Bursa Teleferik Hangi Otobüsler Gider?

Heykel ‘den 15/A ya da 15/B otobüs hatlarından herhangi birini kullanarak Teleferik’e ulaşabilirsiniz. Uludağ Üniversitesi’ nden E/12 ya da E/13 numaralı otobüslerden herhangi birini kullanarak Teleferik’e ulaşabilirsiniz. Otogar ‘dan 94 numaralı otobüs ile Teleferik’e ulaşabilirsiniz.
Bu Otobüs hatları Bursa Teleferik yakınından geçiyor: 15/A, 15/B, 3/İ, G/4-T.

Bursa Teleferik hangi otobüs?

Bursa Otobüs Terminalinden 94 numaralı otobüs hattını kullanarak Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna ulaşılmaktadır.

Bursa Uludağ teleferik nereden kalkıyor?

Bünyesinde 4 İstasyon Barındıran Bursa Teleferik İlk İstasyon Olarak Güney Bursa’da Yer Alan Yıldırım İlçesinde Yakın Olan Teferrüç Mahallesi’ndeki Teferrüç İstasyonundan Kalkmakta Ve Uludağ’daki Oteller Bölgesine Ulaşmaktadır.

Bursa Teleferik nereden nereye gidiyor?

Bünyesinde 4 istasyon barındıran Bursa Teleferik ilk istasyon olarak Güney Bursa’da yer alan Yıldırım ilçesine yakın olan Teferrüç mahallesindeki Teferrüç istasyonundan kalkmakta ve Uludağ’daki oteller bölgesine ulaşmaktadır. 2014’te İtalyan şirket Leitner Ropeways tarafından altyapısı yenilenen teleferik hattı

Bursa Teleferik hangi metro durağı?

Teleferik Sistemi, Yenimahalle metro istasyonu ile Şentepe merkezini bağlamış olup, metrodan çıkan yolcuları beklemeden kısa sürede Şentepe’ye ulaştırmaktadır.

Kent Meydanı teleferik nasıl gidilir?

Teferrüç İstasyonumuza ulaşım da çok kolay! Güzelyalı otobüs duraklarında F/1 numaralı otobüsü kullanarak Heykel durağından Teleferik semti güzergâhına giden dolmuşlardan yararlanabilirler. Bunlar dışında Heykel’den Teleferik semtine dolmuşlarla da kolayca ulaşabilirsiniz.

Bursa Uludağ dolmuşları nereden kalkıyor?

TOPHANE – ULUDAĞ minibüs / dolmuş hattının ilk durağı 1. Gelişim Oteller Bölgesi olup son durağı Uludağ Minibüsleri Durağı durağıdır. TOPHANE – ULUDAĞ (Bursa), her gün çalışıyor.

Bursa teleferik gidiş geliş kaç dakika?

20 saniyede bir gelen 8 kişilik modern kabinleri ve şehir merkezinden zirveye kadar süren 30 dakikalık yolculukta sunduğu eşsiz manzara ile yerli ve yabancı turistlerin en önemli noktalarından biri olan teleferikte, Bursalılara özel halk günü uygulaması başlatılıyor. Teferrüç İstasyonu’nda Teleferik A.Ş.

See also:  Bursa Teleferik Ne Zaman Açılacak?

Uludağ’a çıkmak için ne öneriliyor?

Güzel bir Bursa manzarası izleyerek dağa çıkmak istiyorsan da teleferikle Sarıalan’a kadar gelebilir oradan da Uludağ’a çıkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Teleferikle Uludağ oteller bölgesine direk ulaşım sağlayabilirsiniz.

Teleferik oteller bölgesine çıkıyor mu?

2014 yılındaki yeni yapılanmaya kadar son istasyon olan Sarıalan, Oteller Bölgesinin açılması ile birlikte ara istasyon konumundadır. Teleferik hattının son istasyonu olan Oteller Bölgesi İstasyonu ile birlikte Uludağ kayak merkezindeki otellere ulaşım sağlanmaktadır.

Bursa Teleferik güvenli mi?

Çeşitli kayak merkezlerinde 40 yıllık telesiyejlerle çalışılıp gerekli önlemler alınmamaktadır. Telesiyejde olan problemler teleferikte olmuş gibi gösterilmiş. Bu dünyanın en uzun teleferik hattı. Hala Uludağ’a en güvenli çıkış aracı teleferiktir’ dedi.

Bursa Teleferik Hattı kaç km?

İşte 9 km uzunluğunda dünyanın en uzun aktarmalı teleferik hattını Bursa-Uludağ arasında inşa ettik’ dedi. Hattın bugün açılışının yapılacağını belirten Başkan Altepe ‘Deneme testlerini önceki gün gerçekleştirdik. Artık Uludağ’a çıkmak isteyen vatandaşlarımız 35 km’lik karayoluna mahkum olmayacaklar.

Bursa Hayat Hastanesi hangi metro durağına yakın?

Hayat Hastanesi’ne hafif raylı sistemle ulaşım için Gökdere İstasyonu (600 metre – 9 dakika yürüyüş mesafesi) ya da Demirtaşpaşa İstasyonu’nda (900 metre – 11 yürüyüş mesafesi) inerek kısa yürüyüş mesafeleriyle ulaşabilirsiniz.

Bursa Özlüce hangi metro gidiyor?

Nilüfer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Özlüce adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 6/E, 95/A, H/3, H/3-D.
 • Metro: 2.
 • Bursa Özlüce hangi metro?

  Özlüce – 29 Ekim Metro İstasyonu.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector