Bursa Uludağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Bursa ile Uludağ arası 35 kilometredir. İl merkezine 35 KM uzaklıkta bulunan Uludağ Kayak merkezine Çekirge caddesi üzerinden kendi aracınızla rahatlıkla gelebilirsiniz. Bu yazımızı da okumalısınız: Bursa Tapu Müdürlüğüne Nasıl Gidilir

Bursadan Uludağ kayak merkezine nasıl gidilir?

Bursa’dan Uludağ Kayak Merkezine teleferik vasıtasıyla yaklaşık 30 dakikada içerisinde ulaşabilirsiniz. Teleferik’in Bursa istasyonuna kendi aracınız veya toplu taşıma ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bursa Otobüs Terminalinden 94 numaralı otobüs hattını kullanarak Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna ulaşılmaktadır.

Bursa Uludağ dolmuşları nereden kalkıyor?

TOPHANE – ULUDAĞ minibüs / dolmuş hattının ilk durağı 1. Gelişim Oteller Bölgesi olup son durağı Uludağ Minibüsleri Durağı durağıdır. TOPHANE – ULUDAĞ (Bursa), her gün çalışıyor.

Uludağ kayak merkezi nerededir?

Bursa’nın da güneybatısında yer alan Fatintepe ve Kuşaklıkaya adlarındaki iki tepenin üzerine kurulmuştur. Uludağ Kayak Merkezi yaklaşık 11 bin 338 hektarlık alanı içermektedir.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi ne zaman gidilir?

Uludağ, gerek iklim şartları gerek yeryüzü şekilleri ile kış turizmi için elverişli olduğundan kış mevsiminde gidilir. Kayak yapmak için en uygun olan dönem kasım ayında başlamaktadır. Şubat ayının sonuna kadar bu dönem devam etmektedir. Özellikle Aralık ve Ocak aylarında Uludağ çok sayıda misafir ağırlamaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi kaç TL?

1 saatlik kayak ücreti 85 TL. 3 saatlik kayak ücreti 120 TL. 1 günlük kayak ücreti online: 200 TL, satış noktası: 250 TL. 1,5 günlük kayak ücreti online: – TL, satış noktası: 350 TL.

Uludağ kayak merkezi nasıl bir yer?

Bursa Uludağ Kayak Merkezi, Bursa ili sınırları içerisinde yer alan Türkiye’nin en büyük kış sporları ve kayak sporları merkezidir Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Ortalama yüksekliği 2543 m dir. Dağın ortalama uzunluğu 40 km, Genişliği ise 15-20 km arasındadır.

See also:  Erdoğan Hangi Okul Mezunu?

Uludağ minibüs kaç TL?

Uludağ Milli Parkı Kayak Merkezi 2021 Giriş Ücretleri

Motorsiklet 16 TL. Otomobil 21-4 TL. Minibüs 72 TL. Midibüs 120 TL.

Bursa Uludağ Teleferik nereden kalkıyor?

Bursa Teleferik – Bursa

Kadıyayla istasyonu deniz seviyesinden 1231 metre yüksekliktedir. Sarıalan istasyonu deniz seviyesinden 1635 metre yüksektedir. Karayolu ile 36 kilometrelik ve 300’ü aşkın virajı katederek ulaşabileceğiniz Sarıalan teleferik ile sadece 12 dakikadır.

Uludağ teleferik ücreti ne kadar?

Uygulama sayesinde; halen 75 TL olan tam bilet fiyatı ‘cuma günleri kampanya kapsamında’ 37,5 TL, 45 TL olan öğrenci bilet fiyatı da 22,5 TL bedel ile satın alınabilecek.

Uludağ Kayak Merkezi hangi ilde?

Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi hangi ilçeye bağlı?

Bursa ili sınırları içerisinde bulunan Uludağ, Marmara Denizi’nin güneyinde konumlanmıştır. Bursa’ya ve Orhaneli’ne bakan yamaçları bulunmaktadır ve Soğukpınar ilçesine bağlıdır.

Bursada nerede kayak yapılır?

Uludağ Kayak Merkezi Genel Bilgiler

Bursa’nın güneybatı bölümünde bulunan Fatintepe ve Kuşaklıkaya Tepeleri üzerine kurulmuş olan Uludağ Kayak Merkezi, 11 bin 338 hektarlık alan içinde kurulmuş olan ülkemizin en önemli kayak merkezlerinin başında gelmektedir.

Uludağa hangi aylarda gidilir?

Uludağ’a gitmek için en doğru zaman ve kış sporları için en uygun mevsim koşullarının oluşacağı aylar Kasım-Mart ayları arasında görülüyor. Kasım ayının sonlarından itibaren Uludağ’a kar yağışı başlıyor. Özellikle ocak ayı itibariyle kayak sporları için uygun kar kalınlıkları da oluşuyor.

Uludağ’a kar ne zaman yağar 2022?

Kar kalınlığının 12 santimetreye düştüğü ve turistlerin az miktardaki karın üzerinde kayak yapmaya çalıştığı Uludağ’da 22 Ocak’tan itibaren kar yağışı bekleniyor.

See also:  Tokat 48.Piyade Eğitim Alayı Nereye Gönderiyor?

Uludağ Kayak sezonu ne zaman kapanıyor 2022?

Tarihinin en yoğun kış dönemini yaşayan Uludağ’da, kaliteli kar sebebiyle 10 Mart’ta kapanması gereken kış sezonu 20 Nisan’a kadar devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector