Bursa Merkeze Nasıl Gidilir?

Bursa’ya Nasıl Gidilir Bursa; İstanbul, İzmir ve Ankara ’yı birbirine bağlayan, bu üç şehrin tam merkezinde bulunan bir kent. Ulaşım ağı oldukça gelişmiş. Türkiye’nin hemen her yerinden hatta her saat Bursa’ya otobüs seferleri mevcut. Bunun dışında deniz yolu ve hava yolu ile de Bursa’ya ulaşabilirsiniz.
Otobüs ve taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs tercih edilmesi durumunda 101 ve 102 numaralı seferler tercih edilmelidir. Taksi ile ulaşım bedeli ise yaklaşık 110 – 120 TL’dir.

Bursa İDO’dan merkeze nasıl gidilir?

Bursa’daki Güzelyalı İDO İskelesi’nde indiğinizde Bursa merkeze gitmek için otobüs ya da 10 dakika bir kalkan minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Bursa’ya en ucuz nasıl gidilir?

Deniz Otobüsü ile Bursa’ya Ulaşım

İDO seferleri ile Kadıköy ve Yenikapı’dan Güzelyalı Feribot İskelesi’ne gidebilmek mümkündür. Biletler ortalama olarak 50 TL’lik bir fiyata sahiptir ve yolculuğunuz da 1 saat 45 dakika sonrasında Güzelyalı’da sonlanır.

Bursadan istanbula nasıl giderim?

İstanbul – Bursa arası seyahat edecek yolcular için deniz yolu ile ulaşım seçeneği bulunmaktadır. İDO ve BUDO’nun düzenlediği seferler ile Yalova, Mudanya ve Güzelyalı feribot iskelelerine ulaşım sağlanmaktadır. Pendik ve Yenikapı olmak üzere iki farklı noktadan hareket eden feribot seferlerini İDO düzenlemektedir.

Bursa şehir içi nasıl gidilir?

  1. Belediye Otobüsleri. Otobüs terminalinden şehir merkezine, belediye otobüsleri 24 saat hizmet vermektedir.
  2. Metro. Bursa’da, sehir merkezini Bursa’nın kuzeybatısındaki mahallelere ve ayrıca üniversiteye bağlayan Bursaray adı verilen metro hattı bulunmaktadır.
  3. Tramvay.
  4. Dolmuş / Taksi Dolmuş

Bursa Idoya nasıl giderim?

İDO Bursa İskelesi’ne gitmek için tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise metrodur. BursaRay’a binerek Mudanya Yolu istikametindeki son durak olan Emek’e giderek aktarma yapmanız gerekiyor. Ardından 1/GY Numaralı otobüsleri kullanarak İDO Bursa İskelesi’ne hızlıca gidebilirsiniz.

See also:  E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Istanbul Bursa arası feribot kaç lira?

Bursa Arabalı feribot fiyatları İstanbul Bursa vapuru 2022 yılında ekonomi sınıfı biletlerde 289 TL’den başlamaktadır. Business 349 TL, First class 650 TL’dir.

Bursa bileti kaç para?

En Ucuz İstanbul – Bursa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
Lüks Yalova Seyahat 140,00 TL 3 Saat 1 Dakika
Güney Akdeniz Seyahat 140,00 TL 3 Saat 3 Dakika
Soma Seyahat 150,00 TL 3 Saat 52 Dakika
Balıkesir Uludağ Turizm 160,00 TL 2 Saat 59 Dakika

Deniz uçağı kaç para?

Kişi Başı Tek Yön 150 Tl dir. Rezervasyon ve biletleme için 0216 467 83 66 veya 0533 325 82 79 nolu telefonları arayabilirsiniz.

Istanbul Bursa feribot nereden kalkıyor?

Bursa – Yenikapı Feribot Seferleri Hakkında

Yenikapı Bursa feribot seferleri yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir. İdo Yenikapı Feribot İskelesinden kalkan gemiler Bursa merkeze 25 km uzaklıktaki Mudanya İlçesinin Güzelyalı Mahallesinde bulunan feribot iskelesine varır. Seferler bu iki iskele arasında yapılır.

Bursaya arabasız nasıl gidilir?

Eğer İstanbul’dan Bursa’ya arabasız ulaşım sağlıyor olacaksanız ya yukarıda söz ettiğimiz İdo feribotlarından birini değerlendirebilir (bu arada İdo’nun Beşiktaş ve Kadıköy’den Bursa’ya giden arabasız deniz otobüsleri de var yanlış bilmiyorsak) ya da Eminönü veya Büyükçekmece’den kalkan Bursa deniz otobüsünü yani BUDO’

Istanbul Mudanya feribot nereden kalkıyor?

Pazar günleri hariç her sabah saat 07:30 ve akşam 17:30’da Yenikapı’dan hareket eder Mudanya feribotu.

Bursada ulaşım nasıl?

Bursa’da şehir içi ulaşım seçenekleri arasında halk otobüsleri, dolmuş, minibüs, tramvay, metro, teleferik ve taksiler vardır. 1998 yılında açılan Bursaray adlı metro sistemi, doğu ve batı yönünde iki hat olarak hizmet vermektedir.

Otobüsün nerede olduğunu gösteren uygulama?

NerdeBuOtobüs iPhone uygulaması, İstanbul içinde beklediğiniz otobüsün nerede olduğu hangi duraklara uğradığı gibi bilgileri sunan pratik bir uygulama. IETT’den aldığı verileri düzenli bir şekilde sunan NerdeBuOtobüs, otobüs hatlarının durak ve saat bilgisini de veriyor.

See also:  Yeni Eğitim Sistemi Ne Zaman Açıklanacak?

Yunuseline hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Yunuseli yakınından geçiyor: 97/B, B/24, B/25.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector