türkiye’sinin şartlarında birçok kişi için hayal bile edilemeyecek bir seferberlikle okumak isteyen gençlere destek olmak için Türk Eğitim Vakfı’nı kurdular.

TEGV hangi dersler var?

TEGV’in uygulanmakta olan okuma, fen, matematik, sanat, bilişim ve kısa süreli etkinliklerden oluşmaktadır.

Sait Tosyalı kimdir?

Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun. Koç Topluluğu ve Alman Linde Gaz’da yöneticilik yaptı. Halen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) genel müdürlüğü görevini sürdürüyor. 1994’den bu yana sualtı ile ilgili ilk sualtı fotoğraf denemelerini 2000 yılında yaptı.

TEGV kimlere burs veriyor?

Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı (TEGEV), Yüksek Öğrenim ve Teknik Mesleki Öğrenim seviyesindeki öğrencilere geri ödemesiz burs vermektedir.

TEV e nasıl üye olunur?

Genel Müdürlük’ te gönüllü olmak için aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız, Şubelerimizdeki gönüllülük faaliyetleri için ise şube başkanlıkları ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Gönüllülük başvurusu yapmak için lütfen gönüllü formumuzu doldurunuz.

Türk Eğitim Vakfı bursu ne kadar?

2021-2022 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti : 800 TL ‘dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector