Bursa Saitabat Şelalesine Nasıl Gidilir?

Saitabat Şelalesi Bursa iline bağlı Kestel ilçesinde bulunan Saitabat köyünde bulunur. Şelaleye kara yoluyla gitmek mümkündür. Şelale ile Bursa merkez arası yaklaşık 20-25 km’dir. Bursa merkezden Ankara istikametine doğru yol alırken Çimento fabrikasının arkasından geçerek, Derekızık köyüne varılır.
Cumalıkızık ile arasında 15 kilometre bulunan Saitabat Şelalesi özel araçla da gidilmeye uygun bir yerdir. Toplu taşımayla gitmek isteyen kişiler D19 no’lu belediye otobüsüyle veya D20 no’lu belediye otobüs hatlarıyla gidebilirler.

Saitabat Şelalesi ne giden minibüsler?

Toplu Taşıma ile gelecekseniz, Eski Doğu Garajından Kestel Minibüsleri kalkmaktadır. (Yeşil Tabela ile Saitabat Şelalesi yazana bineceksiniz) Kestel Minibüslerine binerek rahatlıkla gelebilirsiniz.

Saitabat minibüsleri nereden kalkıyor?

Ulaşım için ise eğer özel arabanız yoksa minibüs ile gidebilirsiniz. Minibüsler şelaleye giderken ve şelaleden dönerken ilk duraklarında saatbaşı kalkmaktadır.

Saitabat Şelalesi neler yapılır?

Doğal güzelliğin çevresinde piknik alanlarının yanı sıra mangal lokantaları ve büfeler de bulunur. Akan suyun iki tarafında kır restoranlarının masaları yer alır. Bol oksijen ve gölgelik alanı sayesinde çok sayıda ziyaretçisi bulunan Saitabat Şelalesi piknik alanı da doğal bir terapi merkezi olarak büyük rağbet görür.

Saitabat Şelalesi nasıl bir yer?

Saitabat Şelalesi, şehir merkezine ortalama olarak 12 km uzaklıkta yer alıyor. Bu şelale, çınar ağaçlarıyla ve yemyeşil çimenlerle çevrili bir alandır. Gerek muhteşem atmosferi gerekse temiz havası ve doğal güzelliği ile dere kenarında yer alan restoranlarıyla gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Küreklidere şelalesi hangi otobüs gider?

Otobüsle gelecekler, Derekızık ve Saitabat ana hatları üzerinde yer alan D/19 ve D/20 numaralı belediye otobüsleriyle de şelaleye yakın bir yere gelebilirsiniz. Kent ormanı içerisinden araç sonrasında 2 km yürüme mesafesi, Derekızık – Saitabat köyleri arasından geldiğinizde 400 metre yürüyüş mesafesi vardır.

See also:  Okul Birinciliği Nasıl Kullanılır?

19 D nereye gider?

19/D (Burulaş)

19/D otobüs hattının ilk durağı Çekirge Devlet Hastanesi / 1a, 19d, 2e, 96, B33 Yönü olup son durağı Çekirge Devlet Hastanesi / 1a, 19d, 2e, 96, B33 Yönü durağıdır. 19/D (Çekirge Devlet Hastanesi – Etibank Caddesi / Ring), her gün çalışıyor.

Kestel minibüsleri kaça kadar çalışıyor?

Merk. Minibüs Peronu durağına gidene kadar 17 duraklartan geçiyor. KESTEL AKTARMA MERKEZI – YENIŞEHIR minibüs / dolmuş hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:00’da çalışmaya başlıyor ve 23:00’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Suuçtu Şelalesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Suuçtu Şelalesi yakınından geçiyor: 701, 705, 712.

Saitabatta ne yenir?

 • KAHVALTIMIZ.
 • SAHANDA YUMURTA. Menu 1.
 • KUYMAK. Menu 2.
 • SİLOR. Menu 2.
 • CEVİZLİ LOKUM. Menu 4.
 • EV MANTI. Menu 1, Menu 4.
 • EV MANTISI. Menu 2, Menu 3.
 • EV MANTISI. Menu 3, Menu 4.
 • Tortu Şelalesi Nerede?

  Tortum Şelalesi, Erzurum/Tortum Tortum Çayı’nın üzerinde oluşan Tortum Gölü’nün sonunda bulunan bir şelaledir.

  Saitabat gölü nerede?

  Kestel ilçesinin Saitabat mahallesindedir. Ayrıca, Piknik yapmak isteyen ziyaretçiler piknik alanı içerisinde yer alan piknik masaları ile wc imkânından yararlanabilmektedirler.

  Bursada kac tane selale var?

  Bursa’da muhteşem güzellikteki şelaleleri gökyüzünden görüntülendi. Uludağ’dan akan 82 metre uzunluğundaki Küreklidere, kampçıların gözdesi Uludağ’daki Softaboğan, 15 metrelik Aras, Saitabat ve Mustafakemalpaşa’daki Suuçtu şelaleleri, eriyen kar suları ile ziyaretçilerini büyülüyor.

  Bursa Kestel in neyi meşhur?

  Kestel, Bursa iline bağlı bir ilçedir. Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Gürsu ile beraber Bursa merkezi oluşturur. İlçede Bursa Çimento Fabrikası ile çok sayıda tekstil ve otomotiv fabrikası bulunur. Aynı zamanda ilçede tarım çok önemli bir gelir kaynağıdır.

  Alaçam Şelalesi Nerede?

  Alaçam Şelalesi ve Kanyonu, Bursa ilinin Kestel ilçesinde yer almaktadır. Uludağ’ın güney yamacında ve şehir merkezine yaklaşık olarak 13 kilometre mesafede yer alır. Alaçam şelalesi yaklaşık olarak 10 metre yükseklikten düşerek meydana gelmiştir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector