Bursa Stadı Nerede?

Tam adı ‘Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’ olan stadyum, Bursa’nın ‘Veledrom’ bölgesinde bulunuyor. Stadyum, vatandaşlar tarafından, ‘Timsah Arena’ ismi ile de bilinir. Peki, Bursa Stadı’nın adı ne?

Bursa Stadı hangi ilçede?

Bursa Atatürk Stadyumu, 1950 yılında Bursa’da açılan futbol stadyumu. Bursa Atatürk Stadyumu, Merkez Osmangazi ilçesinin Altıparmak semtinin batısında, Kültürpark’ın doğusunda yer almaktadır.

Bursa Timsah Arena hangi semtte?

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu

Timsah Park
Yer Osmangazi, Bursa, Türkiye
Koordinatlar 40°12′36″K 29°00′32″D
Temel atma 1 Haziran 2011
Açılış 21 Aralık 2015

Bursa stadı kaç kişilik?

Yeşil beyazlıların maçlarını oynadığı Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu, 43 bin 361 kişilik kapasiteye sahip. 30 bin kişi barajını aşan yalnızca 4 takımın bulunduğu ligde; Bursaspor, stadyum ve seyirci gücüyle dikkati üzerine çekiyor.

Bursaspor stadına nasıl gidilir?

Osmangazi şehrinde Bursa Büyükşehir Stadyumu konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

  1. B/5. Küçük Sanayi İstasyonu – Acemler Aktarma Merkezi.
  2. B/20-A. Gümüştepe – Acemler Aktarma Merkezi.
  3. B/20-B. Gümüştepe – Acemler Aktarma Merkezi.
  4. B/20-C. Atatürk Kent Ormanı – Acemler Aktarma Merkezi.
  5. B/20-D.

Timsah Arena kaç dönüm?

4 bin 374 metrekare alana sahip 45 bin kişi kapasiteli stadyum 2 bodrum katı ve 1 platform katı ile 3 kat olarak projelendirilmiş yine stadyumun çatısı Bursaspor futbol takımının da simgesi olan timsah görünümü ile uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapması amacıyla FIFA ve UEFA’nın en son kriterlerine uygun

Bursa Stadı Ne Zaman Bitecek?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Timsah Arena Stadı’nda sona yaklaşıldı. Stadyumun çenesinin Mart ayında tamamlanacağı açıklandı.

Dünyanın en büyük stadı hangisi?

Dünyanın en büyük 20 stadyumu

Dünyanın en büyük stadyumunun Kuzey Kore’nin Rungrado 1 Mayıs Stadyumu, diğer adıyla May Day Stadyumu olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Kuzey Koreli yetkililer, stadyumun güya 150.000 kişilik kapasiteye sahip olduğunu ancak gerçek kapasitesinin 114.000’in altında olduğunu iddia ediyor.

See also:  Yeni Bursa Valisi Kim?

Türkiyenin en büyük stadı nerede?

İstanbul’da yer alan Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 76.761 seyirci kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük stadyumudur.

Timsah Arena Bitti mi?

Bursa Timsah Arena Mart’ta tamam!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Timsah Arena Stadı’nda sona yaklaşıldı. Stadyumun çenesinin Mart ayında tamamlanacağı açıklandı.

Timsah Arena kaç metre?

Temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan ve, 400 bin metrekare proje ve 190 bin metrekarelik inşaat alanı olan Bursa Büyükşehir Stadyumu’na (Timsah Arena) bugüne kadar 230 Milyon TL harcandı. Taraftar, misafir takım, VIP, protokol, basın, loca ile toplam 44 bin koltuk kapasitesi bulunuyor.

Medical Park Stadyumu kaç kişilik?

Stadın kapasitesi 40.782 kişilik olup, tahmini olarak 350 milyon TL’ye mal oldu. Stat denize dolgu yapılan bir alanda inşa edildi. Stadyumdaki ilk maç 29 Ocak 2017’de Trabzonspor ile Gaziantepspor arasında oynandı ve bu maçı Trabzonspor 4-0 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector