Bursa Terminalden Teleferiğe Nasıl Gidilir?

Bursa Teleferik Nerede, Nasıl Gidilir Bursa’yı kuşbaşı seyretmek için ideal bir mekan olan Teleferik’e şu yollarla ulaşabilirsiniz. Kent Meydanı’ ndan S/1 ya da S/2 otobüs hatlarından herhangi birini kullanarak Teleferik’e ulaşabilirsiniz.

Bursa Teleferik nereden binilir?

Bursa Teleferik – Bursa

Kadıyayla istasyonu deniz seviyesinden 1231 metre yüksekliktedir. Sarıalan istasyonu deniz seviyesinden 1635 metre yüksektedir. Karayolu ile 36 kilometrelik ve 300’ü aşkın virajı katederek ulaşabileceğiniz Sarıalan teleferik ile sadece 12 dakikadır.

Bursa Teleferik hangi otobüs?

Bursa Otobüs Terminalinden 94 numaralı otobüs hattını kullanarak Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna ulaşılmaktadır.

Bursa Teleferik hangi metro durağı?

Teleferik Sistemi, Yenimahalle metro istasyonu ile Şentepe merkezini bağlamış olup, metrodan çıkan yolcuları beklemeden kısa sürede Şentepe’ye ulaştırmaktadır.

Bursa Kent Meydanından teleferiğe nasıl gidilir?

G/3 – Temenyeri-Teleferik. 15/A-B – Merinos/Kent Meydanı-Teleferik. Ayrıca Heykel’den Teleferik semtine dolmuşlarla da kolayca ulaşabilirsiniz. Bunlar dışında il dışından gelişlerde Bursa Mudanya BUDO İskelesi’nden: F-3 Numaralı Otobüs ile ve İDO Güzelyalı’dan 1/GY ve BursaRay aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Bursa teleferik gidiş geliş kaç dakika?

20 saniyede bir gelen 8 kişilik modern kabinleri ve şehir merkezinden zirveye kadar süren 30 dakikalık yolculukta sunduğu eşsiz manzara ile yerli ve yabancı turistlerin en önemli noktalarından biri olan teleferikte, Bursalılara özel halk günü uygulaması başlatılıyor. Teferrüç İstasyonu’nda Teleferik A.Ş.

Uludağ’a teleferik nereden kalkıyor?

Bünyesinde 4 İstasyon Barındıran Bursa Teleferik İlk İstasyon Olarak Güney Bursa’da Yer Alan Yıldırım İlçesinde Yakın Olan Teferrüç Mahallesi’ndeki Teferrüç İstasyonundan Kalkmakta Ve Uludağ’daki Oteller Bölgesine Ulaşmaktadır.

Kent Meydanı teleferik nasıl gidilir?

Teferrüç İstasyonumuza ulaşım da çok kolay! Güzelyalı otobüs duraklarında F/1 numaralı otobüsü kullanarak Heykel durağından Teleferik semti güzergâhına giden dolmuşlardan yararlanabilirler. Bunlar dışında Heykel’den Teleferik semtine dolmuşlarla da kolayca ulaşabilirsiniz.

See also:  Izmir Otoyolu Ne Zaman Bitecek?

Bursa Teleferik hangi durak?

Teferrüç durak, Yıldırım içindeki Bursa Teleferik konumuna en yakındır.

Teleferik hangi tür ulaşım aracıdır?

Teleferik, birbirinden uzak iki yer arasında, havada gerilmiş olan bir ya da birkaç çelik halat üzerinde bağlanarak yol alan asılı taşıtla yapılan nakliyat sistemidir.

Bursa Hayat Hastanesi hangi metro durağına yakın?

Hayat Hastanesi’ne hafif raylı sistemle ulaşım için Gökdere İstasyonu (600 metre – 9 dakika yürüyüş mesafesi) ya da Demirtaşpaşa İstasyonu’nda (900 metre – 11 yürüyüş mesafesi) inerek kısa yürüyüş mesafeleriyle ulaşabilirsiniz.

Bursa Özlüce hangi metro gidiyor?

Nilüfer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Özlüce adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 6/E, 95/A, H/3, H/3-D.
 • Metro: 2.
 • Bursa Özlüce hangi metro?

  Özlüce – 29 Ekim Metro İstasyonu.

  Bursa Teleferik ne kadar sürüyor?

  Bursa Teleferik
  Durak sayısı 3
  Yolculuk süresi 32 dakika 12 saniye
  Araç sayısı 140
  Yolcu kapasitesi 1500 kişi/saat

  Bursa teleferik ücreti ne kadar?

  Kişi başı 100 lira. Bursa Teleferik kişi başı 60₺. Asıl pahalılık bu değil. Zaten ilk bindiğiniz yerden en yukarıya kadar Arap ve yerli turiste hizmet veren bu doğa harikası yerde fiyatlar inanılmaz pahalı.

  Bursa parkur avm hangi otobüs gider?

  Aşağıdaki terminal güzergahlı otobüsler ile Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gelip ardından 18/Y numaralı hat ile AVM’mizin önüne kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 17/Y Terminal – BTSO Yeniceabat Eğitim Kamp. 17/D ve 19/B otobüs hatlarından sonra Demirtaş-Kent Meydanı minibüs/dolmuş hattı ile ulaşabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector