Bursa Şehir Merkezinden Uludağ’A Nasıl Gidilir?

Bursa da Marmara bölgesinde bulunduğundan son derece rahat bir şekilde Uludağ ‘a ulaşabilirsiniz. Bursa şehrine hem hava hem kara hem de deniz yoluyla ulaşım mevcuttur. Şehir merkezinden Uludağ’a otobüsler kalkmakta ve eğer aracınız varsa 95-100 km’lik bir yoldan sonra Ulaşabilirsiniz.
Bursa’dan Uludağ Kayak Merkezine teleferik vasıtasıyla yaklaşık 30 dakikada içerisinde ulaşabilirsiniz. Teleferik’in Bursa istasyonuna kendi aracınız veya toplu taşıma ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bursa Otobüs Terminalinden 94 numaralı otobüs hattını kullanarak Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna ulaşılmaktadır.

Hangi bir şehirden Bursa’ya ulaşılabilir?

Karayolu ile bölgeye ulaşmak isteyenler de yine öncelikli olarak Bursa’ya ulaşırlar. Bursa üzerinden kısa bir yolculukla hedefe ulaşılabilir. Özel araç seçeneğinin dışında Uludağ’a otobüs seferleri de bulunmaktadır.

Bursa Uludağ’a Nasıl gidilir?

Bursa Uludağ’a Nasıl Gidilir? Bursa Uludağ ’a çeşitli yollarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Uludağ Bursa’ya yaklaşık olarak 40 km uzaklıktadır. Bursa’nın İstanbul’a 240, İzmir’e 330, Ankara’ya 380 km uzaklıkta olduğunu hatırlatalım

Uludağ, Bursa’nın merkezidir.?

Uludağ, Bursa’nın en önemli merkezlerinden biridir. Daha çok kış turizmiyle hatırda kayak anılarıyla kalan Marmara Bölgesi’nin yegâne tatil yerlerinden biri olan bu yerde, muhteşem doğa manzaraları yer alır. Uludağ üzerinde dört mevsimde de gidilebilecek tesisler, kamp yerleri ve ziyaret edilecek yerler mevcuttur.

Hangi bir şehirden Uludağ’a ulaşılabilir?

Bursa üzerinden kısa bir yolculukla hedefe ulaşılabilir. Özel araç seçeneğinin dışında Uludağ’a otobüs seferleri de bulunmaktadır. Deniz yolculuğunu tercih edecekler ise, Bursa’ya feribot ya da deniz otobüsü ile ulaştıktan sonra otobüs ya da şehir merkezinden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirler.

Bursa Uludağ dolmuşları nereden kalkıyor?

TOPHANE – ULUDAĞ minibüs / dolmuş hattının ilk durağı 1. Gelişim Oteller Bölgesi olup son durağı Uludağ Minibüsleri Durağı durağıdır. TOPHANE – ULUDAĞ (Bursa), her gün çalışıyor.

See also:  116 Jandarma Er Eğitim Alayı Çanakkale Nereye Gönderiyor?

Uludağ’a teleferikle çıkmak ne kadar?

Park ücreti ilk 1 saat 7 lira ama biz mahalle arasında gölgeye park etmeyi tercih ettik. En tepeye çıkmak isterseniz ortalama 1 buçuk saat sürüyor.

Uludağ günübirlik nasıl gidilir?

Uludağ’a günübirlik gelmek isteyen ziyaretçiler, bölgeye ister özel araçlarıyla isterlerse de toplu taşım araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilmektedirler. İstanbul’dan gelen ziyaretçiler İDO deniz otobüsü kullanarak Güzelyalı terminalinde indikten sonra, buradan direkt olarak Uludağ’a giden araçlara binebilirler.

Uludağ’a uçakla gidilir mi?

Uçakla Uludağ

Uludağ uçak bileti gibi bir seçeneğiniz yok. En yakın havaalanını tercih etmelisiniz. 1944’te askeri üs olarak kurulan Yenişehir Havaalanı 3 Kasım 2000 tarihinden itibaren sivil uçuşlara açılmıştır. Kent merkezine 50 km mesafede olan havalimanından transferler ile oteller bölgesine ulaşabilirsiniz.

Uludağ minibüs kaç TL?

Uludağ Milli Parkı Kayak Merkezi 2021 Giriş Ücretleri

Motorsiklet 16 TL. Otomobil 21-4 TL. Minibüs 72 TL. Midibüs 120 TL.

Bursa teleferik kabinleri kaç kişilik?

Kabinler kaç kişilik ve kaç tane kabin var? 8 kişilik 140 kabin aktif halde bulunmaktadır.

Uludağ telesiyej ne kadar?

1 saatlik kullanım ücreti: 85 TL. 3 saatlik kullanım ücreti: 120 TL. Yaya gidiş dönüş ücreti: Tesise göre değişmektedir. Sezonluk bilet ücreti: 1.599 TL.

Bursa Teleferik çocuklara ücretsiz mi?

Teleferikte 0 – 6 yaş grubu çocuklardan ücret alınmazken; 7 – 12 yaş grubu çocuklar için Teferrüç’ten Sarıalan’a gidiş dönüşte 10 TL, halk günlerinde ise 7,5 TL ücret ödenecek.

Uludağ günübirlik ne yapılır?

Her ne kadar günübirlik desek de, siz yine de en az 1 gecenizi Uludağ’da geçirmek isterseniz, Uludağ otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • 1 – Uludağ’a Ulaşım.
 • 2 – Uludağ’da Kayak, Snowboard Ve Kar Kıyafeti Kiralama.
 • 3 – Uludağ’da Kayak Pistleri.
 • 4 – Uludağ’da Kayak Eğitimleri.
 • 5 – Uludağ’da Yeme – İçme.
 • See also:  Izmir Bergama Nasıl Bir Yer?

  Uludağda akşam ne yapılır?

  Uludağ’da Yapılacak 10 Şey

 • Mis Gibi Bir Dağ Kahvaltısı ile Güne Başlayın.
 • Kayak Pistlerinde Adrenalin ve Eğlence Dolu Bir Gün.
 • Teleferik ile Uludağ Manzarasının Tadını Çıkarın.
 • Karda Doğa Yürüyüşü Yapabilirsiniz.
 • Sucuk Ekmek İle Eğlenceye Küçük Bir Mola.
 • Sıcak Şarap ile İçiniz Isınsın.
 • Uludağ gitmek icin ne kadar para lazim?

  Uludağ Kayak Merkezi Fiyatları (2021 – 2022 Sezonu skipass)

  Uludağ kayak Merkezi 2022 sezonu skipass kayak bileti fiyatları aşağıdaki gibidir: 1 saatlik kayak ücreti 85 TL. 3 saatlik kayak ücreti 120 TL. 1 günlük kayak ücreti online: 200 TL, satış noktası: 250 TL.

  Uludağ nereye yakın?

  Bursa ili sınırları içerisinde bulunan Uludağ, Marmara Denizi’nin güneyinde konumlanmıştır.

  Uludağ tepeye nasıl çıkılır?

  Yolların genellikle buzlu ve kapalı olduğu kış aylarında teleferik ve otobüs rotası takip edilerek kayak merkezine erişilebilir. Yaz aylarında ise Karabelen, Kirazlıyayla ve Sarıalan gibi kamp alanlarından geçilerek karayoluyla Uludağ’a ulaşılabilir.

  Uludağ istanbul’a yakın mı?

  İstanbul’dan yaklaşık 300 kilometre, Ankara’dan 430 kilometre ve İzmir’den 370 kilometre mesafe kat ederek Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector