Bursa Otogarı Nerede?

Bursa Otogarı (Burulaş Bursa Otobüs Terminali), Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan ve ülkenin dördüncü büyük ili olma özelliğini taşıyan Bursa şehrimize giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir.

Bursa Terminal hangi semtte?

Bursa Otogarı 40.265335 enlem ve 29.053694 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Alaşarköy Mh. ve Osmangazi ilçesine bağlıdır. Bursa Otogarı haritası Bursa ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Bursa otogardan şehir merkezine nasıl gidilir?

Bursa’da birçok merkez ilçeden ve şehir merkezinden otogar yönüne giden otobüs seferleri bulmak mümkün. 401, F-1, 38, 91/G, 92, 93E, 97/G, 18B, 43H numaralı otobüsleri kullanarak otogara gidebilirsiniz. Otobüslerin bazıları gece saatlerinde yolculuk yapacak olan misafirlerin otogara ulaşımını kolaylaştırıyor.

Bursa Metro otogara gidiyor mu?

Osmangazi’den otogara ulaşım; Metro-1, 17, 38, 91 91/G ve 96 numaralı otobüslerle sağlanmaktadır. Nilüfer’den otogara ulaşım; 93/E ve 17 numaralı otobüslerle sağlanmaktadır.

Bursa Osmangazi Bursa Otogar arası kaç km?

Bursa Otobüs Terminali ile Osmangazi ilçesi arası 11 km’dir.

Bursa Terminal hangi metro durağı?

Ovaakça 4 durak, Osmangazi içindeki Bursa Otogar konumuna en yakındır.

Bursa otogardan üniversiteye nasıl gidilir?

Bursa Otogarı’na yaklaşık 160 metre yakınlıkta bulunan Ovaakça otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan 101 Gemlik otobüslerine binin. Hisar Mahallesi 2 durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüyerek Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.

Bursa Terminal hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınından geçiyor: 38, F/1, H/1.

Bursa Terminal kaç para?

Bursa’nın metro hattı BursaRay ücretleri belli oldu. 2022 yılı için tam kart sahipleri, BursaRay’a binişte 4,20 TL ödeyecek. Öğrenciler için bu rakam 1,80 TL olarak belirlenirken, indirimli kart sahipleri 3,60 TL ödeme yapacak.

See also:  Salihli Halk Eğitim Hangi Kurslar Var?

Bursada otobüsler kaça kadar?

Güzergahlarında ring yapacak olan 90/B ve 90/D de gece saat 00.00 ile 06.00 arasında hizmet verecek. Bursalıların gecenin geç saatlerinde dahi rahat ve güvenli yolculuk etmelerini hedefleyen uygulama ile vatandaşlar, İzmir ve Ankara yolları üzerinde evlerine en yakın noktaya terminal otobüsleriyle ulaşabilecekler.

Bursa Otogar metro hattı ne zaman açılacak?

Kent Meydanı-Terminal Tramvay Hattı 2021 sonunda tamamlanacak.

Bursa Nilüfer Otogar arası kaç km?

Bursa Otobüs Terminali ile Nilüfer arası yaklaşık olarak 10 km’dir.

Metro Bursa kaç para?

Buna göre, metroda tam biniş 4,20 TL’den 5,25 TL’ye, indirimli 3,60 TL’den 4,50 TL’ye, öğrenci ise 1,80 TL’den 2,25 TL’ye çıktı. Otobüs kısa hat 4,70 TL’den 5,50 TL’ye, uzun hat ise 5,30 TL’den 6,25 TL’ye çıktı.

Osmangazi köprüsünden geçmeden Bursa’ya nasıl gidilir?

Bunun için Mudanya’ya İDO, Güzelyalı’ya ise BUDO’nun feribotları ile ulaşabilirsiniz. Oradan şehir içi ulaşım ile Bursa merkeze gelebilirsiniz. İsterseniz İstanbul’dan, Bursa Gemlik’e gelen deniz uçakları ile de Bursa ‘ya ulaşabilirsiniz. Gemlik’ten şehir içi ulaşımla Bursa merkeze gelebilirsiniz.

Bursa Osmangazi nereye yakın?

Bursa’nın üç merkez ilçesinden biri olan Osmangazi ilçesi, Bursa’nın ilçelerinden kuzeyinde Gemlik, doğusunda Gürsu, Yıldırım ve Kestel, güneyinde Keles ve Orhaneli, batısında da Nilüfer ve Mudanya ilçeleriyle komşudur.

Osmangazi ye nasil gidilir?

Osmangazi’ye Özel Araç ile Ulaşım

Eskihisar – Topçular feribotu ile Yalova’ya ortalama 45 dakikada geçiş yapılabilmektedir. Binek araçlar için bilet ücreti 45 – 50 TL’dir. Pendik ve Yenikapı’dan hareketle Yalova feribotu seferleri de yapılmaktadır. Bu seferlerde araçlı ve araçsız yolculuk mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector