eba kurs ne zaman kapanacak?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nda eğitim 27 Ağustos’a kadar devam edecek. İhtiyacı olan öğrenciler okulların pansiyonlarında kalabilecek. DYK BAŞVURU NASIL YAPILIR? Örgün eğitim öğrencilerine okuldan verilen EBA şifresi ile, e-kurs modülü üzerinden tercih ve başvuru işlemleri tamamlanabilir.

DYK kursları ne zaman bitiyor 1 dönem?

6 Eylül’de başlayan destekleme ve yetiştirme yıllık kursları, 10 Haziran 2022’de tamamlanacak. Geçen yıl Kovid-19 nedeniyle yapılamayan yaz dönemi kursları, 2022’de yeniden uygulanacak. Gelecek yıl yaz dönemi kurslarında kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması 6-10 Haziran’da yapılacak.

DYK kursu ne zaman kapatılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin ‘Kursların kapatılması’ konulu 9. maddesinde; ‘(1) Açılan her bir kursa devam eden öğrenci sayısının 10’un altına düşmesi durumunda, kursun birleştirilmesine veya kapatılmasına milli eğitim müdürlüğünce karar verilir.’ hükümleri bulunmaktadır.

20 21 Kasım DYK var mı?

Okulllarda Destekleme ve Yetiştirme Kursları hem hafta içi hem de hafta sonunda yapıldığından 14 Kasım Cumartesi ve 15 Kasım Pazar günleri ile tatilin bittiği hafta sonunda 21 Kasım 2020 Cumartesi ve 22 Kasım 2020 Pazar günleri hafta sonu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının yapılmasında bir sakınca görülmemektedir.

Okullarda açılan destekleme yetiştirme kursuna öğrenci kaydı ne zamana kadar devam eder?

MADDE 13 – (1) Kurslara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10 una devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir. Aynı dönemde başka bir kursa devam edemez.

DYK kursları dönemlik mi?

Kurslar eğitim ve öğretim takvimine uygun şekilde dönemlik, yıllık (iki dönemlik) ve yaz kursu şeklinde açılabilir. Dönemlik ve yıllık kurslar hafta içi ders saatleri dışında ve hafta sonu açılacaktır.

See also:  Bursa Verem Savaş Hastanesi Nerede?

2022 de okullar ne zaman kapanacak?

İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başladı ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 11 Nisan’da başladı, 15 Nisan’da sona erdi.

DYK kursu iptal edilebilir mi?

Kurslar kapanma tarihi öncesinde sınıf mevcudunun belirli sayının altına düşmesi(devamsızlık konusu hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz), öğretmen talebi (dilekçe alınmalıdır. DYK Kurs kapatma yazısı gönderilmeli.) ve öğretmen bulunamaması gibi sebepler ile kapatılabilir.

Öğretmen isterse DYK kursunu kapatabilir mi?

Dolayısıyla, Destekleme ve Yetiştirme Kursu görevi zorunlu ek ders kapsamında bir görev değildir. Öğretmen bu görevi ister kabul eder istemezse de kabul etmez.

Kurs kapatma işlemi nasıl yapılır?

10- Kurs Kapatma işlemleri de yine E-kurs modülü üzerinde yapılır. E-Kurs modülünde kapatma işlemi tıklandıktan sonra kurs onay işlemleri menüsünden okul onayı verilmeyen kapatma onayları askıda beklemektedir. Kapatılan kursların mutlaka kurs onay işlemlerinden onaylanması gerekmektedir.

20 Kasım Cumartesi DYK var mı?

Değerli Arkadaşlar ara tatil sonrası 20 Kasım Cumartesi DYK kursu olacak mı? Planınızda yer varsa yapılmasında mahsur yok. Ara tatil 15-19 Kasım tarihlerinde, öncesinde ve sonrasında bulunan hafta sonu kurs yapılabilir.

15 tatilde DYK olur mu?

15 TATİLDE DYK KURSU VAR MI? Yıllık açılan kurslar eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. Ancak yarıyıl tatili hariç ara tatillerde kurs yapılmayacak.

1 Ocakta DYK ödenir mi?

1 Ocak Cumartesi günü için öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyecektir. DYK’lar yapılmayacaktır.

Halk eğitim kursları kaç ay sürüyor?

Kurs kaç gün sürer? Günlük girilebilecek kurs yani ders saati en fazla 8 haftalık ise 40 saat, haftalık işlenmesi gereken en az ders saati ise 15 saat olmalıdır. Bu süreçler öğrenci, öğretmen ve kurumun ortak şartları dikkate alınarak belirlenir.

See also:  Antalya Kemer Nasıl Gidilir?

Destekleme ve yetiştirme kursları en fazla kaç saat?

Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar ışığında öğretmenler; 15 saati aylık karşılığı, 9 saati zorunlu ek ders, 6 saati de isteğe bağlı ek ders karşılığı olmak üzere 30 saat ve hafta sonu da 10 saat olmak üzere normal dersler ile Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında 40 saat görev alabilecektir.

Okulda kurs açmak için kaç öğrenci gerekli?

Kurslar en az 12 öğrenciyle açılabilir. Kursu açmak isteyen öğretmen kadrosunun bulunduğu okul üzerinden Halk Eğitim Müdürlüğü’ne DYS sisteminden kurs istek yazısı gönderir. Kurs belgesi, öğrenci listesi, kurs planı, veli öğrenci izin belgesi ile başvuruda bulunulur. Halk Eğitim Merkezi kursu tanımlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector