Bursa Merkezden Teleferiğe Nasıl Gidilir?

Bursa’yı kuşbaşı seyretmek için ideal bir mekan olan Teleferik’e şu yollarla ulaşabilirsiniz. Kent Meydanı’ ndan S/1 ya da S/2 otobüs hatlarından herhangi birini kullanarak Teleferik’e ulaşabilirsiniz. Heykel ‘den 15/A ya da 15/B otobüs hatlarından herhangi birini kullanarak Teleferik’e ulaşabilirsiniz.

Bursa Teleferik nereden nereye gidiyor?

Bünyesinde 4 istasyon barındıran Bursa Teleferik ilk istasyon olarak Güney Bursa’da yer alan Yıldırım ilçesine yakın olan Teferrüç mahallesindeki Teferrüç istasyonundan kalkmakta ve Uludağ’daki oteller bölgesine ulaşmaktadır. 2014’te İtalyan şirket Leitner Ropeways tarafından altyapısı yenilenen teleferik hattı

Bursa teleferik istasyonuna nasıl gidilir?

Teferrüç İstasyonumuza ulaşım da çok kolay! Güzelyalı otobüs duraklarında F/1 numaralı otobüsü kullanarak Heykel durağından Teleferik semti güzergâhına giden dolmuşlardan yararlanabilirler. Bunlar dışında Heykel’den Teleferik semtine dolmuşlarla da kolayca ulaşabilirsiniz.

Bursa Teleferik hangi otobüs?

Bursa Otobüs Terminalinden 94 numaralı otobüs hattını kullanarak Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna ulaşılmaktadır.

Bursa Teleferik Mahallesi nereye bağlı?

TELEFERIK, Yıldırım bölgesinde bulunan Teleferik konumundan geçen ilk Teleferik aracıdır.

Bursa Teleferik son durak neresi?

TELEFERIK (Bursa Teleferik)

TELEFERIK hattının ilk durağı Teferrüç olup son durağı Kurbağa Kaya (Oteller) durağıdır.

Uludağ teleferik ne kadar sürüyor?

20 saniyede bir gelen 8 kişilik modern kabinleri ve şehir merkezinden zirveye kadar süren 30 dakikalık yolculukta sunduğu eşsiz manzara ile yerli ve yabancı turistlerin en önemli noktalarından biri olan teleferikte, Bursalılara özel halk günü uygulaması başlatılıyor. Teferrüç İstasyonu’nda Teleferik A.Ş.

Bursa Teleferik hangi metro durağı?

Teleferik Sistemi, Yenimahalle metro istasyonu ile Şentepe merkezini bağlamış olup, metrodan çıkan yolcuları beklemeden kısa sürede Şentepe’ye ulaştırmaktadır.

Bursa Teleferik nereden kalkar?

Sarıalan istasyonu deniz seviyesinden 1635 metre yüksektedir. Karayolu ile 36 kilometrelik ve 300’ü aşkın virajı katederek ulaşabileceğiniz Sarıalan teleferik ile sadece 12 dakikadır.

See also:  Izmir Ne Renk Korona?

Bursa Uludağ dolmuşları nereden kalkıyor?

TOPHANE – ULUDAĞ minibüs / dolmuş hattının ilk durağı 1. Gelişim Oteller Bölgesi olup son durağı Uludağ Minibüsleri Durağı durağıdır. TOPHANE – ULUDAĞ (Bursa), her gün çalışıyor.

Teleferik hangi tür ulaşım aracıdır?

Teleferik, birbirinden uzak iki yer arasında, havada gerilmiş olan bir ya da birkaç çelik halat üzerinde bağlanarak yol alan asılı taşıtla yapılan nakliyat sistemidir.

Bursa parkur avm hangi otobüs gider?

Aşağıdaki terminal güzergahlı otobüsler ile Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gelip ardından 18/Y numaralı hat ile AVM’mizin önüne kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 17/Y Terminal – BTSO Yeniceabat Eğitim Kamp. 17/D ve 19/B otobüs hatlarından sonra Demirtaş-Kent Meydanı minibüs/dolmuş hattı ile ulaşabilirsiniz.

Mudanya’dan teleferiğe nasıl gidilir?

Mudanya BUDO iskelesi ile Teleferik arasında otobüs seferleri bulunmaktadır. İstanbuldan Mudanya’ya BUDO ile gelip F/3 Teleferik otobüsü ile Uludağ ile Bursa arasında hizmet veren teleferik hattına ulaşabilirsiniz.

Teleferik ücreti ne kadar?

Ücretler yolculuk başına ve tek kişiliktir. 5 yaş ve altı ücretsizdir. İzmir Teleferik biniş ücreti → 25,00 TL’dir. Tesisimiz (Pazartesi günleri hariç) her gün 12:00 – 19:00 saatleri arasında gişeden bilet satış hizmeti vermektedir.

Bursa Teleferik güvenli mi?

Çeşitli kayak merkezlerinde 40 yıllık telesiyejlerle çalışılıp gerekli önlemler alınmamaktadır. Telesiyejde olan problemler teleferikte olmuş gibi gösterilmiş. Bu dünyanın en uzun teleferik hattı. Hala Uludağ’a en güvenli çıkış aracı teleferiktir’ dedi.

Teleferik Halk Günü Ne Zaman 2021?

Resmi tatiller ve sömestr tatili hariç her cuma günü Bursa’da ikamet eden vatandaşların teleferikten yüzde 50 indirimli yararlanacağını belirten Başkan Aktaş, vatandaşlara keyifli yolculuklar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector